РУС. Як клеїти паперові шпалери відео інструкція, та поради.

Як правильно клеїти паперові шпалери.

Як правильно клеїти паперові шпалери

Обклеювання приміщення шпалерами є одним з найпростіших варіантів декорування стін в приміщенні. Сьогодні існує велика кількість шпалер не тільки за кольором і фактурою, але і за матеріалом виготовлення. Для вологих приміщень є миючі. Деякі види шпалер допускають багаторазове фарбування своєї поверхні. З усіх видів шпалер найпоширенішими, простими і дешевими є паперові. Про те, як клеїти паперові шпалери і піде мова в даній статті.

Особливості паперових шпалер.

Висока затребуваність паперових шпалер обумовлена ​​низькою вартістю, екологічністю і великим вибором різновидів. Крім того, папір є дуже простим у роботі матеріалом, тому як клеїти паперові шпалери може  знати хто завгодно і де завгодно, крім, звичайно, приміщень з високою вологістю.

Випускають шпалери з паперу в величезному асортименті, як за забарвленням і малюнком, так і за текстурою поверхні. Вона може бути гладкою і рельєфною. Структура основа буває одношаровою і багатошаровою. Існують шпалери, що вимагають забарвлення або просочення.

шпалери фото

Головним достоїнством паперу можна назвати її екологічність. Стіни, закриті шпалерами з паперу, можуть вільно «дихати», так як пропускають повітря. Клей для них роблять з натуральних речовин без використання хімікатів. Клеять паперові шпалери зазвичай в житлових приміщеннях. Особливо вони показані в дитячих кімнатах і спальнях.

Недоліки цього типу покриття очевидні – це боязнь вологи, непрактичність і недовговічність. Не можуть паперові шпалери висіти на стінах довше 10 років. Швидше за все їх зовнішній вигляд буде неабияк попсовані навіть раніше. Стирання – ще один недолік паперових шпалер. Особливо схильні до нього зовнішні кути і області навколо вимикачів і розеток. Швидке вигоряння на сонці теж не є секретом. Перед ти, як клеїти паперові шпалери на стіни слід пам’ятати про такі недоліки, як нееластичність і низька міцність. Тому клеїти їх потрібно з великою обережністю, щоб не порвати. Стіни повинні бути ідеально рівними, так як під папером буде видно всі дрібні нерівності.

Види паперових шпалер.

Папір є досить універсальним матеріалом, тому на його основі можна виготовити вироби з різними властивостями. Це активно використовується і у виробництві шпалер. За ступенем щільності паперової основи шпалери ділять на прості, середньої щільності та щільні. За способом друку малюнка їх ділять на грунтовані, неґрунтовані і тиснені. За структурою основи можна виділити такі види паперових шпалер:

  • Гладкі паперові шпалери виготовлені тільки з паперу. Малюнок на них наносять з одного боку звичайним друкарським способом. Чим дешевше шпалери, тим грубіше сорт паперу, з яких вони виготовлені. Дорожчі моделі проводять з ґрунтовкою, якою покривають всю поверхню перед нанесенням малюнка. Цей шар грунту запобігає вицвітання.
  • Дуплексні шпалери отримують шляхом наклеювання одного шару паперу на інший і нанесення малюнка. Вони міцніші, тому при наклеюванні не схильні до розривів, а при видаленні зі стіни не викликають ніяких проблем.
  • Тиснені шпалери є двошаровими, причому верхній шар одночасно є і малюнком з вираженим рельєфом.
  • Структурні шпалери створюють шляхом змішування паперової маси з тирсою або подрібненою шкаралупою горіхів. Це додає не тільки додаткову міцність і структуру, а й створює нетривіальний цікавий дизайн.
  • Спінені шпалери теж є двошаровими. Зверху на них наносять акриловий шар, спінений при високотемпературній обробці. Результат – красива рельєфна поверхня з малюнком.
  • Вологостійкі шпалери покриті спеціальним полімерним покриттям, тому їх можна безбоязно мити мокрою ганчіркою з миючими засобами.

Всі паперові шпалери виробляють рулонами, стандартні розміри яких 0,53 х 10.05 м. Варто зазначити, що у деякі більш дорогі види паперових шпалер досить презентабельні і солідно виглядають. З цієї причини їх іноді плутають з вініловими шпалерами.

Як клеїти паперові шпалери на стіни.

Всі існуючі види паперових шпалер клеять приблизно однаково. При цьому все ж є деякі відмінності. Найпростіше обклеювати стіни паперовими шпалерами. Вони невибагливі, тому для них згодиться будь-який, навіть найдешевший клей. Поверхня стін не вимагає будь-якої спеціальної підготовки. Досить буде її затерти наждачним папером і нанести ґрунтовку. Це роблять для кращої адгезії клейового складу і поверхні стін. Якщо приміщення нове з чорновою обробкою, то можна просто покрити обклеювану поверхню ґрунтовкою. Шліфування виробляють малярською теркою легкими круговими рухами. Грунтовку наносять широким валиком з хутряною шубкою. Для цього зручно використовувати звичайний лоток для фарбування. Грунт наносять рівномірно відразу на всю поверхню стін.

як клеїти паперові шпалери

До того, як клеїти паперові шпалери потрібно приготувати інструмент:

  • Гострий канцелярський або спеціальний шпалерний ніж зі знімними замінними лезами. Перед роботою необхідно запастися набором знімних лез, так як вони досить швидко тупляться. Не варто міняти лезо відразу, як тільки відчули, що воно затупилося. Якщо придивитися, то можна побачити, що воно має паралельний риски, за якими слід його просто обламувати в міру притуплення.
  • Широкі і вузькі гумові валики. Широкий потрібен для прикочування полотна поверхні стіни, а вузький для формування стиків між сусідніми полотнами.
  • Пластиковий шпатель для стравлювання бульбашок повітря.
  • Широка кісточка для нанесення клею.
  • Вимірювальний інструмент.

Підготовка полотна пере тим, як клеїти паперові шпалери.

Перед тим, як приступити до розрізання рулону на полотнища, необхідно підготувати робочу поверхню. Для цього на підлогу кладуть будь-яку поліетиленову плівку. Рулон розмотують на ній лицьовою стороною вгору. Увага! Перед розрізанням шпалер уважно вивчіть їх малюнок. Виберіть оптимальний початок полотна, так, щоб при суміщенні на стіні малюнка не було занадто великих відрізків і рулону вистачило на максимальну кількість полотн. Найчастіше на стандартну стіну з одного рулону виходить 4 полотна. Якщо поєднання малюнка не потрібно, то цей крок можна пропустити, а шпалери різати, починаючи з початку рулону.

Для вирівнювання малюнка відрізають перше полотно, так, щоб верхня його частина вміщала повний елемент малюнка і 2 – 3 см запасу. Нижню частину обрізають так, щоб довжина полотна була нижче плінтуса, якщо він не встановлений або є можливість його зняти. В іншому випадку вимірюють довжину до плінтуса. У другого полотна спочатку обрізають верхню частину, поєднуючи малюнок. Потім тільки обрізають надлишки знизу. Так чинять з усіма полотнами рулону. Обрізати шпалери можна двома способами, або з використанням кутника, або по згину.

як клеїти паперові шпалери

Після того, як весь рулон розрізаний, полотнища перевертають лицьовою стороною вниз і починають наносити клей. Якщо шпалери тонкі, то клей наносять дуже тонким шаром, щоб папір не промок повністю. Особливо ретельно потрібно промазати кромки, де будуть стики. Після цього шпалери потрібно згорнути особливим чином гармошкою клей до клею, щоб вони не висохли, а клей добре вбрався. Після цього приступають до розмітки стіни. Полотна повинні полежати 5 – 10 хвилин перед приклеюванням на стіни. Його потрібно уточнювати в інструкції до клею. Існує проблема: якщо шпалери дуже разбухнуть, то після висихання вони сильно стискуватимуться і всі стики розійдуться. Щоб цього не сталося потрібно знайти «золоту середину». Чим товще шпалери, тим менше вони тягнуться.

Як клеїти паперові шпалери на стіни.

Потрібно знати, як правильно клеїти паперові шпалери. Обклеювання починають з тих стін, де немає прорізів. Перше полотно клеять від кута стіни з вікном. Для розмітки проводять строго вертикальну лінію від стелі до підлоги. Для цього можна використовувати звичайну нитку з вантажем. Лінія повинна проходити на такій відстані від кута, щоб забезпечити перекриття його полотном по всій довжині не менше 3 – 5 см. Перед приклеюванням полотна, лінію, де буде стик, слід додатково намазати клеєм. У кут наклеюють серпянку, яка забезпечить цілісність шпалер надалі.

Коли все готово, починають приклеювати перше полотно. Головним орієнтиром тут є та вертикальна лінія, яка була нами проведена. Приклеювати шпалери починають зверху, залишаючи запас і поступово опускаючись вниз, і контролюючи вертикальність по лінії. Пригладжують полотно валиком від центру до країв зверху вниз. Рухи повинні описувати «ялинку». На розі кромка буде загинатися на суміжну стіну. При цьому відстань не обов’язково буде однакова. Це залежить від рівності кутів. Якщо в процесі загину з’явилися складки, то їх потрібно усунути шляхом розрізання. Робити це краще ножицями, так як ножем можна вирвати жмут шпалер.

Після наклеювання першого полотна необхідно за допомогою шпателя і валика видавити всі бульбашки з повітрям. Крайку обрізають ножем по верхньому кутку за участю шпателя, яким притискають полотна до карнизу або стелі.

як клеїти паперові шпалери

Друге полотно клеять встик з першим. При цьому м’якою ганчіркою видаляють надлишки клею, витісненого з-під полотна. Верх обрізають аналогічним чином. Стики накочують маленьким валиком якомога сильніше. Щоб не утворювалися щілини, стики намагаються робити щільними, стежачи, щоб не вийшло внахлест. Решта полотна приклеюють аналогічним чином аж до кута. У ньому повторюють маніпуляції, пророблені з першим кутом.

Якщо необхідно, то останнє полотно обрізають уздовж. Загин на кут не повинен бути занадто великим. Наклейка шпалер на суміжній стіні починається від кута, по тим загинам, які залишилися. Обрізають уздовж ті полотна, які є сусідами з віконними і дверними отворами. В останню чергу клеять дрібні деталі над вікнами і під ними.

Якщо ви вирішили обклеїти шпалерами стіну поруч з батареєю опалення, то подбайте про клей для паперових шпалер, так як звичайний клей швидше за все відстане під дією високої температури. Щоб цього не сталося в лоток з клеєм потрібно додати трохи ПВА. Це забезпечить надійність навіть в таких екстремальних умовах. Клей для паперових шпалер ж можна використовувати і для обклеювання шпалерами старих сильно забруднених і нерівних стін. Тільки потрібно знати, що відірвати потім їх буде дуже складно.

Після закінчення обклеювання проводять ревізію всієї роботи. Якщо десь виявлені недоліки, то їх усувають. Для повного висихання паперових шпалер потрібно не менше 2 – 3 доби. Протягом цього часу ні в якому разі не можна відкривати вікна. Інакше, вся ваша праця піде нанівець. Протяг і перепади температури негативно впливають на клей, який просто відскочить від поверхні разом з шпалерами.

Як клеїти шпалери на стелю.

Стелі рідко обклеюють паперовими шпалерами, так як це досить незручно, але потрібно знати як клеїти шпалери на стелю. Для цієї мети краще використовувати склошпалери, так як їх не потрібно змащувати клеєм. Якщо ж ви все-таки вирішили застосувати паперові шпалери для покриття стелі, то вам доведеться повозитися. Як клеїти шпалери на стелю -потрібно вдвох чи втрьох. Для цієї мети підійдуть тільки тонкі види, так як товсті і важкі просто відваляться, не встигнувши вхопитися. Для зручності роботи готують столи або обриштування, за якими можна буде вільно пересуватися уздовж всього полотнища.

Як клеїти шпалери на стелю -приклеюють полотно поперек кімнати, щоб відрізки були по-менше. Наклеювати починають від протилежного до дверей боку кімнати. В цьому випадку обрізати доведеться полотно над дверима, яке не так видно. Якщо приклеїти шпалери на стелю встик не виходить, то існує один прийом. Сусідні полотнища приклеюють внахлест. Коли клей досить висохне, за допомогою ножа і лінійки роблять розріз посередині нього уздовж всього полотна. Прорізані повинні бути обидва полотнища. Потім акуратно видаляють обрізані частини полотен. Для полегшення завдання можна використовувати ніж для подвійного шва. Кромки які утворилися змащують клеєм і накочують валиком. Вони ідеально підійдуть одина до одної. Не варто ускладнювати собі завдання і купувати шпалери для стелі з суміщаючимся малюнком.

ніж для порізки шпалер

Тепер ви знаєте ,як клеїти паперові шпалери приміщенні. Щоб не було розчарувань результатами своєї роботи, виконати її потрібно відповідно до інструкцій, викладених вище.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти