РУС. Стеля з гіпсокартону з підсвіткою її монтаж та покрокова інструкція.

Стеля з гіпсокартону з підсвіткою.

Практично неможливо уявити життя сучасних людей без використання якісного освітлення. Поряд зі своїми прямими функціями світильник також слугує відмінним елементом декору інтер’єру. За допомогою правильної комбінації ламп можна зробити інтер’єр будинку унікальним розширивши простір у приміщеннях. Зручним є розміщення освітлювальних приладів в підвісних стелях, в яких є порожнечі, призначені для розташування в них проводки. А якщо у вас, стеля з гіпсокартону з підсвіткою, можна створити справжній дизайнерський шедевр.

стеля з гіпсокартону з підсвіткою
Найбільш популярним рішенням для дизайну в даний час можна вважати гіпсокартонні стелі з підсвіткою. Спочатку може скластися враження, як зробити стелю з гіпсокартону під підсвітку відповідній спеціальній ніші є досить важким процесом, однак, завдяки сучасним матеріалам це можна зробити дуже швидко і легко, навіть не маючи спеціальних навичок і знань в електриці.
Гіпсокартонні стелі у відповідності зі своєю конструкцією можна класифікувати на два види:

  • стеля з гіпсокартону з підсвіткою відкритою, у якої світильники встановлені в отворах або підвішені;
  • стеля з гіпсокартону з підсвіткою закритою, у якого світильники встановлені в ніші, попередньо облаштованій в дворівневій гіпсокартоній стелі.

Дизайн гіпсокартонної стелі з прихованою підсвіткою більш популярний. У них світло рівномірно розподіляється, розсіюючись і відбиваючись від стелі. Це створює враження конструкції, що ширяє в повітрі. Стеля з гіпсокартону з підсвіткою вважається досить універсальною. Такий матеріал, як гіпсокартон, має ідеальну поверхню. Разом з тим, як відомо, даному матеріалу властива гнучкість, що дає можливість створення дизайнерами найоригінальніших форм. Завдяки цій якості стеля може мати два рівня. Це може виконати навіть майстер, який не володіє достатнім досвідом.

Перед початком робіт необхідно скласти докладний план, продумавши всі елементи дизайну. Якщо у житла площа досить велика, а стелі високі, то це дасть можливість монтажу багаторівневих стель. Як правило, першою справою робиться ескіз, а після виробляють розрахунок необхідних матеріалів, а саме листів гіпсокартону, профілів, кріплення та інших матеріалів.

При дотриманні правил відповідної інструкції і дбайливе виконання робіт в результаті вийде дуже ефектна стеля з гіпсокартону з підсвіткою підвісного типу, виконана своїми руками.

Стеля з гіпсокартону з підсвіткою – переваги.

кольори натяжних стель

Гіпсокартон використовують для будівництва перегородок житлових і офісних приміщень, для облицювання стін, підлог та облаштування підвісних стель. Спеціалісти і рядові будівельники, які мають певний досвід роботи з матеріалом гіпсокартону, відзначають кілька переваг даного матеріалу. Серед них можна відзначити тривалий експлуатаційний термін, сприятливий зовнішній вигляд, ідеально гладку текстуру, рівну структуру. У даного будівельного матеріалу хімічний склад відрізняється безпечністю для навколишнього середовища і людського здоров’я, оскільки в своїй основі містить гіпс, в якому немає якихнебудь токсичних елементів, а тільки кальцій, сірку, кисень і воду.

За рахунок малої ваги і структури, що сприяє накопиченню тепла в приміщенні, працювати з гіпсокартоном набагато приємніше, ніж, приміром, з ПВХ панелями або з натяжними стелями. Завдяки наявності в структурі гіпсокартону безлічі пір даний матеріал для оздоблення «дихає», а якщо бути точніше, в обробленому за допомогою гіпсокартону приміщенні відбувається процес природної вентиляції. Разом з тим гіпсокартоном регулюється ступінь вологості в приміщенні. Також завдяки пористій структурі матеріалу стелі і стіни з гіпсокартону, які цілком можна виконати своїми руками, чудово можуть поглинати звуки і шум, що є особливо актуальним для застосування гіпсокартону для будівель громадського призначення. Матеріал, використовуваний для виготовлення гіпсокартону, не підлягає горінню, а отже, підвищує рівень пожежостійкості приміщення, що відбувається.

Робота з матеріалом гіпсокартону.

Робота з гіпсокартоном є досить проста і не займає багато часу. Гіпсокартон дає можливість вирівнювати навіть найбільш криві поверхні, а після, конструкцію можна пофарбувати або обклеїти шпалерами.
З гіпсокартонних листів можна створити елементи різних форм і розмірів, з яких в подальшому можна звести готову конструкцію. Приміром, вирізаючи кілька деталей з гіпсокартонних листів, можна облаштувати стелю у два рівня з наявністю підсвічування, що допоможе розділити простір в одному приміщенні на кілька функціональних зон.
 

Часто будівельники виконують облицювання поверхні, обробленої за допомогою гіпсокартону, плиткою або декоративною штукатуркою. Це також можна виконати самостійно, скориставшись кількома порадами досвідчених майстрів цієї справи або прочитавши потрібний матеріал в інтернеті.

Також в роботі з гіпсокартонними листами можна спостерігати максимальну економію простору всередині оброблюваної кімнати. Навіть установка дворівневої підвісної стелі зменшує висоту приміщення максимум на 20 сантиметрів. Однак і таке зниження висоти можливо благополучно приховати за допомогою самостійно налагодженого грамотним чином освітлення. Під будьякими роботами з гіпсокартоном мається на увазі практично незначне утворення сміття після проведення будівельних робіт.

Гіпсокартонні стелі з підсвіткою та світильники для них.

гіпсокартонні стелі з підсвіткою
Для правильного підбору лампи для стелі з гіпсокартону з підсвіткою необхідно звернути увагу на ряд нюансів, серед яких наступні:

  • ким буде проводитися монтаж стелі з гіпсокартону з внутрішньою підсвіткою (тобто роботу буде виконувати спеціаліст або власник будинку самостійно);
  • фінансові можливості;
  • вид використовуваного утеплювача і тип шумоізоляції;
  • цільове призначення установки освітлення.

Розрізняються кілька різновидів ламп, широко використовуваних в цілях підсвічування стелі:

  • стандартні лампи і люстри;
  • оптоволоконні світильники;
  • лампи денного світла;
  • точкові лампи.

Виходячи з зазначених вище вимог, необхідно розглянути кожен з варіантів окремо.
Точкові світильники можуть бути використані для будьякого випадкудля нічної підсвітки, зонування приміщення за допомогою освітлення, спрямованого конкретно освітлення робочого місця, аварійного освітлення. Такий варіант є одним з найбільш бюджетних варіантів по своїй вартості і може бути використаний для стелі з будьякою конфігурацією.
Підвісні стелі з підсвіткою точковими світильниками досить прості в монтажі, тому можна впоратися із завданням і своїми руками. Виникають деякі проблеми при проведенні звукоізоляції з мінеральної вати, яка є одним з найбільш популярних матеріалів, що застосовуються у подібних цілях. В даному випадку можуть виникнути проблеми, пов’язані з тепловідводом, що може призводити до досить негативних наслідків, іноді навіть до виникнення пожежі.

підвісні стелі з підсвіткою
Ще один варіант для стелі з підсвіткою – це застосування ламп денного світла. Як правило, вони використовуються для нежитлових приміщень, але також можна використовувати їх і в квартирі. Їх монтаж є досить простим, а вартість цілком невелика. До того ж люмінесцентні світильники є досить економічними в експлуатації і дають можливість економії більш ніж 50% витраченої електроенергії. Ще одна перевага полягає в слабкому нагріванні таких ламп і їх довговічності. Недолік же полягає в тому, що вони вкрай чутливі до різних перепадів напруги, що призводить до того, що світильники виходять з ладу.
Модною новинкою серед світильників вважається оптоволоконний світильник, з допомогою якого можна створювати дивовижні пейзажі зірок і оригінальні люстри. Стелі з підсвіткою з таких світильників мають дуже ефектний зовнішній вигляд, однак, монтувати їх досить складно. Вартість таких світильників теж чимала, до того ж вони неприйнятні для приміщень з стелями невеликої висоти.

Вибираючи освітлювальні прилади, слід не забувати і про використання стандартних люстр. У сучасних накладних чи підвісних світильників є безліч кольорів і форм, а також великий ціновий асортимент для будьякого кошик, їх також легко монтувати. Але їх застосування не завжди можливе для підвісних стель, оскільки вони додатково «вкрадуть» сантиметри від загальної висоти приміщення, що важливо. Разом з тим гіпсокартонні стелі з підсвіткою, виконані своїми руками з ламп невеликих розмірів будуть виглядати набагато цікавіше.

В даний час широку затребуваність має світлодіодне освітлення стель у вигляді стрічок. Даний варіант є економічним, виглядає дуже ефектно і часто застосовується у вигляді декорацій. Буде великою перевагою наявність можливості створення для гіпсокартонної стелі прихованого підсвічування. Для такої конструкції бажано застосовувати комбіновані системи, що складаються з світлодіодів та інших видів освітлення, наприклад, люстр. Але для створення таких складних об’єктів потрібне велике терпіння і досвід, а також підвищена обережність в процесі монтажу електропроводки.

Монтаж стелі з гіпсокартону з внутрішньою підсвіткою.
монтаж стелі з гіпсокартону з внутрішньою підсвіткою

Всі монтажні роботи з стельовими світильниками починаються з розмітки стелі і зведення металевого каркас. Виняток становить лише світлодіодне підсвічування стель, для яких потрібен особливий карниз, який також можна зібрати своїми руками.

Слід починати з вибору схеми, відповідно до якої будуть здійснюватися роботи по освітленню. Розрізняються два варіанти: підключити стандартні прилади безпосередньо від мережі, що має промислову частоту і напругу 220 В, або застосування понижувального трансформатора на виході з 12 В. Перша схема є зручною і простою, однак, при ній підвищується ймовірність виникнення короткого замикання в разі, якщо ізоляція пошкодиться.

У разі, якщо виникне пожежа, проводка з ПВХ ізоляцією почне горіти, що є небезпечним для життя людей не тільки з причини вогню, але і з-за виділення дуже токсичних газів у навколишнє середовище.

Другий варіант для монтажу гіпсокартонної стелі вважається більш безпечним, хоча вимагає витрат фінансів і часу. Рекомендується в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості і пожежонебезпеки застосовувати другу схему. Для всіх інших кімнат підійде і перша схема.

Вибравши тип та схему освітлювальних приладів, потрібно придбати все необхідне для того, щоб здійснити монтаж стелі з гіпсокартону з внутрішньою підсвіткою. У перелік покупок входять всі необхідні інструменти та матеріали для зведення каркаса і виконання його обшивки. Кількість і перелік дюбелів, шурупів та направляючих складаються на основі наявних рекомендацій від досвідчених будівельників відомих компаній. Або ж можна проконсультуватися з продавцями будівельних супермаркетів.

Необхідні інструменти та матеріали створюючи стелі з гіпсокартону з підсвіткою.

В процесі монтажу потрібні такі матеріали та інструменти, які необхідно підготувати заздалегідь:

  • освітлювальні прилади;
  • блок живлення;
  • саморізи;
  • шуруповерт;
  • гіпсокартон;
  • металевий профіль.

Враховуючи те, що гіпсокартон е володіє високим ступенем міцності, відразу ж необхідно визначитися з тим, що кріплення другого ярусу стелі, в якій виконується підсвічування, слід проводити через гіпсокартон верхнього першого ярусу стелі до його напрямних. При цьому їх розташовують там, де планують розміщення направляючої, формують короб з підсвічуванням. Весь профіль тому краще закладати ще при проектуванні і монтажі основного стельового каркаса.

Монтаж каркаса ніші для підсвічування стелі.

гіпсокартонні стелі з підсвіткою
Після повної облицювання основної стелі гіпсокартоном можна приступати до розмітки стелі. Мітки починають робити зі стін, відступивши попередньо від стелі на ту висоту, де буде розташовуватися майбутній короб. Далі позначки з’єднуються горизонтальною суцільною лінією вздовж периметра приміщення. Тут можна застосувати чоклайн. Потім переходять на розмітку периметра короба для стельового підсвічування, залишаючи необхідну відстань близько стін. Відбита на стелі готова фігура повинна мати форму правильного чотирикутника, отже, всі її кути повинні рівнятися строго 90 градусів. Для розмітки при цьому можна скористатися косинцем. Направляючий профіль кріпиться за готовою розміткою. Далі, беруться стійки-підвіси, які прикріплюються на відстані 60 сантиметрів один від одного вздовж внутрішнього периметра ніші.

До напрямних на стінах і отриманим підвісам на стелі прикручують заготовки із стельових профілів, з яких робиться обрешітка з металевого профілю по зовнішньому прямокутнику. Вся ця конструкція кріпиться за допомогою саморізів. Далі, залишається тільки заглушити проміжки у внутрішній частині в ніші. Для цього нарізають відрізки необхідної довжини з стельового профілю і вставляються всередину. Після їх облицювання виходить поличка, на яку буде встановлюватися підсвічування. Можна на цьому вважати каркас для гіпсокартонної стелі готовим.

Облицювання каркаса.

Облицювання здійснюється після виконання обов’язкових робіт по проведенню всередині стелі проводки електрики. Потім приступають до безпосереднього пришивання гіпсокартонних листів. Спочатку слід прикрутити до полички ніші смугу, зробивши попередньо точні виміри. Далі, облицьовуються всі вертикальні ділянки короба, що зводиться прикручуючи при цьому лист до стійок-підвісів і направляючої на стелі. На наступному етапі проводять обробку в нижній горизонтальній частині короба. В останню чергу до торцевої ділянки короба, інакше званому бортиком, прикручують гіпсокартон. За допомогою бортика приховують підсвічування, яка розташовується на поличці в ніші.

Установка підсвітки на стелі.

Спорудивши дворівневу стелю своїми руками, приступають до монтажу стельового підсвічування. Для цього потрібні освітлювальні прилади, наприклад світлодіодна стрічка, і блок живлення, необхідний для перетворення в розетці напруги 220 Вольт в 12 Вольт, які потрібні для коректного функціонування світлодіодів.
Досить складно визначитися з типом стрічки, так як в магазині вони представлені в багатому асортименті: серед них є одноколірні, різнокольорові, з наявністю різних показників потужності. Зробивши вибір, слід визначитися з блоком живлення необхідної потужності. Підрахувати потрібну потужність можливо з допомогою наступної формули: величина периметра ніші, в якій буде встановлюватися підсвічування, множиться на потужність одного погонного метра стрічки.

Процес підключення світлодіодної стрічки.

стеля з гіпсокартону з підсвіткою

Світлодіодні стрічки продаються у вигляді бабін з 5 метрів в довжину. На зворотному їхньому боці знаходиться клейка основа, яка наноситься заводом-виробником. Завдяки їй можна встановлювати стрічку на будь-які вертикальні і горизонтальні поверхні. Закріплена на внутрішній стороні біля бортика або на поличці стрічка готова до того, щоб підключити її до мережі. Зробити це необхідно через блок живлення.

Слід пам’ятати про те, що світло від освітлювальних ламп буде порівняно яскравіше у разі проведення підключення ланцюга паралельно, але не навпаки послідовно.

Висновок.

Як видно із вищеописаної покрокової технології, підключення стельового підсвічування є досить простою справою. Головне, придбати відповідний блок живлення, дотримуючись полярності. Стеля з підсвіткою дозволить створити самий ефектний зовнішній вигляд буквально за один день, причому це може бути зроблено своїми руками.

Головне проводячи монтаж стелі з гіпсокартону з внутрішньою підсвіткою  дотримуватись техніки безпеки. Не можна ні за яких умов з’єднувати алюмінієву жилу з мідною, так як може утворитися «гальванічна пара», яка завжди призводить до руйнування алюмінію. Необхідно також пропускати дріт через захисну гофру, при цьому уникаючи прямих контактів з металевими деталями конструкції, наприклад, з саморізами.

Кожним ремонтником-любителем може бути використано кілька варіантів для стелі з гіпсокартону з підсвіткою. Важливо врахувати наступні три нюанси – економічність, безпека і, звичайно ж, комфорт.

Якщо дотримуватися цих інструкцій, то можна облаштувати якісні гіпсокартонні стелі з підсвіткою. Залишається тільки прикрасити за допомогою фарби, шпаклівки або інших декоративних елементів отриману в результаті конструкцію у відповідності з уподобаннями мешканців будинку.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Голосів ще немає)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти