РУС. Дворівнева стеля з гіпсокартону своїми руками, та її монтаж.

Дворівнева стеля з гіпсокартону своїми руками.

Стелі, що складаються з декількох рівнів, виглядають дуже ефектно. А роблять їх з гіпсокартону. Зараз стрімко розвиваються будівельні технології, з’являються нові різноманітні стельові системи.

Дворівнева стеля з гіпсокартону своїми руками

Останнім часом входять у велику моду комбіновані стелі. В цьому випадку при обробці стельової поверхні використовується кілька матеріалів, що відрізняються один від одного за фактурою. Зробити дворівнева стеля з гіпсокартону своїми руками цілком реально.

Досвідченим шляхом було виявлено, що гіпсокартон гармонійно поєднується практично з будь-якими видами матеріалів, з яких роблять стелі. Відмінно можна поєднати гіпсокартон з натяжними тканинами і плівками, Армстронгом, пластиком, рейковими конструкціями і картковими стелями. Одержуваний в результаті таких поєднань ефект, завжди непередбачуваний і незвичайний. Найбільшу популярність має поєднання натяжних стель і гіпсокартону. Для створення такого шедеврального декору стелі потрібно розглянути технологію робіт і ретельно в ній розібратися. Тоді результат порадує своєю красою.

Монтаж каркаса для гіпсокартону.

Першим і найважливішим етапом у роботі зі створення комбінованої стелі є спорудження металевого каркаса для тієї області поверхні стелі, яка буде виготовлена ​​з гіпсокартону. Далі, дуже важливо розібратися з конфігурацією і площиною стелі.

Площина стелі.

Самий мінімальний перепад між двома рівнями різних стельових систем становить 5 сантиметрів.

Він є і самим гармонійним. Точкові світильники також мають мінімальний розмір 5 сантиметрів. Виходячи з цього, потрібно враховувати те, що площина майбутньої стелі повинна розташовуватися на відстані 10 сантиметрів від плити перекриття.

монтаж дворівневої стелі з гіпсокартону

За допомогою рулетки необхідно відкласти вниз від стелі 10 сантиметрів. Скориставшись лазерним або гідравлічним рівнем, потрібно відкласти цю мітку в усіх кутках кімнати.

Інструментом, який в народі називається «відфутболювальний шнур» треба нанести рівні лінії від мітки до мітки по всьому периметру стелі. «Відфутболювальний шнур» являє собою нитку, яку просочують сухою синькою. Шнур потрібно натягнути від однієї мітки до іншої уздовж стіни, потім відтягнути його таким чином, ніби відбувається стрілянина з рогатки, і відпустити. В результаті на стіні залишиться рівна і пряма лінія. Таким способом необхідно нанести лінії на всі стіни кімнати. Вони послужать обмежувачами площині стелі з гіпсокартону. Направляючі профілі UD набиваються на всі стіни, дотримуючись обмежувальних ліній.

Конфігурація стельової поверхні.

Після нанесення необхідної розмітки потрібно визначитися яку форму матиме дворівнева стеля з гіпсокартону. Якщо людина знайома з основами геометрії і способами креслення різних фігур, то він відмінно впорається з нанесенням на стелю контуру обраної фігури. В даному випадку можуть виникнути деякі труднощі з нанесенням контуру, так як фігура має кути і радіуси.

Для початку необхідно виготовити циркуль. Для цього знадобиться профіль CD, на ньому треба зазначити дві точки. Відстань між ними має дорівнювати необхідному радіусу. Свердлом виконати невеликі отвори в цих точках. Один з отворів зіграє роль центру, через який в стелю треба забити дюбель. В інший отвір вставляється олівець або маркер. Потім на стелі окреслюється потрібна окружність. За допомогою представлених прийомів і «відфутболювальної нитки» можна накреслити на стелі будь-яку фігуру.

Щоб полегшити роботу плануючи дворівнева стеля з гіпсокартону своїми руками, допоміжні лінії потрібно закреслити або виділити жирним обриси, відповідні стелі з гіпсокартону. Направляючі профілі UD набиваються також і за цими контурам. Для того щоб повторити вигини прямим профілем, потрібно надрізати болгаркою його полки з боку, протилежного вигину. Надрізи робляться дрібними сегментами. Після такої процедури профіль зможе згинатися.

Додання об’єму каркасу.

Додання об’єму каркасу шоб провести заключний етап робіт зі створення та монтажу металевого каркаса, потрібно відтворити ту саму фігуру, яка накреслена на стелі. Цю конструкцію треба буде підвісити в повітрі. Для здійснення цієї роботи необхідно користуватися своєю кмітливістю.

Щоб з’єднати профілі, прибиті до стелі і ті, що будуть підвішені, потрібно використовувати профілі CD. Іноді можна застосувати і спеціальні Бистроподвес. В даному випадку вони не підійдуть, так як при створенні комбінованого стелі з натяжна плівкою і гіпсокартоном потрібна жорсткість і міцність. Швидкопідвіси їх не забезпечать.

монтаж дворівневої стелі з гіпсокартону

Тому потрібно добре подумати, використовувати всі профілі та різноманітні з’єднувачі, які є в наявності, і зібрати об’ємний каркас. Згодом дворівневі стелі з гіпсокартону обшиваються гіпсокартоном.

Виготовлення кільця на стелі з гіпсокартону.

 як зробити дворівневу стелю з гіпсокартону

Для додання обсягу кільцю необхідно на аркуші гіпсокартону накреслити «бублик» необхідного розміру, який потім вирізається електричним лобзиком. З одного боку вирізаної фігури прикручуються напрямні профілі UD таким чином, щоб в них можна було вставити профіль CD торцем. Так оформляється внутрішній і зовнішній радіус фігури.

Далі, готується кріплення отриманого кола до стелі.

як зробити дворівневу стелю з гіпсокартону

Для здійснення цієї операції, а також для того щоб дізнатись як зробити дворівневу стелю з гіпсокартону. Потрібно нарізати профіль CD так, щоб його розмір відповідав розміру відступу площині стелі від плиткових перекриттів. Їх потрібно вставити і скріпити з профілем, розташованим на стелі, саморізами по металу, текси званими в 5 довжиною міліметрів.

Тепер можна підняти конструкцію і вставити прикручені напрямні на вирізаної фігурі в стирчать зі стелі профілі CD. Все скріпити між собою за допомогою тексів. Після цього залишиться тільки обшити боки кільця гіпсокартоном.

Як зігнути гіпсокартон.

Багато існуючих способів згинання гіпсокартону доставляють більше проблем, ніж призводять до необхідного результату. Серед них і намочування його водою, і прокатування по ньому особливого валика, який має металеві шипи, і виготовлення спеціальних шаблонів.

У будь-якому випадку, маючи великий радіус заокруглення, гіпсокартон буде ламатися. Тому згинати його слід єдиним вірним шляхом. Він полягає в наступному: потрібно неконтрольовано і рівномірно поламати гіпсокартон дрібними смужками. Для цього з одного боку аркуша робляться надрізи через рівні проміжки. Потім, у міру того як він прикручується до каркасу, матеріал переломлюється. Кожна надламана частина повинна бути прикручена.

Як зігнути гіпсокартон

Фігура, яка буде мало нагадувати півколо. Ідеальна форма згодом буде досягнута за допомогою установки контрашульца, тобто арочного перфорованого кута.

Малярні роботи.

Забивання швів, тріщин, що з’явилися в місцях, де стикуються листи гіпсокартону, є заключним і найважливішим етапом робіт. Якщо його пропустити, то наявність дрібних недоліків зведе нанівець всю дворівнева стеля з гіпсокартону своїми руками.

Дуже важливо акуратно і правильно закласти шви між двома листами гіпсокартону. На шов накладається серпянка – це особлива сітка. Після цього потрібно стик закрити спеціальним клеєм типу «Фуген-флюгер».

Дворівнева стеля з гіпсокартону своїми руками

Щоб надати ідеальну форму кутах, вони обрамляются контрашульцамі. Капелюшки саморезов заклеюються тим же клеєм, що і шви. Після того як стики, місця замазки та контрашульци висохнуть, можна приступати до шпаклівки поверхні стелі.

Для досягнення найкращого результату потрібно на стелю нанести два або три шари шпаклівки. Потім вона зачищається спеціальною віброшліфувальною машинкою.

Ця операція потрібна для того, щоб домогтися ідеально шорсткої поверхні. Після всіх цих маніпуляцій стелю забарвлюється. Для захисту гіпсокартону від можливих тріщин можна обклеїти його гладкими шпалерами на флізеліновій основі. Тоді можна не переживати за зовнішній вигляд стелі в майбутньому, його не зіпсують тріщини які з’явилися.

монтаж дворівневої стелі з гіпсокартону

Тепер можна здійснювати монтаж дворівневої стелі з гіпсокартону. Для цього краще скористатися послугами бригади, що спеціалізується на цій справі, так як вона володіє всім необхідним обладнанням, в тому числі газовою гарматою, і достатньою кваліфікацією. Фахівці якісно натягнуть плівку і встановлять прилади освітлення, якщо це потрібно.

Процес виготовлення комбінованих стель з гіпсокартону залишається практично незмінним, виняток становлять лише деякі деталі.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Голосів ще немає)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти