ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ЛАМІНАТ?
У своїй роботі з клієнтами ми часто стикаємося з питаннями із серії “Яку підлогу краще вибрати?”, “Що краще в спальні покласти, а що в передпокої?”. У цьому немає нічого дивного, бо розвиток технологій досягло тієї точки, коли майже в кожній комерційній галузі існує величезні вибір альтернативних товарів. Ринок обробних матеріалів в цілому і підлогових покриттів, зокрема – не виняток.
Так ось, щоб краще відповісти на заявлене питання, слід детально розглянути всі “ЗА” і “ПРОТИ” для кожного виду підлогового покриття. І почати, на наш погляд, слід з напевно найпопулярнішого – ламінату. Що ж таке ламіноване покриття для підлоги, в чому його ключові переваги і відмінності від інших видів підлогових покриттів.
Отже, ламінат це за великим рахунком поєднання HDF-плити (ДВП) і верхнього шару дошки, що складається з декоративного паперу, синтетичних смол і меламіну. Більшою мірою, від якості верхнього шару дошки залежить загальна зносостійкість і термін експлуатації дошки. Крім того, чим вище щільність HDF-плити, тим міцнішим буде ламінат. Справжнього дерева в ламінаті не так вже й багато, зате він підкуповує іншими своїми властивостями. Це такі властивості як легкість монтажу, простота в догляді, екологічність, візуальна естетичність, приємні тактильні відчуття і, звичайно ж, прийнятна ціна. Все це ми розглянемо далі, але для початку, хотілося б розібратися яка класифікація ламінату і як його правильно вибрати.
ВИБІР ламінату
В першу чергу, ламіновані підлогові покриття підрозділяються по класах навантаження. Спочатку, як тільки ламінат запустила у виробництво шведська компанія Pergo, існувало три класи – 21, 22 і 23. Мається на увазі, що ламінат цих класів розрахований на експлуатацію в приміщеннях з низькою прохідністю, тобто в домашніх умовах. 21 клас, наприклад, рекомендують укладати тільки в спальнях і гардеробних кімнатах.
Минув час і з’явилися 31, 32 і 33 класи, які здебільшого призначаються для комерційних установ, тобто місць з високою прохідністю. Так, ламінована підлога 32 і 33 класів можна з легкістю зустріти в кафе, ресторанах, офісних і торгових центрах та інших людних місцях. Крім того, ламінат даних класів відрізняється підвищеною вологостійкістю – так, ламінат тридцять третього класу, може витримати кілька годин контакту з водою, а так само піддається інтенсивному вологому прибиранню.
Крім класу при виборі ламінованого покриття для підлоги слід так само орієнтуватися на тип поверхні дошки, тобто її дизайн. Ламіновані підлогові покриття відрізняються великою різноманітністю використовуваних в дизайні дощок малюнків і відтінків. Це чудова новина для тих, хто цінує індивідуальність або яскравий стиль. Зараз можна з легкістю знайти ламінат під різні види деревних порід, в тому числі екзотичні, кам’яну плитку або необроблений камінь.
Крім того, при виготовленні верхнього шару дошки можуть бути задіяні різні види ручної обробки, брошуровання, надання додаткової текстурності дошці – щоб вона була максимально наближена на дотик до цього дерева. Так само, в залежності від зовнішнього вигляду дошки, ламінат поділяють на односмуговий, двосмуговий і трьохполосний. Останній візуально імітує штучний паркет і дуже гармонійно виглядає в приміщеннях невеликої площі. Двохсмуговий ламінат зовні нагадує короткі мостини, як на класичній дошковій підлозі. І нарешті, односмуговий дизайн відмінно підійде для приміщень з великою площею.
Існують кілька видів поверхонь ламінату, які розрізняються глянцевим блиском або грубою обробкою дерева. Зовнішня сторона дошки може бути рельєфною, текстурованою, штучно зістареною, глянсовою, вощений або під масло. Знову ж таки, зараз практично всі найбільші виробники ламінованого покриття, такі як Haro, Tarkett, Wineo, Kaindl, Alloc і ін. відрізняються спробами урізноманітнення зовнішній вигляд ламінату, щороку розробляючи все нові і нові декори. На смак і колір, як говориться, товариша немає.
Щоб правильно вибрати ламінат необхідно звернути увагу ще на одну його характеристику – товщину.
У ламінованих підлогових покриттів є 4 розмірності по товщині – 5, 8, 10 і 12 міліметрів. Здавалося б, тут все просто – чим товще ламінат, тим він надійніший. Більш товстий ламінат (10 і 12 мм) рекомендується укладати, якщо якість підкладки залишає бажати кращого. Якщо ж підкладка ідеально рівна і під ламінат укладається підкладка, наприклад пробкова, то більш привабливим є вибір ламінату меншої товщини – 5 і 8 мм. Крім того, якщо ламінат монтується зверху теплих підлог, то будучи менш товстим він буде нагріватися швидше і не доведеться довго чекати або збільшувати потужність нагріву.
Так само при виборі ламінату важливою деталлю є наявність фаски у ламелей. Фаскою називається невелике заглиблення по всьому периметру дошки або за двома найбільш довгим сторонам. Наявність фаски дозволяє чіткіше візуально відокремлювати одну дошку від іншої, що робить підлогу більш рельєфним. Ламінат з фаскою робить підлогу схожою на класичний дошковий, перетворюючи приміщення до якому покладений в прекрасний обитель витонченості. Більш того, наявність фаски дозволяє укладати ламінат на неідеально рівну підлогу, тому що не стикування між панелями будуть практично непомітні.
І наостанок хочеться торкнутися таку важливу тему як вологостійкість ламінату. При виборі підлогового покриття клієнти часто задаються питанням, яке ж покриття може краще протистояти впливу на нього вологи. Звичайно ж, ламінат навряд чи зможе змагатися в даній якості з лінолеумом, вініловою підлогою або керамічною плиткою, і разом з тим, технологічні новації багатьох виробників ламінату роблять свою справу. Вся справа тут в HDF-плиті, яка є найбільш товстою в конструкції ламелі.
Сучасні методи пресування деревної стружки для HDF-плити (деревно волокниста плита високої щільності) дозволяють досягати по-справжньому вражаючих показників по питомій щільності – більше 800 кг на метр кубічний. Завдяки цьому дані панелі добре переносять будь-які механічні навантаження.
Отже, в цій невеликій інформаційній статті ми постаралися дати вам основну інформацію щодо того, як вибрати якісну ламінована підлога. До покупки ламінату слід підходити з усією відповідальністю, підлогу кожен рік не поміняєш. Необхідно враховувати ті нюанси, про які було сказано вище, а саме – клас зносостійкості ламінату, тип поверхні (дизайн дошки), товщину ламінату, вологостійкість, екологічність, технологію укладання і тд.
Leave a Reply