РУС. Укладання інфрачервоної теплої підлоги її переваги та недоліки.

Покрокова техніка укладання інфрачервоної теплої підлоги

Зміст:

Всім відомо, що в даний час система “тепла підлога” вважається найкомфортнішим варіантом для опалення будинку. Єдина причина, яка стримує споживачів від того, щоб повністю перейти на такий вид обігріву, полягає в високих навантаженнях на електричну мережу. Але прогрес не стоїть на одному місці, і на сьогоднішній день на будівельному ринку можна зустріти досить економічний новий тип обігрівального матеріалу, а конкретно інфрачервону плівку для підлоги. Багато сучасних фахівці називають її найперспективнішою системою для опалення житлового приміщення. Інфрачервоні підлоги відносяться до електричного типу теплої підлоги, так як вони харчуються від електрики. При цьому нагрів площі проводиться від плівки, що має в своєму складі карбонову пасту. Плівка підігрівається з боків мідними провідниками. Захист від підгоряння контактів в плівці забезпечується за рахунок срібного напилення.
інфрачервона тепла підлога своїми руками
Застосовувати інфрачервоне випромінювання для обігріву вигідно в будь-якому плані. В першу чергу, організм людини краще сприймає таке випромінювання, оскільки частина тепла людини також випромінюється в цьому діапазоні. Тому при використанні інфрачервоних хвиль, показники градусника, як правила, бувають на рівні 2-3 градусів, щоб підтримати комфортну температуру. Ще одна перевага – дії таких підлог не тільки забезпечують обігрів приміщення, але також благотворно впливають на організм, так як інфрачервоним випромінюванням повітря іонізується, сприяючи знищенню численних бактерій і вірусів і усуваючи неприємні запахи. Такі промені застосовуються для лікування різних захворювань, релаксації і зняття нервової напруги. Крім того перевага такого обігрівального елементу в тому, рівень електромагнітного випромінювання близький до нуля. Незручність укладання таких підлог полягає у високій вартості гріючих матеріалів. Але зате встановлювати їх набагато швидше і простіше, ніж водяні підлоги або кабельні системи.

Опалення на інфрачервоному випромінюванні гріє предмети, що знаходяться в приміщенні, а не повітря. Теплим стає в першу чергу підлога навіть в разі установки невисокої температури. Шляхом конвекції починає грітися повітря від теплих предметів. Інфрачервоний тип підігріву підлоги сьогодні можна зробити, якщо використовувати карбон в різних станах.

Плівкова інфрачервона підлога є новим матеріалом, що володіє високим рівнем енергозбереження. Даний матеріал з’явився на будівельних ринках порівняно недавно, встигнувши завоювати заслужений авторитет.

Відмітна особливість інфрачервоногї підлоги полягає в тому, що її можна укладати під покриття будь-якого виду, наприклад, лінолеум, плитку або ламінат. Для такої підлоги не потрібна цементна стяжка. ЇЇ легко як укладати, так і демонтувати, наприклад, при переїзді на нову квартиру.

Переваги використання інфрачервоної підлоги.

укладання інфрачервоної теплої підлоги
Для даного виду системи опалення не потрібно затягування розчинами клею або пристрій бетонної стяжки. Теплі інфрачервоні підлоги відрізняються високою екологічністю і максимальної нешкідливістю для людського організму. Інфрачервона підлога, на відміну від водяної підлоги, не пов’язана з котлами нагрівання і гарячим водопостачанням. Її надійність забезпечується паралельним з’єднанням модулів нагрівання. Якщо одна з ділянок карбонової смуги пошкоджується, інші зберігають свою функціональність. Максимальна ефективність такої конструкції забезпечується щільним розташуванням смуг.
У відповідності з різними експлуатаційними умовами використовуються плівкові інфрачервоні підлоги з потужністю в 150 і 200 Вт на квадратний метр. Така система порівняно з конвекційним опаленням, у якого тепло переноситься повітряними потоками, працює набагато ефективніше, оскільки теплову енергію поглинають навколишні предмети. Таке зменшення тепловтрат сприяє енергозбереженню. За допомогою плівки можна обігрівати частини кімнати, наприклад, стелю приміщення, робочу ділянку або килим, на який часто сідають діти. Для такого випадку використовується тільки необхідний обсяг витратних матеріалів.
Теплі інфрачервоні підлоги можна монтувати на горизонтальних, похилих і вертикальних поверхнях “сухим” способом за досить короткий термін. У таких опалювальних систем є тривалий експлуатаційний термін і високий ступінь надійності. Як вже було зазначено, їх легко можна демонтувати і повторно укласти на новому місці або ж для виконання ремонту в приміщенні, де влаштовується перепланування. Укладання інфрачервоної теплої підлоги можна монтувати в лоджіях і на балконах. Такий обігрів є найоптимальнішим, оскільки забороняється виводити на балкони центральне опалення відповідно до будівельних норм.

Експлуатаційний термін таких підлог досягає до 30 років. За рахунок багатошарових конструкцій можна добитися хорошої стійкості до різних механічних пошкоджень. Інфрачервоній плівці не страшно потрапляння вологи. Вона продовжує безпечно функціонувати навіть при невеликих механічних порізах або пошкодженнях.

Недоліки застосування інфрачервоних теплих підлог.

В першу чергу недолік інфрачервоної підлогиі в тому, що вона боїться перегріву. І, незважаючи на те, що у них є чималий запас міцності до високої температури, тобто плавляться при температурі 200 градусів і вище відповідно матеріалу ізолюючої плівки, але перегоріти вони все-таки можуть. Тому на тих ділянках, де передбачається розміщення меблів або техніки великих розмірів, укладання плівки не здійснюється. Ще один мінус – високі ціни на такі обігрівальні системи. Один квадратний метр інфрачервоної плівки обходиться в середньому в 25 доларів. Така висока вартість частково компенсується тим, що не робиться стяжка, а також довгим терміном експлуатації, якщо дотримуються всі необхідні умови.
Ще одна незручність полягає в тому, що потрібне клопітке і правильне з’єднання електричних смуг плівки. Виконують з’єднання за допомогою контактних затискачів і за допомогою комплекту електропроводки, які входять в один комплект з плівкою. Вони вимагають коректного застосування від виконавців укладання. Також необхідно ретельно закладати за допомогою липких ізоляційних пластин ті ділянки контактних шин, які не будуть використані. На цьому недоліки інфрачервоних підлог вичерпані.

Технічні властивості плівкового інфрачервоного підлоги.

укладання інфрачервоної теплої підлоги
У інфрачервої плівкової підлоги є такі технічні характеристики:

  • Напруга в електромережі у плівкової підлоги складає 220-230 Вт і 50Hz.
  • Потужність, яку споживають такі підлоги, в основному залежить від типу використовуваної інфрачервоної плівки (150/220/400 Ватт на квадратний метр).
  • Робоча поверхня повинна мати при 150 Ватт температуру до 45 градусів Цельсія, при 220 Ватт до 60 градусів і при 400 Ватт до 80 градусів.
  • Хвилі мають довжину 7-20 мкм.
  • У них відсутнє електромагнітне поле.

Розрахунок плівкової інфрачервоної підлоги.

Для правильного розрахунку теплої підлоги необхідно зобразити в масштабі план приміщення, виділивши ділянки, де будуть розташовані меблі і техніка. Потім потрібно визначити місце для установки терморегулятора, до якого підводиться живлення і підключаються дроти від температурного датчика і плівкового нагрівача. Після цього на ділянці, яка не зайнята технікою або меблями, розташовуються плівкові смужки таким чином, щоб вони не перетиналися і не накривали одна одну, але одночасно заповнили всю площу.
Ступінь інтенсивності нагріву залежить від того чи є інфрачервоні підлоги основним джерелом опалення або додатковим. Якщо підлоги підігріваються тільки з метою створення комфорту, а приміщення обігрівають переважно іншими опалювальними системами, то вибір можна зупинити на малопотужній моделі від 150 Вт на квадратний метр. Якщо ж кімната гріється тільки від підлоги, то слід вибрати виріб, у якій потужність більше 250 Вт на квадратний метр.

Ще одним фактором, що впливає на вибір потужності, є вид підлогового покриття. При однакових вимогах і умовах експлуатації для плитки потрібно укладати плівку, у якій потужність буде більше, ніж для інших варіантів покриття підлоги, так як тепло дуже інтенсивно поглинається плиткою, відчуваючи на дотик при однаковій температурі як холодна.

Необхідні для роботи матеріали та інструменти.

Інфрачервона тепла підлога своїми руками

Для здійснення укладання інфрачервоної теплої підлоги потрібні деякі інструменти і матеріали, при цьому не всі з них можна придбати в одному комплекті з системою інфрачервоних підлог, тому подбати про це варто заздалегідь. Таким чином, буде потрібно наступне:

  • безпосередньо комплект самої підлоги, який включає термоплівку, ізоляцію, спеціальні контактні затискачі і т.д;
  • електричні дроти, які, як правило, також включені в комплект;
  • сенсор температури і терморегулятор, які потрібно купити додатково;
  • бітумна ізоляція;
  • тепловідбивна плівка, а конкретніше, матеріал, який має тепловідбиваючий ефект, який знижує теплові втрати, при цьому не можна використовувати матеріали, що містять в основі алюмінієву фольгу;
  • плоскогубці;
  • ножиці;
  • викрутка;
  • степлер;
  • двосторонній скотч;
  • будівельний ніж;
  • простий широкий скотч;
  • електропровідний скотч – односторонній або двосторонній;
  • підкладка під підлогове покриття товщиною в 80 мікрометрів, наприклад, поліетиленова плівка;
  • додаткові матеріали, такі як плівка, фанера або ДВП відповідно до виду фінішного покриття підлоги.

Техніка укладання інфрачервоної теплої підлоги.

Покроковий процес укладання інфрачервоної теплої підлоги полягає в наступному:

  • Очищається і вирівнюється основа, після чого поверхню перевіряється на горизонтальність. Якщо є відхилення більше, ніж 3 міліметри, то основу необхідно вирівняти за допомогою наливної підлоги.
  • Просверлюється отвір для терморегулятора. Виконується вертикальна штроба від місця, де встановлюється терморегулятор, до підлоги. Також робиться отвір безпосередньо для самого терморегулятора. Це робиться в першу чергу, щоб після очистити поверхню від залишків стіни і пилу. Слід не забути про підведення електроживлення від найближчої розетки, знеструмивши попередньо систему.
  • Виконується пристрій теплоізоляції. Для цих цілей можна застосувати як відбиваючу теплоізоляцію, так і невідбиваючу, наприклад, корковий утеплювач. Головне, щоб теплоізоляційний шар мав товщину 3-5 міліметрів. В утеплювачі робляться отвори для укладання кріплень плівки і проводів. Укладаючу теплоізоляцію скріплюють за допомогою монтажного скотча. Не допускається використовувати для відбиваючої теплоізоляції матеріали з покриттям з алюмінієвої фольги, так як таке відображення тепла буде неякісним.
    укладання інфрачервоної теплої підлоги
  • Укладається інфрачервона тепла підлога. Плівку укладають у напрямку до стіни, де встановлюється терморегулятор для збереження довжини проводу. При цьому залишається відступ від стін в 10-20 сантиметрів. Близько потужних нагрівачів, наприклад, біля каміна, відступ необхідно залишити близько одного метра. Плівку можна розрізати тільки на світлих ділянках, що йдуть між секціями темного кольору. Плівку укладають встик, який потім проклеюють за допомогою скотча, при цьому поки залишаючи края, де передбачається кріплення з проводами. Також скотчем проклеюються до теплоізоляції крайні боку смуги. Необхідно укладати плівку мідними нагрівачами вниз.
  • Ізолюються кінці плівки. У відрізків плівкової підлоги є відкриті місця на ділянках розрізу міді. Їх обов’язково потрібно ізолювати, щоб уникнути псування в разі будь-якого протікання. Це найлегше робити за допомогою бітумної ізоляції в плівках. При цьому відрізаються потрібні розміри, навіть трохи більше для забезпечення надійності ізоляції, і мідні ділянки обклеюються по обидва боки. Для заізольованих мідних ділянок в теплоізоляції робляться отвори для того, щоб в них тонули відрізки. Наклеївши бітумну ізоляцію, її приклеюють до теплоізоляції за допомогою скотча, вдавлюючи в отвори. Таким чином, мідну ділянку однозначно буде заізольовано назавжди. Слід пам’ятати, що місця, куди приєднаються дроти, не вимагають ізоляції.
  • Далі встановлюються затискачі. До відрізках міді в плівці, які не ізольовані, приєднують металеві затиски.
    Слід звернути увагу на те, що одну сторону затиску необхідно засовували між смугою і плівкою. Не можна просто затискати контакт знизу і зверху, так як так можна пошкодити плівку, через що підлога в найближчим часом перестане працювати нормально. При цьому одна сторона затиску просовується під плівку на мідь і затискається плоскогубцями або пасатижами. На цьому установка затискачів завершується.
  • Потім приєднуються проводи. Проводи приєднуються до клем паралельно. Таким чином, ліві сторони приєднують тільки між собою, аналогічно вступаючи і з правими сторонами. Для цих цілей бажано придбати дроти двох кольорів, щоб не переплутати їх. На кінцях проводів спочатку знімається ізоляція за допомогою спеціального інструменту, потім кінчик скручують і засовують в затискний отвір, а після жорстко скріплюють плоскогубцями або пасатижами. З’єднання також слід обробити бітумною ізоляцією, закріпивши зверху скотчем.
  • Після в теплоізоляцію укладаються дроти. Проводи повинні відходити по підлозі від плівкової інфрачервоної підлоги до стіни, щоб знаходиться близько плінтуса. Це робиться з метою убезпечити їх від виробленого покриттям підлоги тиску. Для проведення проводу до стіни необхідно вирізати отвір в теплоізоляції під його траєкторією для утоплення. Далі потрібно просунути дріт в пророблений отвір і за допомогою скотча закріпити його таким чином, щоб провід також приклеївся до скотчу. Проводи повинні не виступати за теплоізоляцію біля стіни, тому в цьому місці роблять вирізи трохи ширше, знову проклеючи дроти скотчем. Провід таким чином і ведуть від плівки до плівки, а потім до ділянки під терморегулятором.
  • Потім встановлюється датчик терморегулятора. Датчик встановлюють під плівкою приблизно по центру другої секції. Під нього також вирізується отвір в матеріалі для теплоізоляції, а якщо є необхідність, то і в основі. Отвір проробляється також для дроту, що йде до терморегулятора від датчика. Якщо передбачається поворот дрота убік, поворот вирізається плавний, щоб в подальшому в проводі, не пошкодився кабель.
  • Підключається і перевіряється працездатність теплої підлоги. Детальніше про підключення буде сказано в окремому пункті цієї статті. Слід зазначити тільки, що для перевірки роботи плівкової інфрачервоної підлоги можна здійснити як руками, так і за допомогою переносного інфрачервоного датчика, який направляється на плівку, щоб показати температуру.
  • На наступному етапі укладається звукоізоляційний шар. Для цих цілей рекомендується застосовувати рулонні матеріали, що забезпечують і звукоізоляцію, і вологоізоляцію одночасно.
  • На завершення виконується укладання підлогового покриття. Велика перевага плівкової інфрачервоної підлоги полягає в тому, що вона може бути укладена і без мокрої стяжки. Тому в разі переїздів її можна розбирати і перевозити в нове житло. Інфрачервона підлога такого типу найкраще підходить для наливних покриттів.

Процес підключення інфрачервоної теплої підлоги.

Інфрачервона тепла підлога
На даному етапі необхідно електричним кабелем з’єднати всі смуги. Такий кабель, як правило, входить в комплект підлог. На стумоведучу мідну смугу встановлюють контакт. Його одну частину розташовують під житловий, а іншу – зверху. Потім контакт обжимається пласкогубцями. Таким чином встановлюються контакти на всіх шинах, розгорнутих в сторону терморегулятора. На дальній стороні від термостата необхідно закрити відкриті ділянки провідника з міді ізоляційною стрічкою, яка теж буває в комплекті. Шини, які не використовуються для підключення, закриваються бітумною ізоляцією.
Встановлюючи відрізок ізоляції, шина закривається по всій ширині, включаючи також срібну сітку, якщо така є. Встановивши всі ізолятори і контакти, скотчем прикріплюють інфрачервону плівку до теплоізолятора. Смуги скріплюються їм же між собою. Терморегулятор встановлюється на стіні. До нього від гріючих смуг заводяться дроти. Під однією з проводів робиться поглиблення в матеріалі теплоізоляції під температурний датчик підлоги і йдуть до нього дроти. Укладаючи і закріплюючи датчик, також відводять від нього дроти до терморегулятора.
Далі дроти підключають до контактів. З невеликої ділянки знімаються дроти, оголений провідник вставляється в контактний роз’єм і обжимается пласкогубцями. З’єднання перевіряється на міцність і ізолюється відрізком бітумної ізоляції по два відрізки – знизу і зверху, притиснувши їх щільно один до одного. Всі дроти заводяться на терморегулятор, який підключається згідно зі схемою, зазначеною на ньому на зворотному боці. Тип підключення до терморегулятора залежить від різновиду його моделі.

Бажано, щоб процес підключення до терморегулятора електроживлення виконувався кваліфікованим фахівцем. Після подачі живлення систему можна протестувати. При цьому температура виставляється на 30 градусів, а через кілька хвилин перевіряється, наскільки добре нагріваються смуги, або чи не іскряться дроти при сполученні. Якщо перевірка пройшла нормально, то вже можна починати укладання жорсткого фінішного підлогового покриття або основи під м’який матеріал.

Фінішне покриття для інфрачервоного теплої підлоги.

Інфрачервона тепла підлога своїми руками
Якщо на плівкову інфрачервону підлогу укладають ламінат, паркет або плитку, то необхідно розкачати під ними захисну спеціальну або звичайну поліетиленову плівку для захисту. Така плівка охороняє підлогу від попадання води при експлуатації на струмопровідні ділянки, а також захищає від будь-яких пошкоджень під час її укладання. У разі, якщо для підлогового покриття застосовується ламінат, то замість плівки або разом з нею можна використовувати відповідну підкладку. До речі, слід зазначити, що існує навіть спеціальна інфрачервона плівка для укладання під плитку.
Під плитку укладається клей шаром в 1-2 сантиметри, і після його висихання приступають до оздоблювальних робіт. Для теплої підлоги застосовуються спеціальний склад, що клеїть і затирка. Плитку можна відразу укладати на клей, проте, слід враховувати, що товщина плитки і клею повинна становити як мінімум 2 сантиметри.
Якщо застосовується м’яке покриття для підлоги, то потрібно зробити для нього тверду основу. Їм можуть послужити OSB або фанерні листи товщиною в 10 міліметрів або інші аналогічні матеріали. Їх кріплять звичайними дюбелями або саморізами до підлоги. Однак, закріплюючи тверду підкладку треба стежити за тим, щоб кріплчі елементи не потрапили в струмовідвідні смуги зі срібла або міді. Також бажано зруйнувати мінімальне число карбонових смуг. Закінчивши пристрій жорсткої основи, укладають підлогове покриття, наприклад, ковролін, килим, лінолеум та інші матеріали. Головне при цьому стежити за тим, щоб працювали терморегулятор і температурний датчик, що оберігають від перегріву плівку. На цьому укладку підлогового покриття можна вважати завершеною, Можна вже включати інфрачервону теплу підлогу і нагрівати приміщення.

Не обов’язково, до речі, укладати плівку на підлогу. Можна влаштувати інфрачервоні стіни і навіть стелю. Навіть існують спеціальні інфрачервоні плівки, що встановлюються під натяжні або підвісні стелі.

Мобільна інфрачервона тепла підлога.

Мобільна інфрачервона тепла підлога
Основна перевага інфрачервоної плівки полягає в її еластичності і досить високого ступеня міцності. Скориставшись такою якістю, була придумана мобільна тепла підлога, яка представляє собою відрізок гріючого матеріалу невеликого формату з електричною вилкою і терморегулятором, який може бути перенесений з одного місця на інше. Таку підлогу можна складати і скручувати. Килимок можна укладати на будь-яке місце в приміщенні і включити його для обігріву. Така підлога буває виготовлена на основі карбонової інфрачервоної плівки або на основі резистивної плівки або кабельного мату. Зрозуміло, інфрачервоні мати коштують набагато дорожче резистивних аналогів, але крім обігріву вони також надають оздоровчий вплив.

Якщо після монтажу теплої інфрачервоної підлоги залишився шматок, то такий килимок можна виготовити своїми руками шляхом підключення відрізка інфрачервоної плівки до проводів, заізолювавши як слід всі контакти. Далі провода приєднуються до стандартної вилки. Так утворюється інфрачервоний переносний обігрівач. Можна класти такий килимок на крісло, під ноги і в будь-яке інше зручне для його використання місце.

 Мобільний плівковий килимок такого типу виручить, якщо раптом з якихось причин відмовило основне опалення або воно не справляється з наступившими, аномальними холодами. Для підключення килимка потрібні лічені хвилини. Головне тільки стежити за тим, щоб не трапився перегрів. У саморобному варіанті плівкового обігрівача немає терморегулятора, хоча можливо підключити його разом з датчиком, але тоді це обійдеться занадто дорого.

Інфрачервона стрижнева тепла підлога.

Інфрачервона стрижнева тепла підлога
Така інфрачервона підлога носить назву “стрижнева” через форму нагрівальних елементів. Ізолюючий стрижень містить в собі композитний матеріал, що має в своєму складі графіт, срібло і карбон. Подібне поєднання матеріалів додало до переваг інфрачервоної підлоги ще один бонус: система регулюється самостійно, тобто сама збільшує або зменшує кількість тепла, яке виділяється на кожній ділянці.
Інфрачервоні стрижні з’єднують в ізоляції мідними проводами. Підключення нагрівальних елементів тут паралельне, а це означає, що якщо пошкодиться один або кілька елементів, то інша система продовжить функціонувати. Це щодо стрижнів. Якщо буде перебитий з’єднувальний провід, який розташований збоку, то працездатність підлоги буде перервана.
Сполучені паралельно карбонові стержні скачують в рулони. Вони мають ширину 0,7-1,5 метра і довжину до 25 метрів. Їх номінальна потужність досягає 110-250 Вт на погонний метр. Обігрівач працює на максимальній потужності кілька хвилин, поки розігрівається стяжка, а потім споживана потужність і кількість тепла значно знижуються. Це робить такі підлоги набагато економічнішими у використанні, ніж їх аналоги з іншою конструкцією.

Техніка монтажу інфрачервоної стрижневої підлоги

Після укладання теплоізоляції і проклейки всіх її стиків скотчем, зверху розгортають мат, але не доходячи до протилежної стіни на 15-10 сантиметрів. Там де є поворот, розрізається один з з’єднуючих бічних кабелів в центрі між стрижнями і розгортається рулон в необхідному напрямку. Такі дії повторюється до тих пір, поки не завершиться укладання.
Необхідно стежити за розкочуванням рулону за тим, щоб дроти не перетиналися і не торкалися одне одного. Провідники і стрижні прикріплюються скотчем до теплоізоляції і скріплюються між собою. Таким чином, до даного моменту процес укладання такий ж, як для укладання інфрачервоної теплої підлоги. Але далі будуть певні відмінності. Далі в утеплювачі між стрижнями в деяких місцях вирізаються віконце, які будуть “пов’язувати” чорнову підлогу і стяжку, покладену на стрижневу теплу підлогу. Їх розташовують в шаховому порядку. Такі отвори повинні складати 20-25 відсотків від загальної площі теплоізоляції. Краще вирізати невеликі ділянки у великій кількості, що знизить тепловтрати, що йдуть через них. Далі настає черга електричної частини.

Вимоги до техніки безпеки для укладання і експлуатації інфрачервоної теплої підлоги.

Інфрачервона тепла підлога своїми руками

  • Важливо пам’ятати, що опалювальну систему допустимо монтувати тільки на чистій і сухій основі. Інфрачервона плівка не вкладається під стаціонарні меблі, наприклад під комод або шафу. Якщо передбачається, що така плівкова підлога буде служити основним обігріваючим джерелом, то плівка повинна складати як мінімум 70 відсотків від усієї площі кімнати. Якщо тепла підлога інфрачервона використовується в якості додаткового обігрівача, то плівка розташовується на 40 відсотках від усієї площі підлоги.
  • Плівка розташовується на відстані не менше 10 сантиметрів і не більше 40 сантиметрів від стін. Не допускається укладати нагрівальні елементи внахлест.
  • Оптимальною відстанню ля установки терморегулятора вважається довжина в 10-15 сантиметрів від висоти підлоги. Потужність інфрачервоної підлоги розраховується, враховуючи пікову споживану потужність на момент включення в електричну мережу, яка становить 210 Ватт на квадратний метр. Саме на такий показник необхідно орієнтуватися при розрахунку споживаної потужності.
  • Важливо взяти до уваги при монтажі плівкової підлоги, що чим довше смуги нагрівальних елементів, тим менша кількість контактів потрібно для підключення. Але при цьому довжина смуг нагрівальних інфрачервоних елементів не повинна бути вище 8 метрів. Для того, щоб експлуатація теплої підлоги була безпечною, між смугами використовуваної термоплівки має бути відстань не менш 5 міліметрів. Встановлюючи контактні затискачі, їх одну частину розташовують всередині плівки, а другу на токоведучі поверхні зовні. Встановлюваний затиск фіксується за допомогою плоскогубців або спеціальних обтискних інструментів. Деякі виробляючі теплі підлоги компанії, наприклад Caleo, не дозволяють використовувати контактні затискачі іншого виробника, щоб забезпечити безпечну експлуатацію опалювальної системи.
  • Необхідно ізолювати ділянки розрізів на контактних шинах, тільки застосовуючи спеціальну бітумну ізоляцію, що входить в один комплект з теплими підлогами. Надійніше буде підключити терморегулятор стаціонарно, але також можна встановити його за допомогою електричної розетки як простий електроприлад. Монтуючи його, слід намагатися, щоб більша частина проводів, що з’єднують інфрачервону плівку і терморегулятор, розташовувалася під плінтусом.
  • Не рекомендується здійснювати монтажні роботи, якщо температура в приміщенні негативна або має місце підвищена вологість. Не можна згинати плівку більше, ніж під кутом 90 градусів.
  • Неприпустимо застосовувати для кріплення шурупи і цвяхи. У кожного відрізка термоплівки має бути споживання максимум 10А.
  • Не потрібно укладати інфрачервону підлогу біля інших опалювальних приладів, наприклад, біля камінів, плит або печей.
Заборони для експлуатації інфрачервоної теплої підлоги.

При роботі з термоплівкою важливо дотримуватися всю технологію послідовності робіт. Так можна буде досягти кращих результатів, не звертаючись за допомогою до кваліфікованих фахівців. Однак, в такій роботі важливо враховувати деякі особливості, через недотримання яких можна отримати досить негативні результати. Серед них такі умови:

  • Неприпустимо укладати обігріваючу плівку в занадто вологих приміщеннях. Експлуатувати таку плівку можна тільки в сухих приміщеннях.
  • Плівку не можна сильно перегинати, можна тільки скручувати її в рулон.
  • Не допускається робити в плівковому полотні отвори.
  • Забороняється проводити монтаж плівкової підлоги без пристрою заземлення.

Запускаючи опалення, не слід поспішати включати терморегулятор на максимумі. Температуру потрібно додавати спочатку поступово і лише через певний час обігріти підлогу до температури, комфортної для мешканців будинку.

Популярні виробники і вартість інфрачервоних плівкових підлог.

Популярні виробники і вартість інфрачервоних плівкових підлог caleo-3
В даний час найбільшою затребуваністю користуються комплекти інфрачервоних теплих підлог фірми Caleo, але також існують і інші виробники. На ринку теплих плівкових підлог в Україні частка компанії Caleo перевищує 60 відсотків від загального обсягу продажів. Щоб підтвердити безпеку продукції, Caleo встановив на своєму заводі акваріум з рибками, де безпосередньо в воді встановлений інфрачервоний плівковий нагрівач вже кілька років. За рахунок такої наочної демонстрації підтверджується повна безпека інфрачервоних нагрівачів.
Вартість інфрачервоних нагрівачів обходиться приблизно 25 умовних одиниць за квадратний метр. Найбільш серйозні виробляючі компанії дають гарантію для своєї продукції на 15 років, проте, при грамотній експлуатації опалювальна плівкова система може прослужити набагато довше.
Вибираючи комплект інфрачервоних теплих підлог, слід приділити увагу наявності сертифікатів, які підтверджують електробезпеку і пожежну безпеку продукції. Всі елементи нагрівання повинні бути ретельно і надійно змонтовані між двома шарами поліестерової прозорої плівки, яка оброблена електричним розрядом. Якісна термоплівка має матеріали високої якості. На відміну від тих опалювальних систем, які працюють за рахунок спалювання палива, інфрачервоні підлоги не виробляють шуму, вібрацій, шкідливих випарів і пилу.

Оздоровчий вплив плівкової інфрачервоної підлоги.

Інфрачервоні промені вже довгі роки використовуються в медицині для лікування численних захворювань. Є доведеним те, що у інфрачервоного світла є досить сприятливий вплив на пошкоджені тканини. Від його впливу після серйозної травми або операції тканини поступово відновлюються. Таким чином, плівкова тепла підлога за рахунок інфрачервоного випромінювання надає на весь організм людини лікувальну дію. Вчені довели, що людський організм сам вибирає кілька інфрачервоних променів з частотою до 20 мікрометрів, які досить схожі на інфрачервоні імпульси людського тіла. Саме тому такий вид теплої підлоги сприяє зниженню стресу і втоми, покращуючи мікроциркуляцію крові в кілька разів.

Висновок.

Пристрій теплих інфрачервоних підлог простіше в кілька разів, ніж аналогічних їм кабельних систем. Їх безперечна перевага полягає в приємному і корисному випромінюванні, високій швидкості нагріву і меншому споживанні електроенергії, при цьому особливо вигідними в цьому плані вважаються карбонові інфрачервоні підлоги. Недолік же в тому, що їх вартість далеко недешева, а їх електрична збірка досить клопітна.
Сьогодні плівкові підлоги мають найбільший попит з усіх інших відомих технологій для теплих підлог. Така підлога створить в кімнаті “здорове” тепло, значно заощадивши простір в приміщенні, споживану електричну енергію, час нагріву приміщення, а також скоротивши тривалість монтажних робіт. Такі підлоги дуже надійні, довговічні, мобільні і безпечні, що і робить їх такими популярними серед населення. Схожа на сонячне тепло промениста енергія благотворно вплине на людський організм. Термоплівка не виділяє отруйні пари і чадний газ і не запалюється.
Провідник зі срібла в системі інфрачервоної підлоги виконує надійний захист карбону від міді. Гарантією безпеки і ефективності опалення такого типу є те, що використання інфрачервоних підлог рекомендується навіть для медичних установ і дитячих кімнат

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти