РУС. Самовирівнююча підлога своїми руками склад, ціна та інструкція.

Самовирівнююча підлога своїми руками.

При укладанні на підлогу будь-якого фінішного покриття необхідною умовою є рівна поверхня чорнової підлоги. Тільки в цьому випадку плитка і ламінат не потріскаються згодом, а ковролін і лінолеум не порвуться. Самовирівнююча підлога допоможе у вирішенні цієї проблеми. Самовирівнююча підлога виходить завдяки спеціальним будівельним сумішам, які при нанесенні самостійно розтікаються по периметру приміщення і утворюють рівну горизонтальну поверхню. Самовирівнююча підлога своїми руками рука в даний час не складе великої праці.

самовирівнююча підлога

Необхідно пам’ятати, що наливну самовирівнюючу підлогу доцільно застосовувати лише тоді, коли перепади цементно-піщаної основи менш 20мм. Якщо нерівності більше, то необхідно вирівнювати підлогу настилаючими матеріалами (ДСП, фанера, ДВП і інші).

Самовирівнююча підлога переваги.

Основними достоїнствами самовирівнюючих підлог є:

  • максимальна міцність поверхні;
  • прискорений час висихання;
  • екологічна «безпека» для здоров’я людей;
  • морозостійкість;
  • пластичність;
  • простота і висока продуктивність при виконанні робіт;
  • збільшення терміну служби стяжки з бетону;
  • негорючість готової стяжки;
  • низькі ціни.

Яку самовирівнюючу суміш доцільно вибрати.

Суміші для наливних підлог виготовляють на основі гіпсу або цементу, останнє застосовується набагато частіше. Крім цього, в їх склад входять різні наповнювачі та добавки, кількість і співвідношення яких впливають на властивості готового розчину: плинність, адгезія, непромокаємість і інші.

самовирівнююча суміш
При виборі тієї чи іншої самовирівнюючої суміші потрібно враховувати:

  • тип основи;
  • призначення приміщення;
  • перепади температур;
  • максимально допустимі навантаження на основу;
  • вологість в приміщенні.

Суміші на цементній основі підійдуть для приміщень з будь-якими вологісними і температурними режимами. В даному випадку шар стяжки може складати від 2 до 50 мм і сохнуть такі підлоги 3 – 5 годин. Однак за вартістю вони перевершують гіпсові.

Суміші на основі гіпсу доцільні лише в сухих приміщеннях. Їх не можна використовувати при заливці підлоги в кухні або у ванній кімнаті. При наявності вологи така сонова втрачає міцність. Використовуючи гіпсову суміш, товщина стяжки може бути менше 1 см.

Самовирівнююча підлога своїми руками.

Щоб самостійно вирівняти поверхню за допомогою наливної підлоги вам знадобитися:

  • міксер або дриль з насадкою;
  • ємність на 20 літрів приготування суміші;
  • ємність для води;
  • швабра або голчастий валик на довгій ручці;
  • мішки з сухою сумішшю;
  • дерев’яні планки на весь периметр приміщення;

валик матерчатий.
голчастий валик

Технологія наливної підлоги складається з етапів:

  1. Підготовка основи;
  2. Приготування розчину;
  3. Заливка підлоги.
Підготовка основи.

Для підготовки поверхні підлоги потрібно:

  1. Очистити всю поверхню, прибравши (якщо є) покриття і залишивши лише бетонну стяжку.
  2. Ретельно підмести і вимити підлогу. Це робиться для того, щоб бачити всі наявні в стягуванні тріщини, вибоїни і відколи. Всі дефекти закрити, використовуючи цемент, мастики та затирання. Візуально і за допомогою рівня визначити нерівності поверхні. Необхідно якомога краще вирівняти підлогу. Адже, чим рівніше бетонна стяжка, тим менше піде самовирівнюючої суміші для обробки підлоги. Ціна самовирівнюючої суміші значно дорожче, ніж цемент, тому доцільно зробити «грубе» вирівнювання. Якщо потрібно залити підлогу по нещільній поверхні або наливна підлога поверх дерев’яної, також необхідно ретельно закрити всі щілини щоб виключити витік розчину;
  3. Після очищення і висихання поверхні наноситься грунтовка. Це роблять для того, щоб збільшити надійність зчеплення суміші і бетонної стяжки. Використовують ґрунтовку глибокого проникнення, яку розливають смугами, а потім розгортають за допомогою матерчатого валика. Швидке вбирання рідини свідчить про те, що основа слабка і необхідно нанести ще один шар. Зазвичай, щоб грунтовка висохла, необхідно мінімум 4 години. Тепер необхідно приготувати самовирівнюючу суміш. Грунотовка
  4. Щоб забезпечити зазор між стінами і наливною підлогою по периметру приміщення набивають дерев’яні планки. Якщо існують місця або предмети, які потрібно обійти (каналізаційні труби, колектори опалення та інші), їх також обмежують планками або іншими ізоляційними матеріалами.

Тепер, провівши підготовчі роботи, можна приступити до процесу приготування розчину.

Самовирівнююча суміш -приготування.

Перед тим, як почати приготування, потрібно уважно вивчити інструкцію на мішку з сумішшю. Потім в ємність для приготування суміші налити холодну воду в необхідній кількості.

Її висипають в ємність і отриманий розчин перемішують дрилем з насадкою, необхідною для цементних сумішей. Отриманий розчин повинен бути однорідним і не містити грудок.
Важливо! Необхідно ретельно дотримуватися інструкції. Якщо в суміші багато води, вона втрачає властивості і ставати тендітною. При густому розчині втрачається властивість саморостыкання.
Отриманий розчин для заливки підлоги потрібно витримати 3-5 хвилин і заново перемішати. Термін її використання 20 хвилин.

Заливка самовирівнюючої підлоги.

Роботи із заливки самовирівнюючої підлоги виконуються лише в тому випадку, коли температура повітря в приміщенні понад +10 градусів і вологість менше 60%. У разі необхідності може знадобитися додатковий обігрів приміщення колекторами. Вкрай важливо відсутність протягів.
Якщо є можливість, використовуйте «кішки» – насадки на черевики зі сталевими шипами. При використанні «кішок» ви отримаєте ідеально рівну поверхню. Поверхня наливної підлоги швидко твердне тому працювати бажано удвох і максимально швидко.
Перед тим як починати роботи по наливці підлоги, потрібно встановити в отворах дверей бар’єри. Суміш розливають по поверхні підлоги смугами, ширина яких 30-40 сантиметрів, а потім розрівнюють широким шпателем. Розчин наливають поки він не заповнить всю площу наливної підлоги.

самовирівнююча підлога схема
Після цього по поверхні суміші проходять голчастим валиком або шваброю.
Потім підлозі потрібно дати висохнути, набрати міцність. Сушити самовирівнюючу підлогу необхідно повільно. Неприпустимо попадання сонячних променів, наявність протягів, зниження температури. Залежно від товщини шару, це займає від кількох днів до кількох тижнів. Ходити по поверхні підлоги і виконувати роботи з укладання підлогового покриття рекомендується після закінчення місяця, коли вона остаточно висохне і набере твердість. Самовирівнювальна наливна підлога завдяки дії спеціальних складових ідеально вирівняє поверхню і прийме глянсовий вид.

Самовирівнююча підлога ціна.

Суміші для наливних підлог продаються в мішках по 25 кг. Ціна одного мішка становить 100 – 300 грн. і залежить від призначення і виробника. Існуютє самовирівнююча суміш для зовнішніх робіт і для стяжок з бетону. Є такі, з яких створюють підлоги, здатні витримати великі і важкі предмети.
Ціна квадратного метра самовирівнюючої підлоги варіює від 100 до 200 грн. Залежно від товщини шару заливки, одного мішка з сумішшю вистачає на площу 2 квадратних метра. Отже, максимальна ціна квадратного метра становить 200 грн. Також необхідно врахувати вартість грунтовки – 10 грн. До отриманої суми потрібно додати витрати на валик, міксер, відра. Підрахувавши всі витрати, можна зробити висновок, що самовирівнююча підлога своїми руками обійдеться на порядок дешевше, ніж покупка необхідного матеріалу і оплата послуг майстра.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (20 голосів, середній: 3,45 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти