РУС. Що потрібно знати перед заміною лічильників на воду

Як правильно поміняти лічильник води

Для того, щоб в наших кранах з’явилася придатна до вживання вода, з нею виконують такі маніпуляції:

 1. Очищають механічними фільтрами.
 2. Освітлюють і пом’якшують.
 3. Звільняють від солей і кремнію.
 4. Видаляють розчинені гази.
 5. Очищають біологічно від мікроорганізмів, бактерій і вірусів.
 6. Покращують її органолептичні властивості.

І навіть після такої роботи якість водопровідної води залишає бажати кращого, тому прилади обліку споживання швидко виходять з ладу. Трохи більше 20% лічильників-водомірів успішно проходять перевірку, всі інші пристрої доводиться міняти. Виною тому – занадто високий тиск, хімічні речовини та безліч дрібних частинок у воді.

Згідно з новим законом, заміна лічильників води може виконуватися: фахівцем водоканалу, представником фірми-підрядника, яка має ліцензію, власником житла. Обов’язково поінформуйте водоканал про плановану заміну і залиште заявку на опломбування нового приладу.

заміна лічильників води

Порядок роботи і необхідні інструменти

Крім власне нового лічильника, вам знадобляться: стрічка ФУМ, розвідний ключ, прокладки, антикорозійний розчин. Якщо введення води в вашу квартиру оснащено запірним краном, попереджати про роботи нікого не потрібно. У разі, коли окремого крана немає, доведеться відключати стояк і зливати з нього воду, тому попередьте сусідів.

далі:

 • коли кран перекритий і вода з системи спущена, скрутіть гайки, які розташовані з двох сторін водолічильника. Якщо вони йдуть занадто туго – злегка підігрійте їх вогнем запальнички і спробуйте ще раз. Так буває, коли прилад встановлений досить давно;
 • відкрутивши гайки і знявши старий водомір, очистіть штуцери від іржі і старих прокладок. Якщо іржі багато – просочіть серветку антикорозійним розчином і протріть штуцери. Через півгодини зніміть залишки розчину інший серветкою і насухо протріть;
 • зніміть і очистіть сітчастий фільтр;
 • користуючись інструкцією, зберіть водомір на підлозі;
 • обов’язково змініть прокладки, навіть якщо ви встановлювали силіконові вироби. В принципі з силіконовими прокладками різьблення не дає течі, але про всяк випадок можна додатково обмотати з’єднання стрічкою ФУМ;
 • упевніться, що ви правильно встановлюєте лічильник. На корпусі приладу стрілочками вказано напрямок води, важливо їх не переплутати. Якщо ви одночасно змінюєте водоміри гарячої та холодної води, ще раз перевірте – чи не переплутала самі лічильники;
 • встановивши прилад, спочатку рукою закрутіть до упору гайки. Потім, взявши розвідний ключ, доверніть їх ще на один оборот. Відкрийте подачу води і уважно огляньте новий прилад на предмет протікання.
  заміна лічильників води

Фахівці-сантехніки радять купувати прилади обліку, які виготовлені менш ніж за рік до моменту установки. Проблема в тому, що якщо водомір виготовлений раніше, вас зобов’яжуть віддавати його на перевірку швидше, ніж «свіжі» лічильники.

Після установки напишіть заяву в водоканал вашого міста і чекайте візиту пломбувач, який перевірить правильність дій, поставить пломбу, зробить записи в паспорті приладу.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти