РУС. Гіпсокартон види, характеристика, застосування, ціна, фото.

Гіпсокартон його види: застосування, ціна, основні розміри.

Гіпсокартон (ГКЛ) і його види: застосування, основні розміри і ціни

Гіпсокартонний лист сьогодні присутній практично в будь-яких оздоблювальних роботах. Без нього не обходиться оформлення стін і стель, дверних і віконних укосів, створення криволінійних поверхонь і фігурних конструкцій. Він здатний задовольнити будь-які фантазії дизайнерів. Спочатку гіпсокартон не викликав великої довіри у будівельників, але з удосконаленням технології його виробництва був визнаний одним з кращих для оздоблювальних робіт. Сьогодні випускається досить багато видів цього матеріалу, що відрізняються за своїми параметрами і призначенням.

гіпсокартон фото

Основні відомості про гіпсокартон характеристика і «рецепт» його виготовлення.

Сьогодні «суха» технологія будівництва передбачає використання гіпсокартону в якості основного конструктивного елемента в обробних роботах. Всі інші деталі і конструкції використовують суто в цілях кріплення гіпсокартону. Будь гіпсокартонний лист є таким собі «бутербродом», всередині якого знаходиться шар зі звичайного білого гіпсу, а зовні картон, що обрамляє лист по обидва боки і довгим крайках.

Картон тонкий, але не дивлячись на цю обставину, він цілком міцний, що надає виробу необхідну жорсткість. Внутрішня гіпсова частина може включати в себе різні добавки, які змінюють фізичні якості матеріалу. Одні компоненти роблять гіпсокартон більш стійким до вологи, інші поглинають шум, а треті надають виробу протипожежні властивості.

гіпсокартон фото

Верхню сторону ГКЛ прийнято називати лицьовою частиною, нижню – тильною стороною, декілька витончені довгі ребра – бічними крайками, а внутрішню частину сердечником.

Де знаходить своє застосування гіпсокартону різних видів.

Всі виробники гіпсокартону, незалежно від бренду, намагаються витримувати загальні принципи при виробництві своєї продукції. Вони підлаштовуються під ті будівельні норми і правила, які сьогодні актуальні. Будь-який виробник має в своїй лінійці різні види гіпсокартону. Найчастіше використовуються на практиці ГКЛ або ГКЛВ.

Гіпсокартон будівельний або базовий.

Це звичайний стандартний гіпсокартон, який підходить для облицювання стін безпосередньо або покриття стінових і стельових каркасних конструкцій, виготовлених з металевих або дерев’яних напрямних. Ці листи із задоволенням використовують в своїх вигадливих конструкціях дизайнери. Базовий гіпсокартон можливо використовувати тільки для внутрішньої обробки приміщень в умовах нормальної вологості. Якщо розглядати об’єкти з незавершеною фінішною обробкою, то можна помітити, що переважна більшість стін закрито світло-сірими гіпсокартонними листами. Саме це і є будівельний гіпсокартон.

Гіпсокартон будівельний

Вологостійкий гіпсокартон.

Вологостійкий гіпсокартон має маркування ГКЛВ. Остання буква в абревіатурі означає «вологостійкий». Вологостійкий гіпсокартон незамінний в приміщеннях з підвищеною або середньою вологістю. Домогтися вологостійкого ефекту дозволяють модифікатори, додані в гіпсову серцевину. Вони сильно знижують здатність гіпсу насичуватися парами води. З цієї ж причини в таких виробах не комфортно себе почуває грибок і пліснява. Такі якості дозволяють застосовувати вологостійкий гіпсокартон на кухнях, в санвузлах та ванних, на мансардах і балконах з опалювальною системою.

Віконні укоси можна робити тільки з таких плит з підвищеною вологостійкістю, так як привіконна область завжди схильна до утворення водяного конденсату. При певній підготовці за допомогою обмазувальної гідроізоляції стає можливо використовувати вологостійкий гіпсокартон в душових і навіть басейнах. Так, як за іншими параметрами вологостійкі листи нічим не відрізняються від звичайних, то їх цілком можна використовувати для будь-яких інших цілей, властивих звичайному базовому листу. Відмітною ознакою вологостійкого ГКЛВ є його зелений колір.

вологостійкий гіпсокартон

Вогнетривкий гіпсокартон, або вогнестійкий гіпсокартон.

Маркування вогнестійкого гіпсокартону ГКЛП, що, власне, і означає вогнестійкий гіпсокартон. У гіпсову серцевину таких листів додають спеціальні антіпіріти. Вони підсилюють опірність високих температур в два рази. Ця особливість не дозволяє вогню розповсюджуватися швидко в приміщенні, обробленому такими листами. Примітно, що деякі марки ГКЛП є ще й на додачу вологостійкими.

Своє застосування вогнетривкий гіпсокартон знайшов в приміщеннях, де існує високий ризик загоряння: електрощитові, котельні, вентиляційні шахти і кабельні короби. Ними обробляють приміщення, споруджені з сталевих конструкцій. Особливо часто вогнестійкий гіпсокартон можна зустріти при обробці громадських будівель або офісів. Відрізнити вогнестійкий гіпсокартон можна по дуже світлого або навіть червонуватого відтінку картону.

Гіпсокартон для дизайнерських потреб (арочний гіпсокартон або гнучкий гіпсокартон)

Під цією назвою розуміється то, що такі листи зручно застосовувати для виготовлення різних криволінійних конструкцій. Його ще називають арочний гіпсокартон або гнучкий гіпсокартон. Завдяки підвищеній пластичності і не великий товщині (6 – 6,5 мм), арочний гіпсокартон можна згинати до деякого невеликого радіусу. Це знайшло застосування в монтажі аркових конструкцій і складних підвісних стель. У сердечник таких листів вставлена ​​скловолоконна армована сітка в кілька шарів, що в рази збільшує міцність виробу на злам.

Працювати з такими листами одне задоволення. Адже їх не потрібно проколювати або змочувати. Монтаж повністю «сухий». Арочний гіпсокартон теж буває вогнестійким і водонепроникним.

Гіпсокартон з підвищеною міцністю.

При спорудженні конструкцій, які можуть піддаватися підвищеним навантаженням застосовують посилений гіпсокартон. Такі листи мають підвищену міцність. Гіпсокартон з підвищеною міцністю спокійно витримує кріплення, на якому буде висіти полка або невелика шафа. Такі ГКЛУ можуть випускатися товщиною 25, 20 і 18 мм. Посилений гіпсокартон ще іноді називають масивними. Із зрозумілих причин, плити ГКЛУ бувають і вогнестійкими, і вологозахисними.

Панелі з гіпсокартону спеціального призначення

Іноді потрібно застосувати гіпсокартонні листи для певних специфічних умов, тому виробники легко підлаштовуються під потреби будівельної галузі та випускають продукцію:

  • Гіпсокартон з підвищеним рівнем шумозахисту.
  • Гіпсокартон з можливістю кріплення на зовнішніх стінах і які володіють ще і вітрозахисними властивостями.
  • Гіпсокартон з високою теплопровідністю. Вони незамінні при монтажі теплої підлоги або охолоджуючих стельових конструкцій.
  • Гіпсокартон який володіє теплоізоляційними властивостями.
  • Що включає в себе цілий «пиріг» з гідроізоляції та полімерних пінистих шарів.
  • Екрануючі рентгенівські промені або електромагнітні хвилі.

Існують і зовсім екзотичні варіанти: із цементною серцевиною і обрамленням зі скловолокна. Цим матеріалом можна обшивати фасади будівель, не турбуючись про його захищеності від погодних факторів. Ну і зовсім новий матеріал – гіпсоволокно (ГВЛ), що складається з гіпсової підстави, в яку додані волокна целюлози. Такі листи настільки рівні і міцні, що їх не потрібно гарантувати перед фінішною обробкою. Застосовують ГВЛ для монтажу підлог, спорудження будинків за каркасною технологією, не бояться вони і вогкості, тому можуть бути використані при зовнішніх роботах.

Які типи крайок гіпсокартону існують.

Практично будь-яка марка гіпсокартону має особливу крайку вздовж довгих ребер. Часто вона меншої товщини, ніж увесь інший лист. Це дає можливість акуратно зашпаклювати або заклеювати стики між листами. Зворотний бік листів забезпечена маркуванням, яка позначає тип кромки.

типи кромки гіпсокартону

З витонченими крайками листи вибирають тільки при фінішній обробці приміщення. Якщо здійснюється монтаж декількох шарів листів, то краще вибрати звичайну пряму крайку.

Стандартні розміри гіпсокартонних листів.

Як і у всіх будівельних матеріалах, в гіпсокартоні прийнято використовувати стандартні розміри. Ця обставина, втім, ніяк не обмежує право виробників на замовлення виготовити листи з будь-якими параметрами. Стандартна довжина гіпсокартону – 2, 2,5 і 3 м. Деякі виробники випускають проміжні розміри – 1,5, 2,7, 3,3 і 3,6 м. Найчастіше для облицювання стін підійдуть листи довжиною 2,5 м. Якщо ж довжина стель більше, то триметрові листи купувати не варто. Від них залишиться багато обрізків, та й заносити їх в квартиру набагато складніше. Краще придбати деяку кількість плит понад норму і робити стики або оформити індивідуальне замовлення за розміром ваших стін.

Стандартна ширина гіпсокартону – 1,2 м, через це і стійки каркаса для обробки мають теж стандартний крок 0,4 або 0,6 м. Останнім часом виробники стали робити вузькі листи, ширина яких всього 60 см, а довжина 1 , 5 або 2 м. Зручність в тому, що привести їх можна на легковому автомобілі, а монтувати поодинці. Однак це актуально для маленьких площ. При серйозному ремонті вийде надто багато швів, які ще потрібно закрити. Є деякі види гнучкого гіпсокартону, які мають ширину 90 см.

Дуже істотним параметром є товщина гіпсокартону. Від неї залежить вага всієї конструкції. У стандарті товщина гіпсокартону – 6, 9, 12,5 мм. Іноді можна зустріти 6,5 і 9,5 мм. Листи посилені і вогнестійкі набагато товщі 15, 18, 25 мм. Арочні ГКЛ – 6 мм. Це найлегші листи, але якщо вам не потрібно робити арки з малим радіусом, то краще придбати більш товсті вироби. Вони дешевші, а зігнутися теж зможуть. Полегшені стельові листи мають товщину 9 мм. Їх не можна застосовувати для стін, так як вони не володіють достатньою міцністю. Однак деякі фахівці радять і на стелю робити листи товщиною 12,5 мм, якщо дозволяє каркас.

 Гіпсокартон ціна.

Хоча в цілому, вартість цього матеріалу невисока, потрібно розуміти, що це справедливо тільки для базового гіпсокартону. З цієї причини він і застосовується в переважній більшості випадків. Вогнезахисний та вологостійкий гіпсокартон ціна трохи дорожче, але в той же час при обробці квартири його і не потрібно багато. Найдорожчим є гнучкий арочний гіпсокартон. Це й не дивно, адже в ньому є додатковий армуючий шар. Вартість специфічних виробів спеціального призначення може бути в рази вище звичайної залежно від ступеня захисту листів. Як би там не було, на сьогоднішній день гіпсокартонні листи є найдоступнішим оздоблювальним матеріалом. Тільки при розрахунках витрат на ремонт потрібно брати до уваги і витрати на пристрій каркаса.

Як правильно вибирати гіпсокартон

При поході в будівельний магазин з метою придбання гіпсокартону, поспішати не варто. Треба з великою уважністю звернути свій погляд на вироби з метою визначення їх якості. Відомі бренди навряд чи будуть поставляти в продаж неякісний товар, але навіть вони не застраховані від браку. Крім того, перш ніж листам потрапити в штабель на складі, вони проїдуть довгий шлях від виробника. Їх кілька разів перенавантажуватимуть. Можливо вони полежать в сирому складі або на відкритому місці. Людський фактор і безвідповідальність вантажників теж не можна скидати з рахунків. Вони можуть пошкодити сердечник, зробивши вм’ятини, а можуть порвати картон. З цих причин, при покупці будматеріалу потрібно:

  1. Купувати його в великому будівельному магазині.
  2. Перевіряти умови зберігання на складі. Відчувши зайву вологу, йдіть з цього магазину.
  3. Стежити за вантажниками, щоб при вантажно-розвантажувальних роботах робили все акуратно.
  4. Перевіряти кожен лист на наявність подряпин, вм’ятин, відколів та інших пошкоджень.

Ознаки пошкоджень гіпсокартону наступні: пом’яті кути і сам лист, відстає папір з появою хвиль, на коротких гранях обсипається серцевина, є видиме викривлення панелі, Тонка громка загинається, Край плити обрізаний криво – ознака заводський брак.

При проведенні оздоблювальних робіт можна сміливо використовувати гіпсокартон, але тільки купуйте його правильно. Це однозначно допоможе вам уникнути непотрібних неприємностей.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти