РУС. Як встановити пластикові вікна в дерев'яному будинку самому.

Як встановити пластикові вікна в дерев’яному будинку своїми руками.

Встановлюємо пластикові вікна в дерев’яному будинку своїми руками.

При будівництві дерев’яного будинку часто виникає питання, які вікна встановлювати, дерев’яні або пластикові. У тих і інших є свої переваги і недоліки. Пластикові конструкції виділяє менша вартість і більший термін служби. Їм потрібен мінімальний догляд в процесі експлуатації. Тому найчастіше люди вибирають саме цей матеріал. Але які ж особливості монтаж пластикових вікон в дерев’яні стіни? Чи є принципові відмінності між установкою вікон в новому і старому будинку? Відповіді на ці питання знати треба обов’язково.

Особливості віконних конструкцій з ПВХ.

Пластикові вікна являють собою конструкцію з полівінілхлоридної рами з металевим профілем всередині і склопакетів. Вони бувають подвійними і потрійними. Між стіклами склопакетів викачане повітря. Вся конструкція, зібрана в готове вікно, повністю герметична і забезпечує всі необхідні споживчі властивості. Особливості матеріалів, технологія виробництва профілів і склопакетів, а також їх складання в єдине ціле завдяки цьому пластикові вікна переваги мають:

  • Вони прекрасно захищають від холоду, завдяки стіклопакетам з вакуумом і конструкції пластикового профілю.
  • Мають підвищені звукоізоляційні властивості з тих же причин.
  • Їх кватирки настільки ідеально підігнані, що виключають будь-які перекоси при правильному регулюванні та встановленні.
  • Термін експлуатації пластикових вікон перевищує 50 років.
  • Вони не вимагають ніякого відходу, крім чистки й змащення шарнірів.
  • У них естетичний зовнішній вигляд і багатий вибір моделей і забарвлень профілю.
  • Ціна пластикових вікон значно нижче аналогічних за властивостями і якістю дерев’яних.

пластикові вікна переваги

Важливим моментом є те, що встановлення пластикових вікон цілком можливе і самостійно при дотриманні певних правил. Якщо для цегельних і бетонних стін встановити пластикові вікна не представляє ніякої складності, то для монтажу пластикових конструкцій в дерев’яних будинках необхідно враховувати ряд обставин, про які піде мова далі.

Встановити пластикові вікна в дерев’яному будинку замість старих

Завдяки своїм прекрасним споживчими якостями, доступній вартості і можливості придбання в розстрочку і кредит, вікна з пластику поступово заповнили величезну кількість віконних прорізів навіть в старих дерев’яних будинках. Сьогодні немислимо безліч фірм здійснюють монтаж пластикових вікон на професійній основі. Найчастіше монтаж пластикових вікон ціна одного вікна складає до 20% від його вартості. Разом з тим, будь-який, хто вміє поводитися з інструментом, в силах самостійно поміняти старі вікна в своєму будинку на нові з ПВХ.
Для цього знадобиться деякий інструмент і матеріали:

  • Електричний дриль або перфоратор з набором свердел.
  • Пила бензинова або електрична, обценьки або лом. Для демонтажу старих косяків і рам.
  • Ручна циркулярна пила. Для виготовлення пазів на косяку.
  • Будівельний рівень. Необхідний в процесі всієї роботи. Без нього навіть не варто затівати заміну вікон.
  • Автономний шуруповерт.
  • Стамеска з пластика. Потрібна для того, щоб вибрати паз в стояках косяка.
  • Киянка з гуми або дерева.
  • Плоскогубці.
  • Анкерні пластини і болти, саморізи.
  • Шестигранник, що підходить до регулювальним гвинтів вікон.
  • Будівельна монтажна піна. На одне вікно може піти від 1 до 3 балонів, в залежності від величини зазорів.
  • Рукавички.
  • Дерев’яні розпірні клини.
  • Вода в розпилювачі.

Задійснювати монтаж пластикових вікон, потрібно щонайменше, удвох, так як одному неможливо підняти і вирівняти масивне вікно. Одна людина має підтримувати раму, а другий виробляти всі маніпуляції по її вирівнювання і кріпленню в укосах. Спочатку проводять демонтажні роботи. Якщо старі віконні блоки ще можна кудись використовувати, і ви хочете зберегти їх цілими, то доведеться повозитися, розбираючи все акуратно. Для цього спочатку виймають рами, а потім прибирають підвіконня і сам блок, намагаючись його не пошкодити. Найчастіше в старих дерев’яних будинках використовувати вийде тільки засклені рами, а блоки вже прийшли в непридатність. У цьому випадку просто розпилюють їх посередині і обценьками видирають зі стін. Отвір чистять від сміття і гнилі. Якщо колода або брус під вікном трухляві, а це швидше за все так і є, то їх теж випилюють і змінюють на нові. Стики запінюються монтажною піною.

демонтаж вікон

Коли отвори повністю очищені, можна приступати до їх обробки перед ти ,як встановити пластикові вікна. Тут є два варіанти: блок вставляють безпосередньо в отвір, що неправильно, або обрамляють його спочатку по периметру спеціальної окосячкою. У першому випадку потрібно тільки буде зрізати бензопилою шип в стінах, на якому тримався старий дерев’яний віконний блок. У другому випадку треба виготовити нову окосячку. Залишати старі косяки не можна, навіть якщо вони у відмінному стані.

Слід врахувати, що якщо будинок не дуже старий, то виготовлення окосячки обов’язково. Адже навіть на 5 – 6 рік дерев’яний зруб має властивість робити усадку, що може деформувати пластикові блоки. Окосячку роблять наступним чином. У брусі 100х150 мм вибирають поздовжній паз, що має ширину рівну ширині залишившогося на стінах гребеня. Для цього потрібна циркулярна пила, сокира і стамеска з молотком. Поздовжні надрізи роблять пилкою, а потім допрацьовують паз сокирою і стамескою. Цим пазом вийшовший стояк встановлюють вертикально на гребінь стіни. Таких стояка потрібно два для кожного вікна. Внизу кожного косяка вибирають шип 50х50х25 мм. Він потрібен для кріплення нижнього бруска, в якому теж роблять шипи з двох сторін.

До верхньої колоди отвору стояки не повинні діставати 100 мм. У це дозволить вільно вставити верхній брусок. Потрібно, щоб до колоди він не діставав 45 мм. Між собою всі бруски окосячки скріплюють нагелями, а стики утеплюють джутовою стрічкою.

Як встановити пластикові вікна в дерев'яному будинку

Встановлення пластикових вікон вимагає особливої ​​уважності і точності. Якщо знехтувати правилами, то вікно не тільки буде погано відкриватися і закриватися, а й може потекти або замерзнути взимку. Найпростіший спосіб – це просвердлити раму і прикрутити її на саморізи прямо до стін. Однак, це найгірший і неправильний варіант, який порушує теплоізоляцію і герметичність пластикового блоку. Монтаж пластикових вікон технологія в дерев’яні стіни припускає використання окосячка.

монтаж пластикових вікон в будинок з зрубу

Для правильного встановлення віконних блоків ПВХ потрібні спеціальні кріплення, місце для яких є в торцях будь-якої рами. Вони мають вигляд тонких металевих пластин з перфорацією. На рамах є технічні санчата по всьому ребру профілю. Вони виконані у вигляді жолоба з зачепом. Щоб полегшити конструкцію вікна, можна зняти двері та кватирки шляхом виймання штирків з шарнірів. Іноді цього може виявитися недостатньо, наприклад, при монтажі вікон на великій висоті. В цьому випадку можна вийняти всі склопакети, щоб залишилася тільки рама. Для цього буде потрібно спеціальний пристрій для витягування пластикових штапиків. Тільки робити це треба обережно, щоб не пошкодити склопакети і не порушити герметичність профілю.

Установка рами проводиться за допомогою будівельного рівня.

Вирівнювання роблять, як по вертикалі, так і по горизонталі. Фіксують раму спочатку дерев’яними клинами-розпірками. Перед цим під раму необхідно покласти дві однакові тріски товщиною 10 мм. Цього достатньо, щоб можна було пропінити отвір монтажною піною. Це потрібно за технологією встановлення пластикових вікон. Вирівняну раму кріплять за допомогою кріплень на окосяку в декількох місцях.

Після цього вікно повністю збирають і навішують стулки. Увага! Установку склопакетів потрібно робити правильно. Усередині рами є деформаційні прокладки з м’якого пластику. Вони повинні бути розташовані з усіх боків склопакета так, щоб він ніде прямо не стикався з профілем. Це потрібно для того, щоб в результаті випадкової деформації скло не тріснуло. Так як штапики мають по краях кутові зрізи, то їх не так-то просто вставити на місце. Для установки штапика, один його край вставляють під попередній, перпендикулярний йому штапик. Потім згинають посередині і акуратно вставляють під другий. Тільки після цього роблять запресовування його на своє місце.

Правильно встановлені штапики не повинні мати ніяких зазорів з рамою. Здійснюючи встановлення штапиків потрібно постаратися не пошкодити гумову прокладку, інакше в рамі буде накопичуватися вода. Після встановлення склопакетів по периметру проводять запінювання, не забуваючи видалити тріски і розпірки після висихання піни. Діри, що утворилися допінюють. Увага! Якщо раму запінити, не склавши її повністю і не навішавши стулки, то при затвердінні піна деформує її так, що нічого вже вставити і закрити буде неможливо.

Звичайно ж, встановити пластикові вікна в дерев’яному будинку своїми руками має деякі складності, але якщо робити все по інструкції, щоб виконувати всі рекомендації, то все у вас вийде, і встановлені вашими руками пластикові вікна довго будуть радувати вас, не викликаючи жодних проблем.

як встановити пластикові вікна

Тепер справа залишилася за малим: встановити підвіконня, відлив і облицювати укоси, як всередині, так і зовні. Щоб встановити підвіконня, його підрізають, так щоб воно не виходило за отвір. Встановлюють його прямо під раму за рівнем. Щоб зафіксувати підвіконня, його розклинюють дерев’яними клинами між стінами. Під низ підкладають бруски, щоб воно прийняло горизонтальне положення. Після цього проводять запінення всього простору між підвіконням і схилом. Відплив теж встановлюють горизонтально і відігнутою частиною прикручують на саморізи до рами. Способів обробки укосів існує велика кількість, тому не будемо розглядати їх в рамках даної статті.

встановити підвіконня

Монтаж металопластикових вікон в новому дерев’яному будинку

Монтаж металопластикових вікон в новому будинку з дерева дещо відрізняється від їх заміни в старих отворах. Тут не потрібно, із зрозумілих причин, виробляти демонтажні роботи. Додатково необхідно буде сформувати гребінь в бічних стінках отворів. Для цього за допомогою рівня розмічають дві паралельні лінії рівно посередині стіни. Відстань між ними буде 50 мм. По цих лініях роблять пропили глибиною 50 мм теж. Потім по обидва боки стіни пропилюють лінію на такій же відстані від краю отвору. В результаті вийде гребінь, який співпаде за розмірами з пазами на стійках косяка.

Ще один нюанс пов’язаний з тією обставиною, що новий будинок з дерева дає дуже сильну усадку в перший рік. Вона може досягати в деяких випадках 5 см. З цієї причини, в перший рік вікна краще взагалі не вставляти, але якщо все ж така необхідність є, то необхідна поправка на усадку. Для цього вгорі над косяком необхідно залишити щілину близько 5 см шириною. Вона компенсує усадку і рама буде неушкоджена. Цей зазор можна заповнити тимчасово дощечками з м’яким утеплювачем, щоб після основної усадки його запінити. У міру усадки дощечки дістають по одній, дозволяючи зазору поступово звужуватися.

Для дерев’яних будинків не варто замовляти звичайні білі вікна, якщо ви не збираєтеся обшивати його сайдингом. Природні колоді або брусу гідні коричневих вікон або мають забарвлення, схожу зі структурою деревини. Якщо на них зробити опанелку під дерево, то вийде дуже гарне поєднання. Білі ж вікна знаходяться в дисонансі з дерев’яними конструкціями.

пластикові вікна в дерев'яному будинку

Ми розглянули способи, як встановити пластикові вікна в дерев’яному будинку своїми руками. Як бачимо, технологія досить складна, тому її потрібно дотримуватися з великою увагою. Пам’ятайте, що порушення технологічних правил встановлення пластикових вікон веде до їх деформації або втрати позитивних якостей.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 4,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти