РУС. Оздоблення сходів ламінатом покрокова інструкція та технологія.

Оздоблення сходів ламінатом.

 

Сьогодні оздоблення сходів ламінатом вкрай популярно. Адже таким дешевим, швидким, надійним способом можна надати сходами зовсім інший зовнішній вигляд, адже цей оздоблювальний матеріал прекрасно нівелює видимі відколи й косметичні дефекти.

оздоблення сходів ламінатом

На профільному ринку сучасних будматеріалів ламінат представлений в найширшій колірній і відтінкові палітрі, що дозволяє вписати «нові» сходи в будь-який з інтер’єрних рішень. Сходи з ламінату добре переносять стирання. Його тривалий експлуатаційний період вельми і вельми значний.

Мало того, поверхня підлягає швидкому, дешевому ремонту, за ним просто доглядати, легко містити в чистоті. Ламінат має дуже зручні «замки», тому просто монтується. Але і демонтаж у разі нерівномірного зносу вельми простий. Ось чому,  оздоблення сходів ламінатом, своїми руками стало для багатьох домохазяїнів цілком звичною справою. Розберемо не дуже складний процес покроково.

 Інструменти для оздоблення сходів ламінатом.

Є якийсь обов’язковий набір, без якого важко починати складне оздоблення сходів ламінатом своїми руками. Наведемо повну комплектацію:

 • електричний лобзик (болгарка, ручна пила, пилка по металу);
 • кутник;
 • картон;
 • пластини ламінату;
 • набір клинів;
 • саморізи з кольорових металів;
 • олівець;
 • викрутка;
 • рулетка.

Підготовчий етап

Для того щоб насолоджуватися якістю своєї праці, правильно проведіть підготовчий етап:

 • нівелюйте скрип щаблів. Для цього слід зміцнити всі сходові складові саморізами, головки яких надійно замаскуйте шпаклівкою для деревини;
 • демонтуйте попереднє покриття, якщо воно було;
  обов’язково закінчите лакофарбові роботи перил;
  замініть деталі сходового маршу, якщо ремонт неможливий;
 • усуньте навіть найменший люфт;
 • вимийте сходи спиртовмісними розчинами, а після повного висихання покрийте її протигнильними просоченнями або лаком.

Як правильно розрахувати необхідну кількість ламінату та який його вид треба вибрати.

Для правильного підрахунку необхідної кількості ламінату зовсім необов’язково прораховувати кожен ступінь і підсходинки окремо. Як правило, перша сходова сходинка куди більше, ніж наступні. Перемноживши її довжину і ширину, ми легко отримуємо площу однієї одиниці сходового маршу. Потім множимо цю величину на кількість ступенів. Ідентично поступите і з підсходинками. Підсумуйте отримані числа, і ви отримаєте орієнтовну кількість витратного матеріалу, щоб зробити сходи з ламінату.

ламінат схема

Величезне навантаження лягає на укладені пластини. Тому необхідно вибирати найбільш якісні варіанти цього виробу. Підійдуть комерційні колекції, класність яких не опускається за 31. Маркування їх неодмінно починається з цифри 3. Друга цифра – це товщина захисного шару (311-34). Так, цінова категорія такого ламінату значно вище, а й експлуатаційний період в домашньому користуванні перевищує 20 років.

Перед розпакуванням пачок, дайте їм «відлежатися» в приміщенні, де буде відбуватися монтаж. Панелі повинні прийняти температуру навколишнього середовища.

Етапи обробки прямих сходів ламінованими пластинами.

Ідеально виглядають ті сходинки, щаблі якої покриті однією пластиною ламінату і немає замкових швів. Точно виміряйте ширину проступу, і постарайтеся в великому асортименті оздоблювального матеріалу знайти таку по ширині ламіновану пластину.

Для підсходинок виріжте потрібний розмір. До слова, для різання платин найпростіше користуватися електролобзиком. Але можна використовувати пилки по дереву, болгарку з обрізаним диском, пилку по металу.

Використання підкладки під ламінат на сходових маршах – обов’язковий етап, адже вона чудово приглушує звук. Вартість її «копійчана», але користь велика. Досить застосувати тонкий варіант пінополіетилену, товщиною в 2 мм. Зараз все частіше вважають за краще вибирати штучну коркову підкладку. Вона дорожче пінополіетилену, але і набагато краще гасить шум, та й краще зберігає тепло.

підкладки під ламінат фото

Ламіновані панелі до сходів кріплять саморізами. Але слід брати кріплення з кольорових металів, щоб не з’явилася іржа. Вкручують по одному саморізу по краях. Зберіть елементи разом.

Для оформлення краю використовуйте куточок з металу. Він передасть міцності всієї конструкції і буде мінімізувати ковзання, яке знизить ризик отримання випадкової травми. Металевий куточок – це найкраща профілактика нерівномірного стирання, тому не забувайте про нього, роблячи сходи з ламінату.

сходи з ламінату

Особливості декорування ламінатом гвинтових сходів.

На жаль, але з гвинтовими сходами доведеться повозитися куди більше. Кожна ступінь на подібному сходовому марші – це різна форма і площа. Навіть дуже досвідчені майстри вдаються до виготовлення шаблонів з щільного картону. Без цього не обійтися, якщо ваша самоціль – ідеальний, гарний зовнішній вигляд сходових маршів. Тільки за шаблоном слід вирізати ламіновані панелі, і тільки потім кріпити, щоб виконувати всі етапи описані вище.

декорування ламінатом гвинтових сходів

Особливості декорування ламінатом сходів з бетону.

Бетонні сходові марші можна декорувати ламінатом. Але в цьому випадку вам знадобляться рідкі цвяхи, адже саморізи марні в бетоні. Працювати з рідкими цвяхами необхідно згідно з індивідуальною інструкції, яка прописана на кожній упаковці.

Коли робота закінчена, то не користуйтеся сходовими ступенями добу або двоє.

Варто зазначити, що якщо ви вирішили власноруч обшити ламінатом сходи, то попереду у вас дуже копіткий, трудомісткий, точний процес. Чи не кожному фахівцю він під силу. Але прикладайте зусилля і насолоджуйтеся результатом своїх старань. У вас все вийде!

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 4,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти