РУС. Варіанти утеплення стелі мінеральною ватою пінопластом тирсою.

Варіанти утеплення стелі

На етапі проектування будинку необхідно вирішити те, як утеплити стелю. Відзначимо, що з подібною проблемою стикаються не тільки власники приватних будинків, але і квартир. Особливо актуальним є утеплення на останніх поверхах багатоповерхових будинків. Напевно ви знаєте, що близько п’ятнадцяти відсотків тепла в будинку може випаровуватися саме через НЕ утеплену стелю. Тепле повітря може проникнути в будь-яку, навіть найдрібнішу щілину, і «вислизнути» за межі житла.

Дуже важливо розібратися в тому, якими саме характеристиками повинен володіти утеплювач, щоб зробити свій вибір на користь того чи іншого утеплювача. Перш за все, він повинен відповідати всім екологічним стандартам (щоб в процесі використання з нього не виділялися шкідливі компоненти), бути довговічним, стійким, міцним і не піддаватися впливу вогню.

Способи утеплення стель

Від типу житла залежить той спосіб, який буде використовуватися для утеплення стелі:

У багатоповерхових будинках найчастіше використовується спосіб внутрішнього утеплення. У такому випадку вся теплоізоляція Ви знаходитесь у приміщенні. Якщо обираєте такий спосіб, будьте готові до того, що «листковий пиріг» з матеріалів, що утеплюють зможе забрати від загальної висоти приміщення до 45 см.
Утеплення стелі в приватному будинку більш популярним є зовнішнє утеплення. У такому випадку всі матеріали знаходяться в приміщенні горища, і утеплюють стелю зверху. Однак слід враховувати те, що проведені комунікації на горищі (повітропроводи або різні кабелі) можуть перешкодити прокладці шарів утеплювача. Тому вам доведеться відмовитися і скористатися першим способом. Не варто також розраховувати на підлогу горища в якості основи для утеплювача в тому випадку, якщо приміщення використовується під склад.
Існує також комбінований спосіб, який забезпечує максимальну теплоізоляцію. Однак його непрактично використовувати в тих кліматичних широтах, в яких зимова температура не опускається нижче 35оC холоду.

Враховуйте, що товщина прокладеного шару безпосередньо залежатиме від тих кліматичних зон, в яких ви проживаєте. Не потрібно створювати зайву товсту прокладку утеплювача без особливої ​​на те потреби.

Вибір матеріалів:

Як утеплювач зараз використовується безліч різноманітних матеріалів – від тих, які були відомі ще нашим прабабусям і прадідам, і до найсучасніших. Далі ми розглянемо кожен з таких матеріалів, особливості роботи з ними, їх основні переваги та недоліки.

Утеплення стелі тирсою

З цим матеріалом зможуть працювати навіть новачки, оскільки особливих знань і навичок для їх укладання не потрібно. Він підходить для зовнішнього утеплення. Звичайно, тирса відома ще з дуже далеких часів, вона програє за деякими параметрами більш сучасним матеріалам, з ними клопітно возитися. Але чому ж досі так часто використовуються утеплення стелі тирсою для збереження тепла в будинках?

Перш за все потрібно звернути увагу на вартість цього матеріалу. Якщо вам пощастить, то ви зможете їх отримати абсолютно безкоштовно, особливо якщо погодитеся вивезти їх самостійно. Кожен знає, в яку копієчку може вилитися ремонт. Тому якщо є можливість заощадити, чому б і ні?
Абсолютна екологічна безпека. Цей критерій відіграє особливу роль, коли мова йде про утеплення приміщень, в яких будуть проживати маленькі діти або алергіки. Тирса з натурального дерева для них – ідеальний варіант!
Щоб створити шар теплоізоляції з тирси, вам не потрібно користуватися якимись специфічними професійними інструментами. Тобто, і на них можна буде непогано заощадити.

Слід відразу сказати, якщо ви замислюєтеся про те, як утеплити стелю в квартирі, цей матеріал, зрозуміло, вам не підійде. Але для приватного будинку або дачі – цілком непоганий недорогий варіант.

тирса

Якщо вам цей матеріал припав до душі, це абсолютно не означає, що для подальших робіт підійдуть будь-яка тирса. Найкраще використовувати відходи столярного виробництва, оскільки всі вироби перед тирсою добре просушують при високих температурах. Це означає, що і тирсу будуть добре висушені. Більші тирса менше порошать і мають більш легку вагу. Якщо у вас є тирса від колод, краще їх самостійно добре просушити на відкритому сонці протягом усього літа.

Утеплення потолка тирсою

Спершу підшийте балки дошками не товще 2,5-3 см.
Повністю зашейте стелю дошками за допомогою цвяхів 10 см.
Щоб забезпечити пожежну безпеку, необхідно обробити всі дерев’яні поверхні спеціальним розчином. Він також допоможе деревині зберігатися більш тривалий час, не піддаючись «атакам» жучків, грибків і плісняви.
В якості пароізоляції, яку слід накласти з зовнішнього боку, може виступати руберойд або навіть звичайна поліетиленова плівка. Закріпити її потрібно будівельним степлером, виходячи на боковини стін і балок.
Настала черга тирси. Їх можна попередньо змішати з добавками, наприклад, вапном, глиною чи цементом. Якщо добавки не використовуються, шар тирси повинен становити не менше 15 см. Не утрамбовують їх, а добре розрівнюйте.
Поверх шару утеплювача потрібно насипати золу і укласти супердифузіонні мембрану.
Якщо в подальшому будете використовувати горище для якихось цілей, потрібно зробити дерев’яний настил.
Якщо використовуєте добавки, змішуйте їх в пропорції 10: 1 (10 частин тирси, 1 частина добавки). За необхідності злегка зволожуйте склад, що вийшов.
Субстанція викладається на стелю і трохи утрамбовується. Дочекайтеся повного висихання.

Утеплення стелі тирсою

Утеплення стелі глиною

Незважаючи на те що глина – найдавніший матеріал, зараз до нього знову зростає непідробний інтерес. Це, в першу чергу, пов’язано з прагненням людини зробити своє житло максимально екологічно чистим і безпечним. Зрозуміло, що цей матеріал також підійде тільки для зовнішнього утеплення в приватних будинках, котеджах і дачах. Крім того, глина – один з найбільш доступних і дешевих матеріалів, який можна використовувати в ремонті.

Роботи по утепленню глиною:

Для початку необхідно підготувати перекриття. Це можна виконати за допомогою бруса, обрізної або шпунтованої дошки. Вибір залежить від ваших особистих переваг, бюджету і часу на виконання утеплення.
Обов’язково обробіть спеціальним розчином всі дерев’яні частини конструкції. Це підвищить вогнетривкість матеріалу, а також захистить від гниття і паразитів.
Оскільки глиняний розчин з цементом або тирсою буде наноситися у вологому стані, необхідно убезпечити дерев’яні частини від цієї вологи. Для цього прекрасно підійде звичайна поліетиленова плівка.
Для стелі буде потрібно приблизно п’ять-шість відер глини, які необхідно залити водою. Вилийте частину отриманого розчину в окрему ємність і додайте туди тирсу. Отримана суміш не повинна бути мокрою – лише злегка вологою.
Одержаний розчин потрібно викласти шаром 10 см (або трохи більше) і акуратно утрамбувати. Можна чергувати шар глини з шаром тирси кілька разів. Такий спосіб підійде в тому випадку, якщо висота балок становить понад 15 см.
Тепер потрібно створити максимальну вентиляцію на горищі, щоб отриманий шар став просихати. На його поверхні можуть з’явитися невеликі тріщинки, які можна буде потім замазати глиною.
Використовувати горище не рекомендується як мінімум місяць. Саме стільки часу в літній період займає просушка такого утеплення.

утеплення стелі глиною

Утеплення стелі мінеральною ватою

Цей матеріал підійде не тільки для приватного будинку, а й для квартири. На сьогоднішній день він є одним з найбільш популярних. А все завдяки широкому переліку переваг:

Перш за все, цей матеріал є чудовим утеплювачем і поглинувачем шумів.
Виявляє стійкість до займання, перепадів температур, пошкодженням комахами і хімічними препаратами.При покупці цього будівельного матеріалу дуже важливо не нарватися на підробку. Така продукція абсолютно не відповідає всім описаним вище плюсам мінеральної вати. Далі ми розповімо про те, як відрізнити підробку від якісного матеріалу:

Вся важлива інформація знаходиться на упаковці. Це не тільки адреси виробника і офіційного постачальника, але також дата виготовлення, товщина, клас вогнестійкості, маркування з кодами.

  • Підроблена мінеральна вата не має позначень по ТУ.
  • Упаковка у підробки часто має розлучення від фарби.
  • Ніколи не купуйте мінеральну вату яскравих отруйних відтінків.
  • Справжня мінвата після стиснення в руці обов’язково відновить свою первинну форму і товщину.
  • Не потрібно купувати минвату і інші будівельні матеріали в сумнівних крамничках, а також десь на трасі з вантажівок. Купівля, вчинена у офіційних представників, є запорукою високої якості продукції!

Особливості роботи з мінеральною ватою

Багато хто не використовують такий вид утеплювача, оскільки її склад може виділяти фенол. Дійсно, це так, але лише в деяких різновидах цього будівельного матеріалу. Тим більше, якщо не перевищувати розрахункову температуру, то й шкідливі речовини виділятися не будуть. Якщо є необхідність використовувати утеплювач там, де температура може підвищуватися, рекомендуємо віддати перевагу кам’яної вати.

мінеральна вата
Утеплення стелі мінватою

Навіть новачок впорається з цим завданням! А наші поради обов’язково вам допоможуть!

Перед виконанням робіт:

Запасіться необхідними інструментами, які допоможуть виконати роботу: будівельний степлер, гострий ніж (не для харчових цілей), скотч, кріплення, рейки з дерева, рулетка.
Вам також в обов’язковому порядку буде потрібно захисна спецодяг, рукавички і окуляри. Майте на увазі, що при роботі з мінеральною ватою буде утворюватися пил, від якої необхідно захистити свої дихальні шляхи. Після закінчення робіт обов’язково прийміть душ, щоб змити залишки цієї самої пилу.
Тепер потрібно виміряти товщину крокв. Цьому показнику буде відповідати товщина майбутнього утеплювача. Тепер потрібно помножити відстань між кроквами на їх довжину і додати до отриманої сумі по 2 см на запас матеріалу з кожного боку. Таким чином розраховується площа мінеральної вати, яка вам буде потрібно.

Як встановити гідроізоляцію?

Кожен знає, що ворогом мінеральної вати можна назвати вологу, тобто, конденсат. Мінвата намокне, стане гірше захищати ваш будинок від втрат тепла. Запобігти цьому допоможе шар гідроізоляції. Її потрібно закріпити між кроквами обов’язково без зазорів. Кожна смуга повинна знаходити на попередню на 10 см.

Далі ми розглянемо не тільки утеплення способами всередині і зовні, але також і на мансарді.
утеплення мансарди

Шматки мінеральної вати повинні бути на 1-2 см більше з кожного боку, ніж площа між кроквами. Це допоможе їй максимально щільно прилягати до дерев’яних брусків. Необхідно залишити мінімальний зазор в 2-3 см між шаром мінеральної вати і гідроізоляцією, щоб повітря могло спокійно там циркулювати. Ніяких щілин і складок при монтажі мінеральної вати бути не повинно!

Поверх утеплювача необхідно накласти шар пароізоляції. Це виконується за допомогою будівельного степлера. Пароізоляцію необхідно розміщувати під прямим кутом до дерев’яних кроквах. Кожен шматок повинен знаходити на попередній на 10 см. Всі шви потрібно добре проклеїти, завдяки чому вдасться досягти максимальної герметичності.
Утеплення мінватою методом всередині

Такий спосіб використовується в квартирах і приватних забудовах. Для нього буде потрібно виготовити обрешітку. Для цих цілей чудово підійдуть сухі рейки або оцинкований профіль.

Першим шаром рекомендується укладати гідроізоляцію, якщо ви утеплюєте дерев’яний будинок. Для бетонного покриття цей шар не потрібно.
Решетування виготовляється з рейками на відстані 40-60 см. Утворені осередку потрібно заповнити утеплювачем, які закріплюються рейками під прямим кутом. Таким чином мінеральна вата буде щільно прилягати, добре триматися і не випадати.
Настала черга покриття пароізоляцією. Кожен шматок знаходить на попередній на 10 см. Стики між шматками обов’язково заклеюються спеціальним скотчем.
Тепер можна використовувати декоративний стелю.

гідроізоляці стелі

Утеплення мінватою методом зовні

Всі роботи виконуються аналогічно описаному вище методу. Різниця полягає лише в останньому пункті. Після шару пароізоляції потрібно використовувати декоративне покриття для підлоги. Горище з таким підлогою можна використовувати як сховище або складу.
Ековата

Цей матеріал сьогодні активно набирає популярність серед всіх бажаючих утеплити своє житло. І це не дивно, оскільки він має ряд переваг:

утеплення стелі мінеральною ватою

Першим з них необхідно назвати склад. Це практично чиста целюлоза – цілих 80%! І зараз багато хто з вас можуть здивуватися, адже целюлоза дуже добре запалюється, так невже її можна використовувати для утеплення? Ще й як! Адже вона покрита бурою і борною кислотою. Бура значно підвищує стійкість ековати до займання. Звичайно, вона не використовується для утеплення димоходів, але для стелі, дахів і стін підійде ідеально.
Щільність і довговічність утеплювача досягається за рахунок застосування борної кислоти. Крім того, такий склад відмінно відлякує гризунів. Цим ековата відрізняється від звичної багатьом мінеральної вати і пінополістиролу.
Незважаючи на те що цей матеріал може поглинати вологу, на відміну від мінеральної вати, це не складає особливих збитків для теплоізоляційних якостей. Мінвата може погіршити теплоізоляцію на цілих 8-9% при підвищенні вологості на 1%. У той же час ековата втрачає всього до 5%, навіть якщо вологість збільшиться на чверть! Ековата здатна підтримувати ідеальну вологість в приміщенні. Але для цього необхідно здійснювати монтаж у відповідних умовах. Інакше волога буде просто накопичуватися, що в результаті нічим хорошим не закінчиться.
Цей матеріал також хороший відсутністю швів. Це означає, що у теплого повітря не буде навіть найменших шансів залишити ваше житло. Досить засипати підготовлені «відділи» обрешітки пухкої масою утеплювача.
Ековата забезпечує відмінну ізоляцію приміщення від зайвих шумів.

Ековату можна наносити різними способами: сухим і мокрим. Відзначимо, що для проведення внутрішнього утеплення ідеально підходить другий спосіб. Однак для цього вам буде потрібно скористатися досить дорогим професійним обладнанням. Воно дозволяє розпорошити ековату, змішану зі спеціальними клейкими добавками, прямо на стелю. Після висихання її надлишки можна зрізати і використовувати повторно. Крім цього, без певних навичок навіть при сухому способі використовувати ековату буде проблематично.

Утеплення стелі пінопластом.

Цей матеріал вважається одним з найпопулярніших, які раніше застосовувалися для утеплення будинків і квартир (внутрішнього і зовнішнього). Існують спірні моменти, які останнім часом змушують багатьох людей робити вибір на користь інших матеріалів. Пінопласт – досить дорогий матеріал. Володіє низьким опором горіння. При його монтажі можна не виконувати ретельну паро- і гідроізоляцію (докладніше розглянемо це питання нижче). Крім цього, він може виділяти в атмосферу шкідливі речовини. Але якщо так склалося, що у вас під рукою виявився пінопласт, і в максимально стислі терміни необхідно виконати теплоізоляцію, цілком можна скористатися і їм.
Утеплення пінопластом зовні

Достатньо всього лише розрізати пінопласт на плити, які будуть укладатися між балками. Обов’язково залишайте пару сантиметрів про запас (їх можна буде зрізати), щоб матеріал ліг максимально щільно в клітинку. Після того як всі пласти укладені, що утворилися шви необхідно запінити. Не можна залишати жодного просвіту, інакше конденсат буде руйнувати крокви гниттям і цвіллю. Якщо ви збираєтеся в подальшому використовувати горище в якості житлового приміщення або складу, по балках потрібно застелити дерев’яні дошки.

утеплення стелі пінопластом

Утеплення пінопластом всередині

Цей спосіб також досить простий у виконанні, тому його може виконати навіть новачок:

Для того щоб утеплити стелю всередині кімнати, буде потрібно приклеювати пласти пінопласту спеціальним клеєм. Зараз на будівельному ринку представлено безліч таких клеїв (Титан, рідкі цвяхи і подібні).
Стиків між плитами залишатися не повинно. А утворені після приклеювання шви потрібно додатково обробити будівельною піною.
Тепер знадобиться сітка зі скловолокна. Її потрібно наклеїти не суцільне шматком на

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Голосів ще немає)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти