Cтиль ренесанс в інтер’єрі.
Стиль Ренесанс в інтер’єрі – це стиль багатства і благословленої століттями розкоші: арки, прикрашені позолоченою ліпниною і пілястрами, колони, ніжно-кремові стіни і вишукана пластика відтворюють втрачений світ. Зрозуміло, для створення натуральної житлової атмосфери за законами стилю потрібна площа заміського будинку і готовність його власникам до проектування декількох великих приміщень замість численних маленьких.
Тіні силует епохи ренесансу.
Вплив античного стилю досить відчутно змішується з улюбленими прийомами пізнього середньовіччя – фестини, арабески, фронтони, гірлянди, левові голови стають засобами зонування простору і замінюють двері. Ліпнина використовується дуже широко, так само як настінна і стельовий розпис, а також інкрустація і ручна різьба в меблевому декорі.
- Палітра не виходить за межі насиченої пастельної гами, виняток становлять золотисто-червоні і охрово-бордові елементи підлоги, розписів, килимів. Можливі вкраплення оливкового і зеленого, проте контрастність виключена.
- Віконні отвори – прямі або напівкруглі.
- Мармурова підлога – не єдиний варіант, хоча у ванній вона обов’язкова; доречний паркет, виконаний з цінних порід дерева, а також кераміка, що імітує камінь.
- Меблі з дуба, горіха, чорного дерева повинні прагнути до монументальності, проте рясніють філігранним декором. Родзинка стилю – ажурні скрині-кесоні, з ними сусідять розкішні дивани, столи на двох декорованих опорах, буфети і секретери, наповнені порцеляною, шафи з позолоченими інкрустованими дверцятами.
- Стиль ренесанс в інтер’єрі вимагає присутності текстиль – гобелени та килими з натуральної вовни, оббивка м’яких меблів з оксамиту і парчі, багатошарові фіранки з важкого шовку з позолоченими ламбрекенами.
- Живописні полотна художників обраної епохи підкреслять прихильність стилю.
Cтиль ренесанс в інтер’єрі – ажурна функціональність
Раціональність інтер’єру не повинна потонути в багатстві оформлення. Небажана присутність в приміщенні необов’язкових великих предметів, загальна їх кількість має прагнути до мінімуму, зате зростає значення величезних вікон з широкими декорованими схилами, що роблять пейзаж частиною обстановки.
- Симетрію композиції задає камін, оточений профільованими карнизами і ліпними розетками та барельєфами.
- Матеріал для оздоблення стін кухні і їдальні, а також ванни – камінь, мармур, піщаник.
- Пишність приміщенню додадуть ніші з поміщеними в них фресками або невеликими бронзовими скульптурами.
- Стеля – у вигляді склепінь або багаторівнева, з вміщеній в її центрі розписом, а також кесонна стеля.
Пишність без помпезності – суть стилю ренесанс в інтер’єрі. Однак важлива цілісність, ренесанс не може бути представлений у вигляді «елементів».
Leave a Reply