РУС. Ремонт бачка унітаза своїми руками, коли протікає бачок унітазу.

Ремонт бачка унітазу своїми руками

Як усунути протікання бачка унітазу

Сантехніка – невід’ємна частина домашньої обстановки. Якщо з ладу вийшов зливний бачок, положення легко можна поправити, знаючи, як усунути протікання бачка унітазу. Кілька хвилин, максимум годину, і бачок працює, як і раніше. А ось бездіяльність може обернутися надмірним скупченням води у ванній кімнаті і навіть затопленням сусідів.

Деякі проблеми і способи їх усунення

Протікає бачок унітазу  частою причиною протікання є зміщений або зламаний важіль поплавця.

Щоб усунути проблему, необхідно повернути йому колишнє положення.

Насамперед потрібно перекрити подачу води до бачка, закривши кран. Потім потрібно зняти кришку бачка унітаза. Якщо бачок має кнопковий спусковий механізм, то потрібно відкрутити цю кнопку разом з шайбою, всередині якої вона розташовується.

Зверніть увагу! Знімати кришку потрібно дуже обережно. Якщо вона трісне або розіб’ється, доведеться міняти унітаз, так як вона окремо не продається.

Незважаючи на різні види і конструкції клапанів поплавкового механізму, принцип їх роботи завжди один: поплавок, закріплений на важелі, переміщається в залежності від рівня води вниз або вгору. При цьому він тягне важіль, який в свою чергу відкриває і закриває отвір, що дозволяє воді набиратися.

Буває протікає бачок унітазу тому, що в зламаному поплавці накопичується вода, і він стає надмірно важким, тому вже не здатний перекрити воду. Тому потрібно витягти поплавок, вилити з нього воду, просушити, закрити тріщину і знову приєднати. Підсушити поплавок можна будь-яким доступним способом, наприклад, феном. Позбутися від тріщини вам допоможе епоксидний клей. Можна це зробити і за допомогою гарячої пластмаси або спаленого поліетиленового пакета. Але однозначно можна сказати, що такий ремонт виявиться тимчасовим. Згодом необхідно буде купити новий поплавок.

У багатьох випадках протікання води є результатом просідання і зношеності клапана – гумової прокладки, яка не дозволяє воді протікати. Щоб дістатися до цієї гумки, необхідно повністю розібрати весь механізм зливного бачка. Трапляється, що під клапан потрапляє сміття і його просто достатньо видалити і знову зібрати клапан. Якщо пошкоджений гумовий запірний механізм, то єдиний вихід заміна на новий.

Якщо вода з  зливного бачка протікає в унітаз, або змив відбувається тільки після довгих натискань, варто поміняти мембрану сифона. Насамперед потрібно встановити замість кришки поперечину. Прив’язуємо до неї поплавковий важіль. Зливаємо воду. Знімаємо гайку, що сполучає бачок зі змивною трубою. Послаблюємо гайку сифона. Видаляємо пошкоджену мембрану, а на її місце встановлюємо нову, відповідну параметрами. Потім у зворотному порядку встановлюємо арматуру бачка.

Якщо зламалася кнопка змиву, яка тягне за ланцюжок клапан зливу, то потрібно її від’єднати і зробити самостійно деталь, яка виробляє потрібну тягу. Замінити її може товста дріт. Але найближчим часом необхідно буде придбати нову деталь, що забезпечує нормальну і безперебійну роботу унітазу.

Що робити, якщо тече бачок унітазу?

Якщо вода йде без зупинки, переливаючись постійним потоком в унітаз, то необхідно відрегулювати поплавець. Якщо важіль зроблений з латуні, його можна обережно загнути. Піднімаючи і опускаючи, можна легко визначити, в якому положенні він не пропускає воду. Якщо важіль пластмасовий, то повинен бути і регулювальний гвинт. Він якраз і дозволяє змінювати вигин важеля.

Ще однією несправністю є занадто гучний забір води в бачок. Це може стати серйозною проблемою, особливо в нічний час, коли вся сім’я бажає відпочити. Вирішити цю несправність можна наступним чином. Беремо пластикову гнучку трубку, і встановлюємо її біля входу в поплавковий клапан вертикально по відношенню до рівня води. Нижня частина трубки розташовується під водою. Якщо такий глушник не допомагає, потрібно встановити клапан-стабілізатор, який буде контролювати надходження води.

Зверніть увагу! Існує велика різноманітність зливних бачків, і багато хто з них відрізняються не тільки зовнішнім виглядом, але і пристроєм запірної арматури, тому поради не можуть бути універсальними. Якщо так і в вашому випадку, то дійте принципово.

Протікає між бачком і унітазом

Якщо вода протікає між бачком і унітазом, потрібно перевірити манжету, або кільцевої ущільнювач. Його можна повернути в робочий стан за допомогою хомутів. Можна також скористатися сантехнічної ізоляцією.

Причиною протікання може служити слабке кріплення бачка до унітазу. Просте підтягування болтів вирішить цю проблему. Металеві болти з часом можуть заіржавіти, тому бажано мати запасні. Якщо справа саме в цьому, то їх потрібно замінити.

Зверніть увагу! Прокладку можна «відремонтувати», знявши, висушивши і завдавши на неї герметик, а потім встановивши назад.

До всіх цих робіт важливо поставитися відповідально, але це не означає, що болти слід затягувати «на смерть», потрібно це робити вкрай уважно, щоб не перетягнути. У той же час не можна залишати їх і занадто розслабленими.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 3,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти