Бюджетний ремонт туалету своїми руками.
Зміст:
Проведести якісний ремонт ванни і туалету в квартирі пов’язане з необхідністю сантехнічних робіт, що дещо ускладнює завдання. Проте, бюджетний ремонт туалету своїми руками – завдання цілком здійсненне. Щоб здійснити ремонт туалету своїми руками буде потрібно продумати дизайн приміщення, визначитися з матеріалами і сантехнічними приладами. Але, найголовніше, потрібно ознайомитися з докладною інструкцією щоб провести ремонт ванни і туалету.
Повірте, ремонт туалету своїми руками не тільки здешевить ремонт, але і дозволить вам виявити свої творчі здібності та реалізувати їх на конкретному об’єкті. Тільки майте на увазі, що затівати ремонт ванни і туалету потрібно в той час, коли вдома немає нікого з рідних, щоб не завдавати їм незручності.
Підготовка щоб здійснити ремонт туалету своїми руками.
Отже, щоб грамотно підготувати туалет до проведення ремонтних робіт своїми руками, буде потрібно:
- Очистити всю поверхню стін і підлоги від старих покриттів і стяжки при необхідності. Шпалери і фарба знімаються звичайним шпателем. Демонтаж кахельної плитки краще робити перфоратором.
- Якщо ви плануєте змінювати двері, то потрібно повністю демонтувати дверну коробку разом з дверним полотном. Якщо ж стан дверей нарікань у вас не викликає, то їх можна просто закрити плівкою.
- Зняти плафони і винести всі меблі.
- Демонтувати сантехнічні пристрої, які відслужили свій термін.
Якщо в квартирі хтось залишився проживати, то унітаз можна буде поки залишити. Його можна буде зняти перед укладанням нової плитки на підлогу. Після того як вся сантехніка буде демонтована, а стіни і підлога повністю очищені від старих непотрібних більше покриттів, всю ремонтовану поверхню необхідно ретельно пропилососити і покрити рідкою ґрунтовкою по бетону з глибоким проникненням, що значно підвищить адгезію покриття.
Прокладка інженерних комунікаційних мереж і електропроводки своїми руками.
Іноді проводячи ремонт ванни і туалету в міських квартирах доводиться здійснювати заміну каналізаційних та водопровідних труб, так як вони знаходяться вже досить довго в експлуатації і виконані зовсім не з кращих матеріалів. Найчастіше центральні стояки знаходяться саме в туалеті, тому такий захід і проводиться в процесі ремонту цієї невеликої кімнати. Традиційно старі чавунні труби міняють на полімерні, які представлені в необхідному асортименті на будівельному ринку.
Які б сучасні матеріали не використовувалися для прокладання інженерних комунікацій, розташовані на самому видному місці, естетики і шарму кімнаті вони не надають. З цієї причини труби необхідно добре заховати. Для цієї мети з гіпсокартонного листа або пластику збирають короб необхідного виду і розміру, який облицьовують тим оздоблювальним матеріалом, який використовується для обробки всього приміщення. Практичним рішенням є поєднання гіпсокартону з ширмою з ролет. Це дозволяє в будь-який момент отримати доступ до труб.
Інший ефективний спосіб приховати інженерні комунікації – заховати їх в стіни. Для цього перфоратором в стінах пробивається штроба, куди в ході монтажу поміщається будь-яка не надто товста каналізаційна або водопровідна труба. Потім вона закладається штукатурним розчином або маскується під кахельною плиткою.
При підготовці ще потрібно визначитися, де будуть встановлені світильники і розетки. Коли планується установка додаткової точки, необхідно підготувати це місце і зробити протягування проводки до нього. З метою безпеки електричну розводку потрібно робити з цільних шматків електричного дроту в подвійній ізоляції. Абсолютно всі дроти в туалеті повинні перебувати під товстим шаром штукатурки або під стіною з листів гіпсокартону.
Оздоблення поверхонь в туалеті власними руками.
Після проведення всіх комунікацій, починається етап оздоблювальних робіт по стінах і підлозі. В якості фінішного покриття на стіни туалету можна використовувати водоемульсійну фарбу, шпалери, що миються, декоративну вологонепроникну штукатурку та ін. Однак найчастіше туалет покривають кахельною плиткою. Її плюс у тому, що їй не страшна вологість і вона дуже проста в догляді.
Оздоблення туалету кахельною плиткою.
Для укладання плитки насамперед проводиться якісне вирівнювання робочих поверхонь. Вони повинні бути ідеально рівними, щоб для наклейки плитки використовувалося мінімум клею. Тут важлива навіть не економія, а то, що тільки дуже тонкий клейовий шар здатний гарантувати якісне укладання кахлю. Вирівнювання проводиться шляхом штукатурення по маяках з армуванням штукатурною сіткою. На підлозі роблять стяжку при обов’язковій укладанні гідроізоляції. Виконати її можна мокрим або сухим способом, але ідеально буде використовувати суміш, що самовирівнюється.
Монтаж кахельної плитки на стіни потрібно робити після нанесення точної розмітки та орієнтирів. Клейовий розчин наноситься тонким шаром на плитку за допомогою зубчастого металевого шпателя. Потім її акуратно прислоняют до опори у вигляді спеціального пластмасового хрестика і тільки потім до самої стіни. Домагаються максимально можливої адгезії зі стіною шляхом акуратного провертання плитки по осі. В ході проведення ремонт туалету своїми руками кожна покладена плитка обов’язково перевіряється в усіх напрямках за допомогою рівня.
Проводячи ремонт туалету своїми руками, укладання кахельної плитки на підлогу починається від дальнього кута. Для цього попередньо роблять розмітку малюнка при необхідності. Тут потрібно уважніше поставитися до малюнка, який повинен вийти на підлозі. Все повинно бути красиво. Іноді доводиться зміщувати або підрізати першу плитку, щоб малюнок виявився по центру. Така ж необхідність може виникнути, якщо потрібно, щоб на вході були цільні плитки. Після повного укладання всієї плитки, їй потрібно дати достатньо часу на висихання. Найчастіше це 2 – 3 дні.
Наступним етапом проводячи ремонт туалету своїми руками є затирка швів плитки. В даному випадку можна застосовувати спеціальні склади, що мають цементну основу. До них відносяться епоксидні або силіконові затирання. Колір складу повинен повністю відповідати самій плитці. Щоб не забруднити плитку, її края потрібно обклеїти паперовим малярським скотчем. При використанні гумового шпателя, потрібно нанести поверх шва малу кількість затирки і акуратно втиснути вглиб. Для цього можна використовувати шматок ізольованого проводу відповідного перетину. Після повного висихання малярський скотч треба видалити, а кахель добре вимити.
Оздоблення туалету пластиковими панелями.
Якщо ви не наважуєтеся обробляти туалет кахельною плиткою з якоїсь причини, то можна скористатися більш простим способом. Використання пластикових панелей не вимагає особливих умінь і навичок роботи, як у випадку з плиткою. Облицювання панелями з ПВХ стіни виглядають теж цілком гідно. Крім того, при такому способі не потрібно ідеально вирівнювати стіну, а всі комунікації будуть просто заховані під панелями. Єдиним недоліком даного способу є те, що доведеться попрощатися з деякою кількістю площі, так як панелі кріпляться на обрешітку, товщина якої не менше 5 см.
В даному випадку підготовчі роботи ті ж самі, але ретельне вирівнювання стін не потрібно. На них за допомогою будівельного рівня встановлюються напрямні для обрешітки. Це можуть бути звичайні дерев’яні бруски (що не бажано) товщиною 5 см або направляючий профіль з оцинкованої сталі. Він проводиться спеціально для монтажу обрешітки, тому встановлювати його легко, а отвори всередині допоможуть зручно простягнути всі комунікації.
Кріплення панелей здійснюється від дальнього кута. Вони фіксуються оцинкованими саморізами до решетування і вставляються одна в одну за допомогою з’єднання шип в паз. Коли стіни будуть закриті, всі кути необхідно проклеїти куточками за допомогою силіконового герметика, так як волога не повинна потрапляти всередину стіни, щоб не породити там цвіль і грибок. На етапі монтажу обрешітки в місцях, де ви плануєте вішати на стіни шафки, полички або дзеркала, потрібно встановити додаткові профілі для жорсткості.
Заключний етап проводячи ремонт туалету своїми руками.
Завершальним етапом проводячи ремонт туалету своїми руками є здійснення монтажу стелі, установка сантехнічних пристроїв і електроприладів. Найпростіше стелю пофарбувати водоемульсійною фарбою, але логічніше було б використовувати для її обробки все ті ж пластикові панелі або пінополістирольні плитки. Кріпити їх до стелі можна двома способами. Перший спосіб передбачає звичайне приклеювання на клей плиток. Для цього потрібно, щоб стеля була ідеально рівною і добре заґрунтованою. Тильна сторона плитки промащується в декількох місцях клеєм і з силою притискається до стелі. Клеїти їх можна паралельно або по діагоналі. Зауважимо, що клеїти таку плитку спеціально призначеним для неї клеєм не дуже зручно, так як він довго не схоплюється. Краще використовувати рідкі цвяхи.
У другому випадку споруджується каркас з направляючих профілів, так само, як і на стінах. Під ним проводять дроти для освітлення. На каркас кріплять пластикові панелі за допомогою саморізів. Перевага такого варіанта в тому, що на таку стелю можна встановити вбудовані точкові світильники, чого не можна зробити при інших варіантах обробки. Сьогодні є в продажу спеціальні лампи, які при включенні загоряються поступово, не сліпо різко в очі при вході вночі в туалет. Між стінами і стелею роблять карниз з поліуретану або звичайні пластикові куточки. Всі щілини повинні проклеюватися герметиком.
Установка навісних предметів проводиться в тих місцях, де ви зробили більш жорстку обрешітку, особливо це стосується раковини. У місці її кріплення повинен бути товстий дерев’яний брусок під латами. Однак, в разі стін з ПВХ панелей краще купувати раковину, що не кріпиться до стіни, а встановлена на тумбі або постаменті. Якщо туалет окремо від умивальника, то проблем набагато менше. Адже в ньому потрібно тільки встановити унітаз. Будь-які полки і шафи в ньому не роблять через недостатність місця.
Установка унітазу здійснюється на 4 дюбеля до підлоги. Для того, щоб просвердлити отвори в плитці на підлозі, потрібно діамантове свердло відповідного діаметру. Свердлити потрібно дуже акуратно, періодично змочуючи місце свердління водою, так як від тертя плитка може перегрітись і її верхній декоративний шар почорніє. Неакуратність при свердлінні може привести і до розтріскування плитки.
Які інструменти і матеріали будуть потрібні проводячи ремонт ванни і туалету своїми руками.
Щоб відремонтувати в квартирі туалет, необхідно підготувати певний матеріал і ручні інструменти:
- Електричні перфоратор і дриль, шуруповерт.
- Плівку, щоб закрити двері від пилу
- Малярський валик.
- Шпатель і кельму.
- Кріплення, що відповідають обраному матеріалу обробки.
- Будівельний бульбашковий рівень.
- Пластикові панелі (при їх використанні).
- Гіпсокартон з вологостійкими характеристиками (має зелений колір картону).
- Клей для стельової і кахельної плитки.
- Затирку для швів.
- Грунтовку глибокого проникнення по бетону.
- Цементно-пісочний розчин.
- Керамічну плитку на стіни і підлогу (для підлоги краще використовувати керамограніт – він менш слизький).
- Обробне покриття, яке ви вибрали для стелі.
Тут перераховано все, що може знадобитися роблячи ремонт ванни і туалету. Вибір того чи іншого ресурсу визначається вибором способу ремонту і матеріалами, застосовуваними для його проведення.
Щоб повністю і капітально полагодити туалет в своїй квартирі, витративши при цьому не дуже багато грошей, потрібно уважно все продумати і прорахувати. При цьому економія не повинна бути на шкоду якості. Запропоновані вище варіанти проведення ремонту досить економічні. Навіть обробка плиткою не буде коштувати дуже дорого, так як площа туалету не велика і матеріалу знадобиться небагато. Ремонт туалету своїми руками ще більше допоможе вам заощадити кошти. Головне, дотримуйтесь рекомендацій та інструкції.
Leave a Reply