РУС. Мозаїка в інтер'єрі

Мозаїка в інтер’єрі

Мозаїка була окрасою безлічі багатих будинків і палаців ще в ті давні часи, коли в побуті людей ще не було такого поняття як «дизайн інтер’єру». Розкішні мозаїчні підлоги знову з’являються на світ стараннями археологів, картини з мозаїки пережили руйнування Помпей, мозаїку знаходять на руїнах царських покоїв. І сьогодні мозаїка в інтер’єрі – це символ витонченої розкоші і прагнення до шляхетності і індивідуальності. Обробити мозаїкою свій будинок прагнуть ті, кому звичайна плитка здається занадто простим і невигадливим прикрасою.

мозаїка в сучасному інтер'єрі

Найчастіше можна зустріти мозаїку, виготовлену з венеціанського скла. Вона відрізняється великою міцністю, а, отже, і великим терміном служби. Її колірна гамма воістину нескінченна. Така мозаїка найкраще підходить для прикраси підлоги в просторих приміщеннях. Дрібні деталі такої мозаїки мають, як правило, форму квадрата.

Іншим видом мозаїки, здавна застосовувався для прикраси приміщень, є смальта. Це кольорове скло, пофарбоване різними кольорами завдяки додаванню до нього оксидів різних металів. Завдяки такому способу забарвлення кожен елемент смальти забарвлений трохи інакше, тому навіть одноколірні ділянки мозаїки здаються не однорідними, а переливаються, немов світяться зсередини. Частинки смальти мають різну форму.

мозаїка на стіни

Існує і керамічна мозаїка. Вона прекрасно підходить не тільки для зовнішньої обробки приміщень, а й для внутрішньої, якщо дизайн інтер’єру допускає це. Керамічна мозаїка може випускати з різними візуальними ефектами, наприклад, з тріщинами або покрита глазур’ю, що привносить в інтер’єр особливу атмосферу.

мозаїка з плитки

Найрідше зустрічається кам’яна мозаїка, виконана з натурального каменю. Спектр матеріалів, використовуваних для виготовлення такої мозаїки, досить широкий – від найдешевшого поширеного каменю до рідкісного облицювального. Але яким би недорогим не був камінь, його натуральний колір надає мозаїці благородство і неповторного шарму природності.

мозаїка для ванної кімнати ціна

Де використовується мозаїка? Який дизайн інтер’єру вона може доповнити? Мозаїка широко використовується там, де присутня висока вологість – в саунах, в басейнах, в санвузлах. З нею легко підтримувати чистоту і вона рідко вимагає ремонту. Мозаїчні підлоги – це класика розкоші. На кухні крім мозаїчної підлоги все частіше можна побачити викладені мозаїкою стільниці, що додає особливу грунтовність дизайну інтер’єру кухні і здатне радикально її змінити на краще. Колони і фризи, майстерно викладені мозаїкою – характерні риси марокканського або східного дизайну інтер’єру. Крім того, за допомогою такого декору можна перетворити в прикрасу непотрібний виступ стіни в приміщенні або нішу, додавши до неї відповідну підсвітку.

При обробці будинку мозаїкою, важливо пам’ятати, що найбільш виграшно вона виглядає на великих площах, особливо, якщо з неї буде викладатися хитромудрий узор. Мозаїка підкреслює ті деталі, якими вона викладена, тому дизайн інтер’єру приміщення, оформленого мозаїчними деталями, що не передбачає ще яких-небудь прикрас.

Мозаїка в інтер'єрі

Які модні тенденції оформлення мозаїкою актуальні сьогодні? Досить цікава і часто зустрічається в приміщеннях, де багато вологи, «морська» тема, що дозволяє викладати за допомогою мозаїки рибок, водорості та морських мешканців. Стильно і помітно виглядають найтонші вертикальні смуги – нитки яскравих кислотних кольорів на білому тлі. Дуже зворушливо виглядають так звані «дитячі малюнки» з мозаїки, коли лінії малюнка розташовані трохи неточно, контури нанесені немов би дитячої невмілою рукою. Етнічні мотиви ніколи не виходять з моди надовго. Це і прості геометричні візерунки Африки, і багатство фарб Сходу. Тим, хто найбільше цінує натуральність, найбільше будуть до душі природні фарби кам’яної мозаїки.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти