РУС. Світлодіодна підсвітка стелі монтаж та її різновиди фото.

Світлодіодна підсвітка стелі монтаж своїми руками

Як самому зробити світлодіодне підсвічування стелі

Експерименти зі світлодіодами LED (Light Emission Diod) почалися відразу після появи такого елемента на ринку, а саме в середині другої половини минулого століття. Спочатку вони відштовхнули покупців через ріжучого очі світла. Також асортимент кольорової гами ламп був досить мізерним.

Світлодіодна підсвітка стелі

Сучасний науково-технічний прогрес дозволяє створювати світлодіоди будь-якого кольору з найбільш м’яким спектром. Також ви можете вдосконалити свою світлодіодна підсвітка стелі завдяки використанню світлодіодних стрічок, джерелами безперебійного живлення і контролерами. Останні дозволяють контролювати рівень освітлення і його яскравість. Технологія настільки проста, що їй може користуватися практично кожен. Далі ми розповімо, як зробити світлодіодна підсвітка стелі підвісної і натяжної стелі. Ці роботи є найбільш складними. Впоравшись з таким завданням, ви з легкістю зможете виконати монтаж підсвічування де завгодно.

 Світлодіодна підсвітка стелі основні види:

  • контурна розсіяна;
  • спрямована;
  • точкова (або «зоряне небо»);
  • фігурна.

Розглянемо особливості монтажу кожної з них.

Стрічка в якості підсвідки

Контурна світлодіодне підсвічування має на увазі використання полки в якості основи. Ця технологія має найбільший попит, на що впливає різноманітність дизайнерських рішень. Для правильного монтажу стрічки вам необхідна сама стрічка і джерело живлення. Також необхідно дотримуватися певних правил і аспектів монтажу. Але спочатку – матеріали.

Вибір світлодіодної стрічки

В першу чергу ви зіткнетеся з вибором кольору. Найкращий варіант – RGB лента з контролером. Коштує вона стільки ж, скільки і одноколірна.

світлодіодна стрічка

Тепер потрібно вибрати відповідну щільність розташування елементів відображення. Вона буває трьох видів: 30, 60, 120 штук на один метр. Стрічки з високою щільністю застосовують для контурного освітлення. Якщо дозволяє простір між стелею і нішами, можете поекспериментувати з кількістю стрічок. Наприклад, дизайнери радять використовувати стрічки щільністю 60 або 120 зверху і 60 або 30 на схилах. Тут вам потрібно буде придбати чотири контролери з джерелом живлення. Незважаючи на витрати в результаті ви отримаєте широкий діапазон можливостей. Наприклад, стрічки можна використовувати поперемінно. Так ви зможете домогтися ефекту подвійних смуг або перемежовуються променів.

Контролер і джерело живлення повинні відповідати загальній потужності, необхідної для роботи певної стрічки або ділянки смуги. Ви можете дізнатися споживану потужність з паспорта або назви стрічки. Перші дві з чотирьох цифр моделі позначають потужність. Стрічка 6035 могутніше, ніж 3028.

Монтаж світлодіодної стрічки в стелю

Стрічки кріпляться на стелю за допомогою липучок, які розташовані на зворотному боці. Попередньо необхідно видалити захисну плівку. Вам додатково знадобиться куточок з полівінілхлориду. Встановити його можна за допомогою саморізів. Для натяжної стелі застосування куточка обов’язково – при необхідності провести ремонт вам досить буде зняти куточок зі стрічкою. У випадку з підвісними стелями з гіпсокартону також рекомендується користуватися куточком – через час липучка може втратити свої властивості і відклеїтися від паперового покриття.

Монтаж світлодіодної стрічки включає в себе припаювання проводів до світлодіодів на стрічці. Діяти необхідно максимально акуратно, оскільки дрібні вузли не переносять високих температур. Використовуйте флюс-пасту і припій ПОС-61 (або інший, який виносить температуру понад 160 градусів). При нестачі практики скористайтеся послугами професіонала або запросіть досвідченого друга.

монтаж світлодіодної стрічки

Не рекомендується поєднувати стрічки, довжина яких перевищує 3 метри. Їх потрібно приєднувати до контролера окремо. Це також обумовлено нездатністю дрібних доріжок стрічки переносити високу напругу.

Головне – безпека. Переконайтеся, що ви правильно приєднали дроти. «Плюс» на джерелі живлення повинен збігатися з «плюсом» на контролері. Це ж стосується і «мінуса». Клеми позначаються V, R, G, B. Для кожної з них є роз’єм на контролері.

Різати стрічку можна тільки уздовж ліній, зазначених виробником. В іншому випадку це призведе до виходу стрічки з ладу. Тільки на кінцях потрібно посередині зробити розріз гострими ножицями.

Цей спосіб є найбільш простим. Світлодіодна підсвітка стелі дозволяє домогтися більшої різноманітності підсвічування, використовуючи інші методи.

Точкове підсвічування ( «Зоряне небо»)

Точкове підсвічування ( «Зоряне небо») має на увазі таке розташування світлодіодів, при якому вони будуть спрямовані вниз. Тут також потрібно уважно ознайомитися з рекомендаціями виробника щодо вибору потужності джерела живлення. При пайку слідкуйте за правильністю полярності і обов’язково помістіть кожен діод в спеціальну трубочку. Інакше ви ризикуєте зіткнутися з постійними короткими замиканнями.

Зоряне небо

монтаж

Якщо ви не знаєте, як зробити світлодіодну підсвідку натяжної стелі, то це підсвічування – те, що потрібно. Вам достатньо лише приклеїти діоди на стелю за допомогою будівельного силікону. Регулюйте ступінь освітлення і напрямок і насолоджуйтеся видом зоряного неба.

монтаж світлодіодної стрічки

Набагато складніше виглядає ситуація у випадку з підвісною стелею з гіпсокартону. Тут вам знадобиться як мінімум початкове розуміння основ монтажу подібних систем. Ви повині вирізати додаткову плиту, виміряти і просвердлити отвори для світла, покрити її напівпрозорої пластиною, а потім вже проводити монтаж світлодіодної стрічки в стельову нішу.

Фігурна підсвідка

Для обладнання стелі таким підсвічуванням необхідно попередньо просвердлити циркульним або пір’яним пером отвори, закріпити в них плафони і встановити в останні світлодіоди. Найчастіше зустрічаються системи, які складаються з центрального плафона, спрямованого вниз, і декількох рівновіддалених, що поширюють промені уздовж стін в різних напрямках. Перевагою такого методу є численні варіанти розташування плафонів, що дозволяють домогтися унікального освітлення.

Фігурна підсвідка

Інтенсивність миготіння і колір підсвідки

Потрібно враховувати, що при певних обставинах світлодіодна підсвітка стелі здатна викликати психологічний розлад. Частоти, використання яких заборонено – 0,5 Гц (раз в дві секунди), 2 Гц (два рази в секунду) і 7 Гц (сім раз в секунду). Зокрема, при червоному освітленні така інтенсивність може привести навіть до нападу епілепсії.

колір підсвідки

Не використовуйте різке швидке миготіння. Світлодіоди повинні гаснути і розпалюватися плавно. Для цього потрібен спеціальний контролер. Як тільки ви виявили після знаходження в приміщенні зі світлодіодним підсвічуванням головний біль, нудоту, плями перед очима, вимкніть підсвічування.

Фахівці відзначають, що кольори також мають прямий вплив на підсвідомість і загальне самопочуття людини:

  • жовтий в парі з синім кольором іноді стає причиною безпідставної істерики;
  • синій колір сприяє загостренню мозкової активності;
  • блакитний і бірюзовий кольори сприяють заспокоєнню або нацеливанию серйозні переговори;
  • жовтий колір, як і наближені до нього відтінки, які не впливають на людину;
  • зелений (також в поєднанні з жовтим) сприяє релаксації;
  • червоний – насторожує, збуджує.
Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти