РУС. Водоемульсійна фарба для внутрішніх робіт як зняти її із стелі?

Водоемульсійна фарба як зняти її із стелі?

Водоемульсійні фарби давно вже стали одним з улюблених матеріалів майстрів будь-якої кваліфікації. Простота нанесення водоемульсіонки така, що з фарбування водоемульсійними фарбами впорається навіть зовсім недосвідчений маляр, а завдяки екологічності, паропропускающей здатності і довговічності застосовувати цей тип фарб можна і в житлових, і в підсобних, і у виробничих приміщеннях. Водоемульсійні барвники дозволяють матеріалу стін і стелі дихати і перешкоджають утворенню цвілі. Ось тільки на самому початку ремонту виникає проблема: як зняти водоемульсійну фарбу зі стелі? Міцність і довговічність фарбувального шару грає злий жарт: прибрати водоемульсіонку досить складно.

Підготовка приміщення для фарбування водоемульсійними фарбами.

Очищення стелі від старого шару водоемульсійного барвника – робота дуже брудна. Щоб не зіпсувати підлогу і меблі, надійно прикрийте їх плівкою, також вирішіть, що можна з кімнати винести – винесіть.

Якщо підлога не збираєтеся в процесі ремонту міняти, закрийте його особливо ретельно, двома шарами плівки, настиланої хрест-навхрест. Справа в тому, що вам доведеться працювати на драбині, ніжки якої будуть розсовувати нещільно покладену плівку і дряпати підлогу. Зверху на плівку щедро накидайте старих газет: їх можна періодично прибирати і бруду в будинку буде менше. При роботі обов’язково використовуйте окуляри, респіратор, косинку і рукавички.

Очистка стелі від водоемульсійної фарби.

Перш за все вам слід визначити, яким типом фарби забарвленна стеля. Якщо пофарбований шар хоч трохи вбирає вологу, значить, застосовувалися акрилові барвники. Якщо ж крапельки води просто зісковзують з поверхні, вам доведеться грунтовно попрацювати, знищуючи шар водовідштовхувального барвника.

Водоемульсійна фарба

Очистка стелі від неводостійкої водоемульсійної фарби.

Низька водостійкість фарби – поняття відносне, оскільки просто так змити ви її все одно не зможете. Існує два найбільш поширених способи, як зняти водоемульсійну фарбу зі стелі:

Використання промислових засобів. У будівельних магазинах продаються спеціальні лужні склади. Слідуючи інструкції, нанесіть рідини для змивання на стелю, почекайте вказаний час, а потім забарвлений шар повинен легко знятися. Недоліком цього способу є те, що розчинники – речовини досить агресивні. Зриваючись зі стелі, їх краплі можуть зіпсувати підлогу або обпекти руки майстра, що особливо болісно сприймають люди, схильні до алергії.
Довший, але зате дешевий і набагато більш безпечний спосіб полягає в розмочуванні шару фарби. Візьміть ємність з водою, нагрітою до 50-60 ºС. Поролоновим валиком рясно змочіть поверхню стелі. Якщо лінь лізти на драбину, використовуйте валик з телескопічною ручкою. Хвилин через двадцять процедуру повторіть, а потім влаштуйте в приміщенні сильний протяг (краще цю процедуру виконувати в теплу пору року). Незабаром шар фарби вздуется, піде бульбашками, і ви зможете, піддягаючи шпателем, видаляти цілі пласти. Намагайтеся не пошкодити штукатурку. У міру висихання фарба видаляється все гірше, тому під час роботи періодично змочуйте підсихаючою ділянки теплою водою.

фарбування водоемульсійними фарбами

Очистка стелі від водостійкої фарби

Промислових засобів для того щоб зняти зі стелі водовідштовхувальну водоемульсіонку, немає. Тому скористаємося дідівськими методами:

«Сухий», дуже кропітка, брудний і запорошений метод полягає в використанні шліфувальної машинки або дрилі зі спеціальною насадкою. Якщо десь барвник накладено особливо товстим шаром або знаходиться у важкодоступному місці, його можна нагріти будівельним феном. Недолік способу в тому, що можна серйозно пошкодити штукатурку.
Деякі фахівці рекомендують перед тим, як прибрати шар водовідштовхувальним фарби, гарненько прокатати його голчастим валиком. Потім поверхню слід рясно змочити теплою водою: вона зможе проникнути в утворилися мікротріщини. Розмочений і роздувся шар фарби буде значно легше здирати за допомогою шпателя.

Для робіт знадобиться шпатель і валик
Найдовший, але щодо «незапорошену» спосіб, який підходить взагалі для будь-якого типу фарби. Варимо звичайний крохмальний клейстер консистенції густої сметани. Отриманою кремообразной масою рясно намазуємо стелю і тут же приклеюємо старі газети. Щоб газети краще прилипали, має сенс трохи покатати по поверхні стелі голчастий валик. Коли газети висохнуть, їх разом із шаром фарби можна буде здерти за допомогою звичайного шпателя. Якщо не хочеться варити клейстер – скористайтеся купленим в будівельному магазині шпалерних клеєм.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Голосів ще немає)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти