Як правильно поміняти лічильник води
Для того, щоб в наших кранах з’явилася придатна до вживання вода, з нею виконують такі маніпуляції:
- Очищають механічними фільтрами.
- Освітлюють і пом’якшують.
- Звільняють від солей і кремнію.
- Видаляють розчинені гази.
- Очищають біологічно від мікроорганізмів, бактерій і вірусів.
- Покращують її органолептичні властивості.
І навіть після такої роботи якість водопровідної води залишає бажати кращого, тому прилади обліку споживання швидко виходять з ладу. Трохи більше 20% лічильників-водомірів успішно проходять перевірку, всі інші пристрої доводиться міняти. Виною тому – занадто високий тиск, хімічні речовини та безліч дрібних частинок у воді.
Згідно з новим законом, заміна лічильників води може виконуватися: фахівцем водоканалу, представником фірми-підрядника, яка має ліцензію, власником житла. Обов’язково поінформуйте водоканал про плановану заміну і залиште заявку на опломбування нового приладу.
Порядок роботи і необхідні інструменти
Крім власне нового лічильника, вам знадобляться: стрічка ФУМ, розвідний ключ, прокладки, антикорозійний розчин. Якщо введення води в вашу квартиру оснащено запірним краном, попереджати про роботи нікого не потрібно. У разі, коли окремого крана немає, доведеться відключати стояк і зливати з нього воду, тому попередьте сусідів.
далі:
- коли кран перекритий і вода з системи спущена, скрутіть гайки, які розташовані з двох сторін водолічильника. Якщо вони йдуть занадто туго – злегка підігрійте їх вогнем запальнички і спробуйте ще раз. Так буває, коли прилад встановлений досить давно;
- відкрутивши гайки і знявши старий водомір, очистіть штуцери від іржі і старих прокладок. Якщо іржі багато – просочіть серветку антикорозійним розчином і протріть штуцери. Через півгодини зніміть залишки розчину інший серветкою і насухо протріть;
- зніміть і очистіть сітчастий фільтр;
- користуючись інструкцією, зберіть водомір на підлозі;
- обов’язково змініть прокладки, навіть якщо ви встановлювали силіконові вироби. В принципі з силіконовими прокладками різьблення не дає течі, але про всяк випадок можна додатково обмотати з’єднання стрічкою ФУМ;
- упевніться, що ви правильно встановлюєте лічильник. На корпусі приладу стрілочками вказано напрямок води, важливо їх не переплутати. Якщо ви одночасно змінюєте водоміри гарячої та холодної води, ще раз перевірте – чи не переплутала самі лічильники;
- встановивши прилад, спочатку рукою закрутіть до упору гайки. Потім, взявши розвідний ключ, доверніть їх ще на один оборот. Відкрийте подачу води і уважно огляньте новий прилад на предмет протікання.
Фахівці-сантехніки радять купувати прилади обліку, які виготовлені менш ніж за рік до моменту установки. Проблема в тому, що якщо водомір виготовлений раніше, вас зобов’яжуть віддавати його на перевірку швидше, ніж «свіжі» лічильники.
Після установки напишіть заяву в водоканал вашого міста і чекайте візиту пломбувач, який перевірить правильність дій, поставить пломбу, зробить записи в паспорті приладу.
Leave a Reply