Монтаж металевого каркасу до стіни.
Зміст:
Особливості монтажу металевого каркаса до стіни
Зізнайтеся: після перегляду телевізійних програм, в яких показано, як виконувати ремонт, вас наповнює впевненість в тому, що все можна зробити своїми руками. Власне, висновки абсолютно логічні. Дійсно, самостійно виконати багато ремонтних робіт досить просто. Єдиний, але дуже важливий момент – необхідно знати, як правильно діяти. Наприклад, в якості оздоблювального матеріалу досить часто використовують гіпсокартон, але щоб його грамотно зафіксувати, потрібно знати, як кріпити профіль до стіни.
Монтаж металевого каркасу для гіпсокартону.
Гіпсокартон надає стінам ідеальну рівну поверхню, тому він є одним з найпопулярніших матеріалів сучасності. Його часто використовують в якості перегородок, наприклад, при поділі кімнати на декілька зон. Цей матеріал також відмінно підходить для спорудження різних поличок або ніш, що дозволяє істотно заощадити на покупці меблів і зберегти (або навіть візуально збільшити) простір приміщення. Гіпсокартон, мабуть, самий функціональний будматеріал для внутрішньої обробки.
Зазвичай гіпсокартон встановлюють на металопрофіль. Ці монтажні роботи досить просто виконати самому без залучення фахівців, що заощадить ваші гроші. За часом монтаж металевого каркасу відбувається швидко – ви не встигнете скучити під час робочого процесу.
робимо вибір
Основа під обшивочний матеріал може складатися з дерев’яного каркаса, хоча набагато частіше використовується металевий. Останній формується з профілів, які бувають:
- стійкові
- напрямні;
- спеціальні стельові;
- вигнуті (для гнутих поверхонь).
Проводять металопрофіль зі рулонів оцинкованої сталі, розмір якої становить 3-4 м, а товщина – в межах 0,5-0,8 мм. Складно розібратися, який матеріал потрібно купити для обробки стін, адже різновидів дуже багато. У будь-якому спеціалізованому магазині є фахівці, які порадять, яким матеріалом краще проводити облицювання. Найчастіше професіонали рекомендують: ПН 28/27 і ПП 60/27. Решетування, яка зроблена з другого виду, повинна бути розміщена таким чином, щоб під нею могли розташуватися система комунікацій і електрична проводка.
Перед тим як купити матеріал для спорудження каркаса, вам знадобиться прорахувати його необхідну кількість. Для цього потрібно:
Провести точні виміри приміщення.
Зробити схему з урахуванням того, що стієчний металопрофіль слід кріпити на відстані 40-60 см одна від одної (мається на увазі по осях), якщо треба закріпити цілі листи. Лист гіпсокартону має ширину в 120 см, тому буде правильно, якщо кріплення виконувати в трьох або чотирьох місцях по вертикалі. Стик листів потрібно робити посередині одного з профілів.
Підготовчий процес
Перед тим як прикріпити профіль до стіни, переконайтеся, що у вас все готово для виконання монтажу, а саме:
- листи гіпсокартону;
- напрямні (ПН) і стійку (ПС) Металлопрофілі;
- саморізи і дюбеля;
- шпаклівка;
- перфоратор, дриль, набір коронок для гіпсокартону;
- олівець, рулетка і спеціальний монтажний клей;
- схил і будівельний рівень;
- ножиці для металу;
- столярний ніж, молоток, шпатель і, бажано – керамічний рубанок;
- шуруповерт.
Тепер можна наносити розмітку на стіни. Визначте відстань від стіни, на якій розміститься каркас, потім покладіть нижній профіль на підлогу і проведіть олівцем лінію по його зовнішньому краю. Після цього скористайтеся схилом (можна рівнем), щоб провести таку ж лінію на стелі. Не полінуйтеся перевірити, щоб верхня і нижня лінії обов’язково точно збігалися.
Отже, ми підійшли до найголовнішого моменту: розповімо, як кріпити металевий профіль до стіни. Щоб правильно спорудити каркас для гіпсокартону, необхідно наступне:
- ущільнююча стрічка на клейкові основі приклеюється на фронтальну сторону НП (направляючого профілю), який необхідно прикріпити до підлоги дюбелями або шурупами (в разі, якщо підлога дерев’яна);
- закріпіть направляючий профіль на стелі з кроком 25 см (розмітка, по якій проводиться кріплення, була зроблена раніше);
- проведіть олівцем по стіні від стелі до підлоги вертикальні лінії, використовуйте схил, щоб вони були ідеально вертикальними;
- прикріпіть по цих лініях підвіси, щоб відстань між ними було 40-60 см (пам’ятаєте, що середина підвісу повинна розташовуватися на лінії);
- стіновий профіль вставляйте в направляючий і закріплюйте його саморізами до підвісів;
там, де розташувалися горизонтальні стики листів, необхідно до вертикального стінового профілем прикріпити горизонтальний, попередньо зрізавши його бічні стінки в тих місцях, де він буде перетинатися з вертикальним профілем.
Зміцнення каркаса
Зверніть увагу: якщо буде встановлено висувні двері, то металевий каркас необхідно посилити. Конструкція буде укріплена, якщо:
- відстань між вертикальними підвісами не перевищуватиме 40 см;
- вставити дерев’яні балки в п’ять перших профілів від дверного отвору;
- на місці виїзду двері не вийде робити кріплення за допомогою підвісів, тому потрібно використовувати куточки, розташувавши їх таким чином, щоб уникнути перешкод для вільного руху двері.
Ми детально розповіли, як прикріпити металевий профіль до стіни. Тепер ви знаєте, в якій послідовності виконувати монтажні роботи, щоб незабаром ваше приміщення набуло абсолютно новий вид. Обшити гіпсокартоном стіни може кожен, хто буде дотримуватися інструкції, викладену нами, а також дотримуватися наших порад.
Leave a Reply