РУС. Технологія вирівнювання стін своїми руками фото та відео поради.

Технологія вирівнювання стін.

Робимо рівні стіни як справжні професіонали

Вирівнювання стін – це та неприємність, з якою доводиться стикатися більшості жителів сучасних квартир. При цьому можна вибрати один з двох способів вирівнювання стін.

вирівнювання стін

Коли необхідно вирівнювання стін?

Можна назвати дві головні причини, що формують гостру необхідність у вирівнюванні стін:

  1. Рівні стіни дають можливість використання будь-обробки. Кривизна не дозволить наклеїти шпалери встик і може привести до того, що за плінтусом утворюється порожнина (тобто він не буде стикатися зі стіною по всій довжині).
    Шар фінішної декоративної обробки може втратити свій естетичний вигляд, і тому вироблені оздоблювальні роботи може знадобитися переробляти.

Технологія вирівнювання стін і хід робіт.

Можна самостійно вибрати спосіб, як зробити стіни рівними. Досягається це за допомогою штукатурки або обшивального матеріалу.

Штукатурка.

Можна зробити самий звичайний цементно-пісочний штукатурний розчин. Головний критерій – це хороша в’язкість. Суміш повинна досить сильно чіплятися до стін. Досягти цього можна, якщо додавати воду в розчин потроху виходячи з отриманої густоти.

Процес вирівнювання стін штукатуркою:

  1. Насамперед відключіть електромережу.
  2. Очистіть поверхню стін від всіх старих оздоблювальних матеріалів і покрийте її грунтувальною сумішшю.
  3. Коли грунтовка висохла, підвісьте головні вертикальні маяки по кутах і кілька допоміжних уздовж стіни.
  4. Можна також використовувати маячкові рейки. Вони являють собою спеціальний профіль з металу, який встановлюється вертикально і строго за рівнем в декількох місцях стіни і по кутах.
  5. Замісіть розчин і приступайте від кутів. Наносите штукатурку за допомогою кельми і рівняйте правилом.
  6. Робіть кожну ділянку стіни по черзі. Закінчивши з однією стіною, приступайте до наступної.
  7. Шар штукатурки на дуже кривих стінах може досягати 10 см – це цілком нормально. Сохне розчин протягом кількох діб.

вирівнювання стін штукатуркою

Вирівнювання стін штукатуркою, на думку багатьох фахівців, простіше, вирівнювання стін гіпсокартоном. Головний мінус його полягає в тому, що нанесення штукатурки і її розподіл по поверхні основи забирає багато фізичних сил.

Вирівнювання стін гіпсокартоном.

В якості обшивки можна використовувати найрізноманітніші матеріали:

  • гіпсокартонні листи;
  • панелі з ПВХ;
  • вагонку;
  • декоративні стінні панелі з дерева або каменю;
  • ДВП, ДСП, МДФ.

Метод вирівнювання стін гіпсокартоном сьогодні стає все більш поширеним

вирівнювання стін гіпсокартоном

Процес вирівнювання вирівнювання стін гіпсокартоном:

  1. У вирівнювання стін гіпсокартоном просто необхідно створити ідеально рівний каркас. Якщо ви просто прикрутите профіль до кривої стіні, то і отримаєте в результаті криві стіни. Зміна буде лише в тому, що простору в кімнаті стане менше через обшивки. Тому каркасні профілі необхідно прикріпити ідеально за рівнем. Використовуйте для цього спеціальну штукатурну суміш, наприклад, Ротбанд (Кнауф). Ви накидаєте трохи суміші і на неї клеїте профіль. Таким чином, його можна буде при необхідності трохи втиснути в розчин і підправити рівень.
  2. Після того як суміш схопилася, можна прикручувати горизонтальний профіль (якщо це необхідно).
  3. До готового каркасу прикрутите панелі (ті, які ви вибрали).

Ще простіше обшивки – це кріплення листів гіпсокартону або дерев’яних панелей прямо на суміш (без каркаса). У цьому випадку розчин наноситься прямо на ГКЛ (або інший вид обшивки). Міряйте кількість суміші кельмою. Накладати його слід через кожні 20-25 см. Так вирівняти листи обшивки буде простіше, ніж за допомогою каркаса. Але будьте обережні, щоб випадково не порушити їх рівень до затвердіння розчину.

Якщо ви вирішили провести вирівнювання стін вагонкою, то все відбувається трохи інакше. Для неї буде найзручніше встановити два горизонтальних профілі близько стелі та підлоги. Можна прикріпити на той же розчин, що клеїться кілька допоміжних рейок з бруса невеликого розміру. Вони монтуються горизонтально і обов’язково теж за рівнем. Далі просто встановлюєте вагонку і при необхідності прибиваєте її цвяхами або скобами до брусів.

Вирівнювання стін вагонкою можна вважати простим, якщо ваші стіни мають незначні відхилення в рівні. Якщо ж кривизна занадто велика, то краще вибрати метод вирівнювання стін штукатуркою.

Поради

  1. Необхідно надати особливого значення зовнішнім і внутрішнім кутам. Їх кривизна напевно призведе до відшарування стельового і підлогового плінтуса.
  2. Найкраще спочатку вирівняти підлогу і стелю і лише потім приступати до стін.
    Якщо ви робили вирівнювання стін гіпсокартоном, МДФ або іншими панелями, то під них між рейками каркаса можна покласти тепло або звукоізоляцію.

вирівнювання стін фото

  • Простір під обшивкою можна використовувати для тепло і звукоізоляції
  • Для кращої адгезії під штукатурку можна взяти спеціальну армуючу сітку.
  • Якщо у вас бетонні стіни або цегляні, підійде звичайна цементна штукатурка. Однак для пінобетонних блоків краще вирівнювання стін гіпсом.
  • Не забудьте перед початком робіт розкрити основу ґрунтовкою глибокого проникнення.
  • Зверніть увагу, що дерев’яні бруси схильні до псування від підвищеної вологості і різних мікроорганізмів. Тому фахівці вважають за краще застосовувати металевий профіль.

Тепер ви знаєте основи того, як здійснюється вирівнювання стін своїми руками. Використовуючи тільки якісні будівельні матеріали, ви досягнете кращого результату.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти