РУС. Як провести знесення не несучих стін своїми руками.

Як здійснити знесення стін.

Як зламати стіну з бетону

При покупці квартири ми часто стикаємося з тим, що її планування нас не влаштовує. Така ж ситуація виникає, коли починається ремонт старої квартири. Є кілька способів, як зламати бетонну стіну. Кожен з них технологічно простий, однак поспіх може призвести до вчинення непоправних помилок, тому запасіться вільним часом.

Основні питання проводячи знесення стін.

Яку стіну можна зносити? Будь-яку, крім несучих. Несучі стіни можна визначити по товщині, яка значно більше, ніж у інших міжкімнатних.
Чи потрібен дозвіл на знесення стіни? Так, для перепланування квартири необхідно дозвіл. При цьому вам доведеться зібрати ряд документів і відвідати відповідної установи. Бували випадки, коли господарі квартири самостійно вирішувалися на знесення і руйнували несучу стіну. В результаті цього багатоповерховий будинок перекошувався, і жити в ньому ставало небезпечно. Уявіть відповідальність, яка лягла на плечі цих людей. Обов’язково отримаєте дозвіл і викличте будівельника, який покаже вам, які стіни можна чіпати.
Що краще зробити: здійснити знесення самостійно або замовити цю послугу у фахівців? Тут потрібно оцінити ваші фінансові можливості і час, який ви готові витратити. Особливих навичок і знань про те, як знести бетонну стіну, не потрібно. При цьому вартість цієї послуги на ринку висока. Тому вам буде легше і вигідніше зробити все самостійно.
Чи можна обійтися кувалдою і киркою, не використовуючи спеціальних інструментів? Якщо ви маєте в своєму розпорядженні масою часу, можна обійтися звичайними підручними засобами, але краще мати під рукою досить потужний перфоратор і болгарку.
Чи можна просто вирізати стіну, не ламаючи її по частинах? Питання пилу турбує багатьох, адже коли ви будете кришити бетон, її буде дуже багато. Однак знесення стіни цілком категорично заборонений. Якщо ви просто виріже стіну, її потрібно буде якось винести. Зробити це цілком неможливо, і все одно доведеться її ламати або різати. Але, головне, існує ризик, що величезний бетонний блок, який ви вирізали по периметру, обрушиться на підлогу, зруйнувавши кімнату. Також він може впасти на вас і ваших помічників, що набагато гірше. Все це говорить про те, що стіну найкраще зносити частинами, причому кожен відрізаний шматок повинен бути підйомним і бути розраховані таким чином, щоб його можна було легко винести з приміщення.

Способи знесення стін

Зупинимося детальніше на тому, як прибрати бетонну стіну. Існує кілька способів зробити це, і ви можете вибрати будь-який, що сподобався вам.
спилювання болгаркою

знесення несучих стін

Маючи досить потужну болгарку і запас дисків по бетону, ви можете спиляти стіну шматками, видаляючи одну частину за одною. Визначте для себе, в якому напрямку ви почнете роботу. Можна намалювати прямо на стіні схему розпилу.

Про вибір болгарки варто сказати дві речі. По-перше, бажано, щоб вона мала якомога більшу потужність. По-друге, вона повинна підтримувати можливість установки дисків великого діаметру. Саме від цього параметра залежить ширина стіни, яку ви зможете ліквідувати.

До переваг такого методу знесення відноситься низький рівень шуму і мінімальна кількість пилу.

До недоліків відноситься те, що рівень освіти будівельного пилу все ж буде чималим. Через 5 хвилин всередині приміщення, де йде робота, різко зменшиться видимість. Якщо ви недостатньо ретельно закриєте інші кімнати від попадання пилу, вона буде скрізь: на всіх речах і меблів, на стінах і стелі. Вам будуть потрібні окуляри і спеціальна маска, щоб хоч якось дихати в такій обстановці. Приготуйтеся до ретельної генеральному прибиранні по завершенні робіт.

Потужний ударний перфоратор.

Маючи в наявності професійний інструмент – перфоратор з насадкою у вигляді зубила, можна зруйнувати стіну за кілька годин. Це самий простий і швидкий спосіб. В цьому криється його головна перевага, а ось до мінусів відноситься максимальний рівень шуму і освіти пилу в порівнянні з іншими способами. Крім того, в руках непрофесіонала такий інструмент може завдати більше шкоди, ніж користі. Погано прицілившись, можна зламати щось зайве.

Ударна дриль або перфоратор середньої потужності.

Якщо у вас вже є досить потужна ударна дриль або звичайний перфоратор, ви можете здійснити перепланування найбільш комфортно для себе. Спосіб полягає в тому, щоб за допомогою одного з вищевказаних інструментів просвердлювати отвори в стіні. Робити це найлегше по заздалегідь накресленим лініях. Отвори повинні бути розташовані поруч.

Коли у вас вийшла своєрідна сітка з дірок, можна приступати до вибивання шматків бетону. Для цього візьміть молоток і зубило, або кувалду, якщо вам не хочеться робити багато рухів. Простими ударами ви поспособствуете утворення суцільних щілин між отворами і незабаром зможете досить легко демонтувати всю стіну.
важливі моменти

знесення не несучих стін

Пам’ятайте, що прихована електропроводка може виявитися для вас фатальною. Існують спеціальні безконтактні інструменти для виявлення кабелів, вмонтованих в стіну. Якщо в процесі вибивання стіни ви побачили провід, ні в якому разі не застосовуйте поблизу нього електроінструменти. Приберіть бетон навколо дроти з допомогою молотка і зубила. Пам’ятайте про те, що на дроті не повинні висіти шматки бетону. Будь-яке навантаження може привести до його псування або розриву.
Прихована арматура в залізобетонних панелях багатоповерхових будинків може бути розпиляна за допомогою болгарки і диска по металу.
Вмонтовані в стіну труби також можуть стати для вас сюрпризом. Розбивайте стіну акуратно, невеликими частинами. Якщо натрапите на труби, швидше за все, їх доведеться перемістити або прибрати. Для перекриття струму води використовуються кульові крани на стояках.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 4,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти