РУС. Гортензія: волотиста, деревоподібна, великолиста - догляд, посадка її види та фото.

Гортензія – догляд, посадка, види

Гортензія – колекція багаторічних квітів, які володіють унікальною здатністю перецвітати протягом весняних та літніх місяців. Надаючи більшої кількості кольорів та привабливості для вашого саду протягом тривалого періоду часу.

Відомо, що гортензія нескінченне літо розцвітає на 10-12 тижнів довше, ніж у середньому Hydrangea macrophylla, та добре проявляється в більш холодних кліматах, так як вони можуть цвісти на нових бруньках, що зростають поточного сезону. Нижче наведені деякі основні рекомендації, які допоможуть вам навчитися вирощувати гортензії.

Вибір місця

Коли ви визначаєте, де можна посадити ваші гортензії, прогуляйтеся по вашому подвір’ю і зверніть увагу на існуючі садові рослини, доступність простору, райони, яким потрібні бризки кольору і кількість сонця. Особливо в північному кліматі, місце де ви вирощуєте ці гортензії, надзвичайно важливо для квіток. Чим далі на північ ви знаходитесь – Зони 4-5a – тим більше сонця ви зможете надати гортензії.

Ми рекомендуємо посадку ваших гортензій в місці, яке дозволяє отримати повне ранкове сонце з плямистим відтінком днем. Чим далі на південь ви живете, тим менш терпимі рослини до інтенсивного сонця. Дайте 2-3 години ранкового сонця з денним  частковим доступом.

посадка гортензії

Підготовка грунту

Грунт – це найважливіший аспект вирощування цих рослин. Потрібно упевнитись, що ваш грунт правильно підготовлений, так як це буде впливати на загальний стан здоров’я і цвітіння рослин. Для початку вам потрібно визначити, який тип грунту у вас є.

  • Якщо ви не знаєте, чи не можете знайти інформації, можна спробувати самому визначити тип грунту, за допомогою домашнього тесту. Вкопайте 2 кг і візьміть ¼  вашого грунту. Помістіть його разом з 2 чашками води і двома краплями миючого засобу для миття посуду в прозорій банці або пластиковій пляшці. Струсніть банку приблизно одну хвилину, а потім залиште вміст приблизно на 24 години. Нижнім шаром, що осяде є пісок, наступний шар мулу і верхнім шаром (який може виглядати як жовто-коричнева, червона вода) буде глина.
  1. Пісок: Піщаний грунт визначається, якщо ваша баночка має більше половини піску.
  2. Чорнозем: Якщо у вас дуже мало глини і більше половини мулу, у вас чорнозем.
  3. Глина: Якщо у вас є ¼ глини і велика кількість мулу.
  4. Суглинок:  склад грунту буде становити 2/5 піску, 2/5 мулу і вузький шар глини.

Як тільки ви визначите, який тип грунту у вас є, можна більш ефективно підготувати його для своїх гортензій. Ідеальний тип грунту для цих рослин – суглинок. Якщо у вас важкий глинистий грунт, додайте гіпс у ґрунт, щоб розбити глину і створити можливість дренажу.

  • Хорошим правилом є застосування 2 – 17 кг гіпсу на 30 квадратних метрів. В піщаному ґрунті торф’яний мох може допомогти вбирати вологу. Крім того, хороший грунт повиннен мати як мінімум 5% органічної речовини – компосту, також відомого, як гумус. Він повиннен бути поширений на глибині 5 – 15 сантиметрів на всій ділянці. Гортензії зазвичай краще всього ростуть в грунті з більш високим рівнем органічного матеріалу. Особливо в глинистому ґрунті органічна речовина створює повітряні кишені, які в значній мірі сприяють дренажу води.

Посадка гортензій

Викопайте отвір для посадки,  який трохи перевищує розмір самої основи сажанця, і помістіть добриво, органічний матеріал або поживні речовини, необхідні для поліпшення вашої суміші грунту в отворі, перш ніж опустити сажанець. Якщо корені щільно упаковані, обережно розпуште їх пальцями перед посадкою гортензій, щоб стимулювати ріст кореня і на новій землі.

Переконайтеся, що крона рослини – де основу стебел зустрічає грунт – іде у рівнь землі. Якщо гортензія встановлена занадто високо, її можна легко висушити. Якщо корона стає надто низькою при посадці, це може призвести до того, що гортензії не будуть цвісти і потенційно гнити. Заповніть отвір грунтом і щільно упакуйте його навколо крони, щоб створити водяну греблю навколо нещодавно посадженої гортензії. Заповніть греблю водою, дайте їй стекти, а потім поповніть її.

посадка гортензії

Добриво

Особливо добре підходить гортензії, коли добрива ефективно використовуються навесні або на початку літа. Ми рекомендуємо використовувати гранульоване добриво з уповільненим вивільненням з високим відсотком фосфору (середнє число у співвідношенні NPK). Фосфор – це елемент, який стимулює цвітіння. Дотримуйтесь інструкцій на упаковці при застосуванні добрив і не використовуйте занадто багато. Надмірне внесення добрив може призвести до того, що гортензії виростуть з великими зеленими листям, але не будуть цвісти.

посадка гортензії

Полив гортензій

Гортензії воліють добре дренований, вологий грунт, але не мокрий, перенасичення може призвести до того, що вони будуть давати менше квітів. В залежності від типу грунту вам потрібно буде відрегулювати, як часто і скільки води поливати.

Глиняний грунт містить більше води, ніж піщані або суглинки. Ми рекомендуємо використовувати систему крапельного зрошення, шлангом  або ручне поливання кущів, коли земля суха. Якщо ваші гортензії висаджуються в районі, де часто високі температури, можна їх трохи поливати вдень, або почекати, коли температура охолоне. Ви можете поливати вранці або ввечері, коли вітер менший, а сонце не так гріє. Використання мульчування – ще один відмінний спосіб зберегти воду і прохолоду. Рослини як ростуть на грунті, що мульчують зазвичай можуть витримувати більш тривалі періоди часу між поливом.

полив гортензій

Блакитні або рожеві квітки

Однією з найкрасивіших рис гортензії є здатність змінювати колір квіток. Простий тест грунту з вашого саду може допомогти визначити ваш рівень pH, який визначить ваші кольори гортензії.

Грунт з рН нижче 6,0 (кислий грунт) буде давати блакитні гортензії, а рН вище 6,0 буде рожеві гортензії.

В залежності від ваших уподобань ви можете змінити колір квітів гортензії у відповідності з вашими уподобаннями!

Як змінити колір ваших квітів:

  • Рожевий додайте гашене вапно до грунту для підвищення рівня pH та отримання рожевих гортензій.
  • Голубий  додайте грунтову сірку, щоб сприяти розвитку і цвітінню блакитного гортензії. Ці продукти безпечні, органічні і природні.
  • Існують також інші природні засоби для зміни кольору гортензії. Щоб стимулювати сині квітки в лужних грунтах, додайте сульфат алюмінію, компостоване дубове листя, соснові голки або кавову гущу.
  • Щоб стимулювати рожеві квітки в кислих ґрунтах, додайте деревну золу, вапно або добрива з високим вмістом фосфору (краще всього 25-10-10), щоб запобігти потраплянню алюмінію в систему рослини.

квітка гортензія

Як обрізати гортензії

Гортензії вимагають дуже мало обрізки день у день, тому ви можете просто насолоджуватися прекрасними рослинами. Ці багаторічні гортензії розцвітають із зростанням в поточному році, а також в попередні роки. Якщо ви занадто багато обрізаєте їх, видаляєте потенційні квіти. Якщо ви скорочуєте форму рослини або розпускаєте квіти для свіжих гортензій, обов’язково не переборщіть, інакше у вас буде менше квітів у наступному році.

як обрізати гортензії

Зимівля

Якщо ви живете в зоні з низькими температурами, рекомендується захищати ваші рослини від морозних зимових температур. Оскільки цвітіння на тлі торішнього зростання («старих стебелин»), а також тих, що виросли в поточному сезоні («нова деревина»), ви отримаєте найбільшу кількість квітів, захистивши квіткові бутони на старих стебелинах.

Щоб зробити це, прикрийте свої рослини після перших заморозків. Якщо у вас морозостійкі види, тоді можна залишити їх взимку відкритими. Проте якщо ні – тоді потрібно зробити наступне. Невеликі рослини ви можете присипати  листям, або зробити мульчування з опилків чи соломи – хороші варіанти для ізоляції ваших рослин. Кругове мульчування або листя навколо ваших рослин не менше висоти стебельців, щоб захистити квіткові бруньки, які будуть цвісти на початку наступного року.

як прикрити гортензію на зиму

Навесні не видаляйте мульчування занадто швидко, зачекайте, поки вся небезпека морозу не пройде, перш ніж відкривати, щоб забезпечити гарне цвітіння зі старих і нових стебелин.

Бутони з «старого дерева» будуть забезпечувати квіти раннього сезону, а цвітіння, що утворюються при поточному сезоні, будуть відбуватися приблизно через шість тижнів і тривати до кінця сезону. Якщо ваші гортензії висаджують в контейнері, принесіть весь контейнер в свій гараж або прохолодний підвал в зимові місяці і слідуйте тим же самим крокам, що описані вище. Контейнерні посудини не потребують стільки мульчування, але повинні бути злегка политі протягом зимових місяців, так як вони не будуть отримувати вологу з снігу і дощу.

Види гортензій

Великолиста гортензія

Відомі за їх науковим ім’ям, як гортензія макрофіла (Hydrangea macrophylla), що є найпоширенішим видом. Інші найпоширеніші її назви гортензія флориста, садова та французька. Швидше за все, гортензії у вашому місцевому магазині флористів – це великолистові гортензії.

гортензія великолистова

Існують такі її основні типи:

  • Велико-квіткові садові (Mophead hydrangeas) є найбільш впізнаваною і популярною гортензією завдяки великим пухким квітковим головкам. Їхні квіти можуть бути фіолетовими, синіми або рожевими. Квіткові гортензії можуть бути чутливими до холоду, тому вони не можуть вижити в зимові місяці.
  • Лацкапські гортензії майже ідентичні велико-квітковим з єдиною відмінністю, яка існує в її квітках. Вони мають крихітні родючі бутони в центрі, з яскравими квітами, що обертаються краєм квіткової головки. Ці яскраві квіти є стерильними, і їхня єдина мета полягає в тому, щоб залучати запилювачів, таких як бджоли та метелики, до родючих у центрі. Подібно до гортензій великоквіткових, вони процвітають у зоні 6.

Лацкапські гортензії

Вірні своєму найменуванню, характерна особливість, яка відрізняє велико листкові гортензії від інших типів, – це їх розмір листя.

Гортензій великолистові віддають перевагу затінку, але не занадто багато, оскільки це може призвести до зменшення їх цвітіння. Їх розквіт відбувається протягом червня та липня, і вони віддають перевагу вологим і добре осушеним грунтам. Важливо, щоб їх поливали послідовно, оскільки вони чутливі до посухи.

Можна змінити колір ваших гортензій, змінивши кислотність грунту. Кислотність грунту при рН 5,5 або нижче, вироблятиме сині квіти. Нейтральні або лужні ґрунти при рН 6,5 і вище призведуть до рожевих квітів. Для ґрунту з рН між 5,5 і 6,5 будуть фіолетові квіти, або комбінація блакитних та рожевих квітів.

Гортензія деревоподібна

гортензія деревоподібна

Також відомі як дикі гортензії, деревоподібна є рідною для Сполучених Штатів. Це великий чагарник, який може виростати до 2 метрів заввишки. Наукове найменування – Hydrangea arborescens, походить від слова “альтанка” що означає дерево, завдяки своїм розгалуженням і розмірам.

На відміну від великолистових, деревоподібна може переносити більш жаркий клімат і процвітати в зоні витривалості від 4 до 9. Їх час розквіту відбувається в період з червня по вересень, а їхні квіти, як правило, білі та менші, ніж великолистової. При першому відкритті їх квіти з’являються зеленими і відбілюються, коли вони дозрівають. Деревоподібна гортензія є простою у догляді, вона може віддавати перевагу впливу повного сонячного світла та часткового.

Найбільш яскравим сортом деревоподібної гортензії є “Annabelle” – це ім’я, яке зазвичай використовується для позначення всіх типів такої рослини. Назва натхненна містом Анна, штат Іллінойс, де деревоподібна гортензія була вперше виявлена ​​в 1960-х роках. Аннабел випускає білі круглі квіткові головки, які виглядають як великі сніжки і можуть зрости до 30 сантиметрів у діаметрі.

Гортензія волотиста

Гортензії волотисті (Panicle Hydrangea) відомі своїми довгими стебелинами, з яких розквітають їх великі квіти. Їх конусоподібні квіти можуть коливатися від 15 до 50 сантиметрів у довжину, на відміну від квіткових головок інших гортензій, що нагадують цибулину. Їхні квіти вперше з’являються білими, але, як рослина старіє вони можуть стати рожевими.

Гортензії волотисті

З усіх гортензій, волотиста є найбільш морозостійкою і може процвітати в зоні низьких температур. Походять з Японії та Китаю, вони є одним з небагатьох типів гортензій, які потребують кілька годин сонця і можуть навіть переносити його протягом цілого дня. Вони цвітуть з середини до кінця літа, і квіти можуть триматись довгий час.

Оскільки квіти волосистої гортензії такі стійкі, вони відмінно підходять для сушіння або для використання, як зрізаних квітів, щоб прикрасити ваш будинок. Їх унікальна конусоподібна висота робить їх чудовим доповненням до будь-якого букета.

Гортензія дуболистова

Гортензія дуболистова називається так через своє листям, яке має форму листя дуба. Насправді, її наукове ім’я- Hydrangea quercifolia, походить від латинського слова “quercifolia” яке перекладається “дубовий лист”.

Гортензія дуболистова

Листя не лише виглядають, як листя дубового дерева, а і змінюють колір перед тим, як опадають. Це єдиний тип гортензій, які роблять це. Колір їх листя може коливатися від золотого апельсина і яскраво-червоного кольору до глибокого червоного дерева, що робить її однією з найбільш привабливих рослин для вашого саду.

Гортензія дуболистова може витримувати більш широкий діапазон кліматичних умов, ніж більшість листових гортензій. Вони можуть вижити в більш сухих умовах, і вони більш зимостійкі. На відміну від великолистових, для цих видів потрібен більш сухий, добре дренований грунт, оскільки вони дуже чутливі до впливу води.

Гортензія дуболистова є популярним вибором для садів завдяки своїм довгостроковим перевагам. Їх квіти розквітають на початку літа і цвітуть до кінця літа. Коли починається падіння, їхнє листя перетворюється в яскраво-оранжеві та червоні кольори. Висаджуючи їх у вашому саду, уникайте ділянок з глибокою тінню, оскільки занадто багато тіні може фактично призвести до падіння їх листя.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти