Зелений колір в інтер’єрі
Зелений можна по праву назвати найкомфортнішим, приємним і свіжим кольором з усієї палітри. І, правда, він викликає тільки позитивні емоції і виключно приємні асоціації, наприклад, з лісом, соковитим листям, яскравою травою і мінералами неймовірної краси, на кшталт смарагду. Використання зеленого кольору – це хороший стартовий майданчик для створення ідеального домашнього інтер’єру, який буде наповнений атмосферою релаксу і повного заспокоєння. Цей чудовий колір надає унікальний антистресовий ефект, наприклад, він дуже м’яко гасить конфлікти. Загалом, як не крути, а зелений колір – самий що є позитивний і ефектний варіант для оформлення абсолютно будь-якого інтер’єру, починаючи від кухні, і закінчуючи дитячої.
Зелений – здавна вважався символом життя, краси, свіжості, родючості і умиротворення. Недарма саме в зелених кімнатах найкраще проводити сеанси медитації. До речі, по фен-шуй він символізує життя і природу, а також вважається символом великого потомства. Що стосується значення цього кольору, то вона укладена головним чином в його нейтральності. З одного боку зелений колір – це символ природи і молодості, але з іншого – він вказує на деяку незрілість.
Існує думка, що зелений – це самий консервативний і статичний колір. Ви ні разу чули, а може бути, і самі вживали таке поняття, як «туга зелена». Ця фраза вказує на скучність і нейтральність кольору. Звичайно, він не несе в собі вибухові імпульси, які б викликали у людини різкі скачки настрою і підвищували його збудливість. Але, все ж, яка б насичена і динамічна була у вас життя, іноді варто зупинитися і постаратися максимально розслабитися. А зробити це краще за все або на природі, або в домашньому «зеленому» інтер’єрі. Цей колір дуже сприятливий для психіки людини. Все тому, що він сприяє розслабленню і навіть дає відчуття захищеності. У наш неспокійний час – це як раз те, що потрібно!
Варто відзначити, що зелений колір виходить в результаті злиття синього і жовтого кольорів. Відповідно, він «успадковує» якості і того, і іншого. Безумовно, цей колір дуже різноплановий і багатоликий. Можна назвати кілька десятків його відтінків: лайм, зелений чай, спаржа, яскраво-зелений, шартрез, камуфляжну зелений, лісова зелень, мармуровий колір, сосна, болотна зелень, яскраво-зелений колір з жовтуватим відтінком, сіра спаржа, цвіт папороті, ісламський зелений, перський зелений, колір моху, мирт, оливковий, сіро-зелений, смарагдова зелень і багато інших. Кожен з цих відтінків неповторний і, звичайно, має свою особливу ауру. Крім того, кожен з них доречний для тих чи інших цілей. Наприклад, якщо ви вирішили оформити одним з відтінків зеленого велику площу приміщення, то вам варто звернути увагу на темно-зелений колір, а ось для деталей підійдуть будь-які світлі відтінки.
При розробці «зеленого» дизайну слід враховувати, які кольори здатні його підкреслити і відтінити, а з якими, він абсолютно не «дружить». Але останній варіант – це насправді велика рідкість, адже зелений – це універсальний колір, який стане прекрасним доповненням до будь-якого кольору. Він може грати, як другі ролі, так і стане ідеальним тлом, на якому зможуть «розкритися» інші цікаві кольори. До речі, якщо ви хочете візуально розширити простір кімнати, то сміливо клейте світло-зелені шпалери, які стануть справжньою паличкою-виручалочкою. До речі, різні відтінки цього кольору можуть скласти воістину чудову комбінацію. Для оформлення дитячої ідеально підійдуть такі комбінації кольорів, як колір морської хвилі і яскравий салатовий колір. Непогано буде виглядати і «вітамінне» поєднання зеленого і жовтого кольорів. Насправді, воно настільки соковите, позитивне і яскраве, що ви не зможете засумувати, навіть, якщо і захочете. Ну не варто забувати і про класику – білий колір, який в поєднанні із зеленим дає подвійну порцію свіжості і відчуття неймовірної чистоти. Білий здатний чудово пом’якшити навіть самий «нестерпний» і «вибуховий» колір. Це, звичайно, не стосується зеленого. Зелений сам по собі дуже спокійний колір, а тандемі з білим і зовсім виглядає ще ніжніше. Ця комбінації непогано впишеться в інтер’єр в будь-якому стилі, але особливо добре зелено-біле поєднання виглядає саме в вінтажних інтер’єрах.
Якщо ви хочете використовувати при оформленні інтер’єру відтінок «лимонна зелень», то ви дуже смілива натура. Цей холодний відтінок «не потерпить» поруч з собою нудних і блідих квітів. Тому найкраще підбирати до нього такі ж яскраві і соковиті кольори, наприклад, оранжево-мандариновий, колір фуксії, відтінок гіркого шоколаду. Якщо ви побоюєтеся того, що інтер’єр вийде надмірно крикливим, то на допомогу вам прийде універсальна паличка-виручалочка – білий. Можна зробити його фоновим кольором, а аксесуари і оббивка меблів нехай будуть мати яскравий колір «лимонної зелені». Не зовсім вдалим поєднанням може стати дует зеленого і чорного. Він можливий тільки у вигляді смуг і плям.
Зелений колір стане ідеальним для оформлення таких приміщень в міських квартирах, як вітальня, спальня, дитяча. Якщо ви працюєте, як білка в колесі і у вас зовсім немає часу навіть на те, щоб виїхати на природу, зелений інтер’єр вам, як то кажуть, сам доктор прописав. До речі, якщо ви оформите їм спальню, то зможете дуже скоро відчути позитивні зміни, які відбудуться не тільки на духовному, а й на фізичному рівнях. Наприклад, цей колір посприяє зменшенню кров’яного тиску і підвищить вашу працездатність. До того ж ви забудете, що таке безсоння, неспокійний тривожний сон і будете спати, як немовля. Вітальня – це теж дуже непогане місце для «зелені». Можна поєднувати різні відтінки зеленого між собою або ж використовувати абсолютно несподівані комбінації, на зразок зеленого і рожевого, зеленого і червоного або зеленого і синього. Головне – це правильні пропорції. Не забудьте доповнити інтер’єр живою зеленню, улюбленими рослинами та квітами.
Якщо ви ретельно стежите за фігурою, то терміново біжіть за фарбою і фарбуйте холодильник в зелений колір. Можна, до речі, торкнутися і весь кухонний інтер’єр і, наприклад, поклеїти зелені шпалери і придбати зелену меблі. Цей колір притуплює відчуття апетиту, і ви станете на кухні зовсім нечастим гостем. Для дитячої кімнати ідеальним стане поєднання зеленого, жовтого і помаранчевого кольорів. А ось для робочого кабінету краще всього вибирати смарагдовий або темно-зелений відтінки. Справа в тому, що вони сприяють максимальної концентрації уваги.
Якщо ви не хочете, щоб зелений колір «захопив» вашу квартиру, то можете сміливо використовувати його в деталях. Відчуття свіжості зберегтися, але при цьому цього кольору не буде занадто багато. Які саме деталі «віддати» для цього кольору – вирішувати вам. Але непогано виглядатимуть зелені абажури на лампах, декоративні подушки в вітальні і спальні, красиві вази і горщики з кімнатними рослинами, а також картини і фотографії.
Leave a Reply