РУС. Інтер'єр в стилі модерн фото та опис стилю модерн.

Модерн – стиль інтер’єру для всіх.

Модерн як стиль в архітектурі і художніх ремеслах з’явився в останньому десятилітті XIX століття, проіснував майже тридцять років, згас і відродився знову. У різних країнах стиль модерн називають по-різному: французи позначають його як “ар-нуво”, що перекладається як “нове мистецтво”, для німців він – “югендштіль” ( “молодий стиль”), американці охрестили його “Тіффані” – на честь одного з кращих своїх дизайнерів, швейцарці називають його “ялиновим”, італійці – “ліберті”.

інтер'єр модерн

Інтер’єр в стилі модерн.

Створюючи інтер’єр в стилі модерн, слід пам’ятати слова великого Тіффані, що говорить про те, що цей стиль підпорядковується тільки фантазії художника. Вигнуті форми, плавні лінії, асиметрія, відсутність гострих кутів і чітких меж – саме так можна охарактеризувати особливості модерну. Рослинні мотиви, природні матеріали, натуральні відтінки створюють дивовижну, чарівну картину гармонійно створеного інтер’єру.

Стіни

Для оздоблення стін чудово підходить однотонний матеріал – найрозумнішим варіантом є фарбування або використання шпалер зі спокійним, флоральним малюнком. Адже в даному випадку стіни виконують роль основного, що не залучає уваги, фону.

Порада дизайнера. Цікаво виглядає приміщення, стіни якого верхня частина яких пофарбована або оббита тканиною, а нижня – облицьована цоколем з дерева або кераміки.

Стеля

Якщо стіні в стилі модерн відводиться пасивна функція, то в обробці стелі можна проявити фантазію – вона повинна привертати увагу. Балки, вітражі, незвичайна ліпнина у вигляді квіткових орнаментів є своєрідними “візитними картками” стилю. Однак, не варто забувати про те, що для модерну не характерні різкі кордони – перехід між стінами і стелею необхідно згладити за допомогою карнизів.

Порада дизайнера. Можна пофарбувати стіни і стелю в один колір – необов’язково білий. Кремовий, рожевий, ніжно-зелений або блакитний – роблячи інтер’єр в стилі модерн характерна саме така обробка приміщень.

Підлога.

Плануючи інтер’єр модерн поряд з традиційними варіантами – паркетом, викладеним квадратами або “ялинкою” – використовується і більш оригінальний – паркет, укладений у вигляді малюнка, що нагадує вигини морських хвиль або повторює сплетіння квіткових пагонів. Завдяки високотехнологічним технологій можливо зробити покриття з каменю – як натурального, так і штучного – копіює природні орнаменти стилю.

Порада дизайнера. Колір підлоги – особливо, паркетної – повинен гармоніювати з іншими елементами декору і меблями. Можна віддати перевагу одній колірній гамі, а можна зіграти на контрасті – чим світліше стіни і стеля, тим темніша підлога.

інтер'єр в стилі модерн

Текстиль

Колір і фактура штор, завіс, оббивки меблів, килимів повинні вписуватись у інтер’єр у стилі модерн – варто віддати перевагу текстилю з рослинними орнаментами, зображеннями метеликів або жуків.

Освітлення

Модерн покликане створити романтичну атмосферу затишку і гармонії, тому його характерною особливістю є приглушене, неяскраве освітлення – з цим завданням чудово впораються декоративні світильники з кольорового або матового скла. Основним джерелом світла може стати багаторіжкова люстра, бажано з кованого заліза, що нагадує квітковий букет.

Меблі

Роблячи інтер’єр в стилі модерн рекомендується використовувати корпусні меблі, виконані з натурального дерева. Стелажі, комоди, бюро, вітрини, незважаючи на свою гадану масивність, привертають увагу витонченістю і незвичністю обробки. По-перше, цьому сприяє форма меблів – химерні вигини і плавні обриси. По-друге – особливу роль відіграють фурнітура та скління. Меблі багато декоровані – металевими або різьбленими ручками, вставками з різних за фактурою матеріалів – інкрустовані слоновою кісткою або шматочками перламутру. Дверцята шаф і буфетів виконані з кольорового або матового скла. М’які меблі в стилі модерн – дуже зручні і комфортні. Дивани і крісла зазвичай мають великі розміри, виглядають досить об’ємно і переконливо. Стиль інтер’єру модерн має характерну особливість, якою є ніжки меблів – вони мають вигнуту форму.

Аксесуари та предмети декору.

Тема природи має бути присутня у всіх елементах декору. Створити стиль модерн допоможуть картини, різні статуетки, незвичайні вази, фантазійні світильники, сувеніри зі скла і металу. Саме вони додадуть приміщенню індивідуальність і додадуть вишуканості.

стиль інтер'єру модерн

Поради професіоналів дизайн-студії Interiorfor:

1. Завдяки своїй універсальності і практичності стиль інтер’єру модерн є одним з найбільш відповідних стилів для оформлення будь-яких приміщень – від величезних заміських особняків до скромних малогабаритних квартир. Причому, вартість меблів або матеріалів для обробки не має вирішального значення.

2. При створенні інтер’єру необхідно враховувати будь-які дрібниці – однієї з основних особливостей модерну є саме те, що будинок сприймається як єдине ціле. Предмети обстановки і аксесуари повинні бути тісно пов’язані між собою, а зонування приміщень – не мати чітких меж.

3. Вибираючи колірну гамму, слід віддавати перевагу натуральній, “природній” палітрі – світло-зелений, перлинно-сірий, попелясто-рожевий, ліловий, коричневий, золотистий кольори підійдуть як не можна краще. Для стилю модерн характерні приглушені, непомітні відтінки і півтони.

4. Часто в інтер’єр в стилі модерн є камін – при його оформленні варто уникати зайвої “прямолінійності”. Гармонії зі стилем можна домогтися, використовуючи декоративну обробку каменем, карбуванням, кованими металевими прикрасами.

5. Поряд з металом в дизайні інтер’єру широко використовується скло – кольорові вітражі є своєрідною відмінною рисою у стиль інтер’єру модерн. Вони чудово виглядають на дверцятах шаф, абажурах, вікнах, виконують роль додаткових рівнів стелі, служать своєрідними перегородками для розділення зон, органічно вписуються в декоративні вставки на сходах. Для більшого ефекту рекомендується використовувати додаткове підсвічування – мерехтливе скло стає дуже цікавим елементом декору.

6. Коване залізо – ще одна особливість у стиль інтер’єру модерн. За допомогою виробів з художнього лиття або кування можна оформити перила сходів або камінні решітки.

стиль інтер'єру модерн

Історія стилю модерн.

До кінця вісімдесятих років XIX століття панівним напрямом в архітектурі і мистецтві Європи була еклектика, що повторює і що цитує попередні художні стилі. Своєрідним викликом консервативній громадській думці стали роботи учасників створеного в Англії “Руху мистецтв і ремесел” – його учасники таким чином висловлювали протест проти знеособлення предметів, проти ширвжитку, які наводнили світ під час так званої промислової революції. Саме ідеї учасників Руху і стали тією відправною точкою, з якої сформувався як сам стиль модерн, так і весь сучасний дизайн. У майстернях Вільяма Морріса, що є його неофіційним лідером, створювалися перші зразки шпалер, матеріал для оббивки меблів і інші предмети інтер’єру з рослинними орнаментами. У ці ж роки Артуром Макмердо була створена студія “Гільдія століття”, в якій художники реалізовували свої новаторські ідеї в оформленні інтер’єрів майбутнього століття.

Вперше термін “модерн” був ужитий у публікації бельгійського журналу “L’Art Moderne”, освячували виставку “Товариства Двадцяти” – групи художників, що ставила перед собою мету зламати усталені стереотипи, визнати і розвинути нові напрямки в мистецтві. Завдяки діяльності “Товариства” Брюссель став світовим центром модерну. Саме там жив і творив один з основоположників стилю ар-нуво в архітектурі Віктор Орта, чиї роботи входять до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

інтер'єр модерн

Говорячи про зародження стилю модерн, не можна не згадати про творчість Еміля Галле – французького дизайнера, який працював зі склом, чий дебют на Паризькій виставці в 1878 році не залишився непоміченим серед поціновувачів мистецтва – його унікальні вази і світильники досі вважаються неперевершеними. Приблизно в цей же час в Іспанії розквітнув талант Антоніо Гауді – побудований ним в Барселоні палац Гуель вважається класикою модерну, а знаменитий Храм Святого Сімейства здається досконалим творінням природи. Американський художник і дизайнер Луїс Тіффані – ще один яскравий представник модерну. Винайдена ним техніка по виготовленню кольорового скла і виробів з нього стала найпоширенішою в світі, а творіння Тіффані прикрашають храми Балтімора, Бостона, Нью-Йорка.

Широкому поширенню інтер’єр у стилі модерн багато в чому сприяли Всесвітні виставки, вельми поширені в кінці XIX- початку XX століть. Особливо популярним інтер’єр модерн став на виставці в Парижі в 1900 році. До початку Першої світової війни ар-нуво почав втрачати свою актуальність. В першу чергу це було пов’язано з технічно складним і дорогим у виготовленні виробництвом предметів інтер’єру. В останні десятиліття інтерес до стилю значно зріс – адже сучасні оздоблювальні матеріали дозволяють втілити на практиці будь-які, навіть найсміливіші фантазії дизайнерів.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти