РУС. Як правильно встановити міжкімнатні двері самому відео та фото.

Як встановити міжкімнатні двері самому.

Якщо вирішено виконати ремонт в приміщенні, не варто економити, залишаючи старі двері. Цей елемент інтер’єру здатний сильно вплинути на враження від дизайну. Тому фахівці рекомендують разом з новим оформленням простору встановити міжкімнатні двері. Встановлення міжкімнатних дверей своїми руками потрібно робити після закінчення чистової обробки, тоді будуть враховані всі нюанси (наприклад, підлогове покриття трохи зменшить фактичну висоту отвору), а полотно або коробка не постраждають від виконання оздоблювальних операцій.

міжкімнатні двері фото

Слід зазначити, що встановлення міжкімнатних дверей ціна може коштувати не менше, ніж вони самі. Щоб уникнути таких витрат, багато хто воліє виконувати встановлення міжкімнатних дверей своїми руками.

Як встановити міжкімнатні двері самому якісно?

Про це і піде мова далі.

Встановлення міжкімнатних дверей своїми руками -Заміри

Як правильно встановити міжкімнатні двері, якщо є старі двері, зняти лиштви. Зробити це можна за допомогою лапи і молотка. Потрібно вставити обценьки в щілину між лиштвою і дверною коробкою, зробити кілька ударів молотком, щоб збільшити щілину. А далі слід докласти зусиль в різних місцях по довжині лиштви, щоб відірвати її від дверної коробки.

Найоптимальніший спосіб зняти заміри – орієнтуватися на розміри старої коробки. Якщо ж її немає в отворі, тоді необхідно в декількох місцях виміряти ширину і висоту. Вибираємо найменше значення. Фахівці рекомендують від цього значення віднімати близько 10 см, щоб отримати габарити дверного полотна.

При знятті вимірів по старій коробці, пам’ятайте про те, що сучасні зразки кілька тонше. Як правило, товщина складає 1,5 см. Виходить, ширина полотна разом з коробкою вважається так: ширина полотна плюс подвійна товщина коробки (зліва і справа) плюс невеликий зазор між коробкою і полотном. Наприклад, полотно має ширину 80 см, тоді отримуємо такий розрахунок:

80 + 1,5 х 2 + 0,4 х 2 = 83,8 см.

Як правильно встановити міжкімнатні двері-підготовка полотна.

Вважаємо, що ми вже отримали полотно і дверну коробку, на підставі зроблених замірів. Тепер необхідно переходити до активних дій. І починати варто з полотна.

Для роботи потрібні такі інструменти:

 • гостра стамеска;
 • молоток;
 • рулетка;
 • дриль з насадкою для вкручування саморезов, зі свердлом по дереву, діаметр якого менше розміру саморіза.

Здійснюючи встановлення міжкімнатних дверей своїми руками, ми не будемо використовувати дороге фрезерне обладнання, застосовуючи лише стандартні інструменти, доступні широкому колу. А якщо у вас є можливість скористатися таким верстатом, завдання на певних етапах спроститься і прискориться.

При цьому потрібно така фурнітура:

 • петлі;
 • засувка з ручками.

Отже, оглядаємо дверне полотно. Найчастіше ушкодження можуть бути на крайках, тому потрібно їх гарненько оглянути. Якщо є якісь проблемні місця, слід продумати, яким чином краще розташувати полотно по відношенню до отвору і коробці, щоб приховати недоліки.

При виборі петель рекомендується використовувати не врізні, а накладні петлі, тоді буде потрібно менше маніпуляцій при самостійному монтажі, а якість вийде вище.

накладні петлі

Дверні петлі навішуються, відступивши від верхнього і нижнього краю полотна по 20 см. Прикладаємо по черзі в цих місцях накладні петлі (використовується менша, внутрішня частина накладної петлі). Робимо позначки. Для цього підійде олівець. Якщо ж використовується темний матеріал, наприклад, популярний зараз венге, тоді доведеться підбирати альтернативу. Наприклад, використовувати кулькову ручку, вдавлюючи мітки.

як встановити міжкімнатні двері самому

За цими мітками, за допомогою дрилі, робимо отвори, попередньо поставивши двері горизонтально, торцем вниз. Можна робити їх зовсім невеликими по довжині, цього буде достатньо. Тепер потрібно приміряти петлі і закріпити їх, використовуючи по два саморіза (з комплекту). Робити це найкраще тим ж дрилем з хрестоподібною насадкою або шуруповертом. Не варто вкручувати всі саморізи, оскільки петлі доведеться ще знімати.

Якщо використовуються врізні елементи, тоді в полотні доведеться робити поглиблення.

Далі здійснюючи, встановлення міжкімнатних дверей своїми руками, підготуємо місце для установки в полотні засувки. Вважається, що її розміщують на відстані в межах 90-120 см від підлоги. Вибираємо оптимальну для себе і членів сім’ї висоту. Якщо є маленькі діти, то, швидше за все, краще розмістити засувку вище.

Отже, полотно потрібно перевернути (представляємо, як вона буде працювати в підсумку, щоб не переплутати верх і низ). Прикладаємо до торця засувку, потрібно окреслити її габарити. Далі за допомогою стамески і молотка робимо поглиблення, стежимо за вертикальністю дій. Можна його попередньо просвердлити. Як правило, в місці, де передбачається такий елемент, виробники додають шматок дерева. Це в тому випадку, якщо використовується не масив, а, наприклад, МДФ.

встановити замок у двері

Перевіряємо, щоб серцевина добре входила. Далі потрібно зробити поглиблення для кріплення. Робимо його обрис і, дотримуючись товщини металу, створюємо такий неглибокий осередок. Залишається вставити серцевину засувки, перевірити. Якщо все добре (вона входить в полотно, не виступає за межі торця), можна закріплювати саморізами (є в комплекті), попередньо просвердливши отвори. Ручки будемо встановлювати пізніше, щоб не заважати збірці коробки.

Збірка коробки- як встановити міжкімнатні двері.

Нам будуть потрібні інструменти:

 • стамеска;
 • молоток;
 • дриль з насадкою для вкручування саморізів, зі свердлом по дереву, діаметр якого менше розміру саморіза;
  ножовка по металу.

Один з найвідповідальніших етапів встановлення міжкімнатних дверей своїми руками, вимагає особливої ​​уваги. Оскільки ми не використовуємо дорогого устаткування, то і дискова пилка не застосовується, а значить, якісно відрізати елементи коробки під 45 градусів не вийде, навіть якщо використовувати стусло. Ми зробимо по-іншому. У верхніх і нижніх планках будуть вирізані виступаючі елементи під закріплення вертикальних планок.

збірка дверної коробки

Починати потрібно з планки, на якій повинні знаходитися петлі. Відрізаємо верхню частину під прямим кутом, використовуючи ножівку по металу (вона забезпечить більш якісні края). Прикладаємо до торця, щоб визначити розташування «звороток» петель. Слід розміщувати планку так, щоб вона трохи висувалася над верхнім краєм полотна – десь на 4 мм.

Наносимо позначки, за якими прикладаємо петлі. Відзначаємо, де будуть знаходитися саморізи, просвердлюємо отвори. Закріплюємо петлі, використовуючи по 2 саморіза.

Тепер потрібно відрізати верхню планку коробки. У ній якраз і доведеться зрізати виступ. Спочатку обрізаємо край планки, щоб він був рівним і перпендикулярним по відношенню до її довжини.

Докладаємо верхню планку до планки з петлями строго перпендикулярно, розмічаємо. За мітками акуратно зрізаємо виступ на необхідній відстані від краю, а потім стамескою вирізаємо, щоб отримати плоску основу. Приміряємо його, щоб не було зазорів при збиранні.

Робимо отвори, щоб потім двома саморізами скріпити вертикальну і горизонтальну планку коробки. Робити збірку потрібно акуратно, щоб кут не з’їхав. Аналогічно робимо з іншими кутами, пам’ятаючи про необхідний зазор – від дверного полотна має зберігатися відстань близько 4 мм. Знизу він може бути більше, оскільки двері з часом можуть просісти.

як правильно встановити міжкімнатні двері

Коли коробка зібрана, перевіряємо зазори і якість відкривання-закривання полотна. Тепер можна зняти петлі з коробки і встановити зручно полотно, щоб закріпити ручки для засувки. Для цього попередньо потрібно зробити мітки під саморізи, а потім зробити отвори. Закріплюємо ручки. Звернемо увагу, що в більшості випадків є можливість додаткового їх закріплення наскрізними шурупами. Це підсилює ручки, протидіє пошкодженню полотна при недбалому використанні, додатку надмірного зусилля при відкриванні дверей.

Демонтаж старих дверей.

Перед початком встановлення міжкімнатних дверей, потрібно здійснити демонтаж старих дверей. Спочатку знімаємо полотно, відкручуючи саморізи, за допомогою яких кріпляться петлі, якщо вони нероз’ємні. Далі потрібно зробити розрізи за допомогою пилки посередині вертикальних стійок. Як правило, цього достатньо, щоб виламати коробку по частинах, використовуючи обценьки і молоток.

Підготовка отвору-встановлення міжкімнатних дверей.

Потрібно очистити отвір від залишків коробки, оздоблювальних матеріалів, щоб нічого не заважало встановленню. Далі необхідно рулеткою виміряти габарити нової коробки і співвіднести їх з розмірами отвору. Якщо є нестиковки, їх слід усунути.

Установка коробки-як встановити міжкімнатні двері самому.

Ще один складний етап встановлення міжкімнатних дверей своїми руками. Коробку потрібно встановити до краю тієї сторони отвору, куди будуть відкриватися двері. Слід домогтися такого ефекту, щоб коробка зберігала рівень, при цьому не виступала і не впадала по відношенню до площини стіни. Якщо не дотриматися рівня, двері будуть мимовільно відкриватися або закриватися, чого фахівці намагаються уникати. При розбіжності площини коробки з площиною стіни будуть проблеми з установкою наличників.

Ми розглянемо, як виконати монтаж дверної коробки, використовуючи прихований спосіб. Монтаж дверної коробки реалізується просто. Кріплення саморізами здійснюється в трьох місцях:

 • в зоні кріплення двох петель (отвори робляться так, щоб головки саморізів закрилися петлями);
 • в зоні «зворотки» засувки (поглиблення, куди буде входити язичок).

Отже здійснюючи монтаж дверної коробки, спочатку робимо отвори в районі петель, закріплюємо коробку, стежачи за рівнем. Потім потрібно навісити двері і зробити «зворотку», використовуючи стамеску і молоток. У цьому місці робимо отвір, щоб закріпити коробку.

монтаж дверної коробки

Між коробкою і отвором необхідно вставляти дерев’яні кілочки, які дозволять жорсткіше зафіксувати конструкцію. Після закріплення перевіряємо, як відкриваються і закриваються двері.

Установка добірних планок-“як встановити міжкімнатні двері”

Тепер потрібно встановити додаткові планки. Найчастіше їх доводиться обрізати по ширині. Потрібно точно виміряти відстань від коробки до краю стіни в кількох місцях. Ці значення можуть бути різними, а значить, ширина країв додаткової планки буде відрізнятися.

Монтаж добірних планок в дверному отворі

Рекомендується спочатку зафіксувати верхню горизонтальну планку, а потім по черзі готувати і закріплювати інші.

Коли добірні планки будуть встановлені, необхідно заповнити простір між коробкою і отвором, використовуючи монтажну піну. Краще вибрати склад, який не сильно збільшується в об’ємі, щоб уникнути перекосів конструкції, якщо раптом піна розшириться, скрививши частину конструкції.

Монтаж лиштви.

Після цього можна  проводити монтаж лиштви. Є кілька способів, як виконати монтаж лиштви, щоб елементи кріплення були непомітні. Можна взяти цвяхи (довжиною 2-3 см), зрізати капелюшки. Вбити їх в стіну (якщо вона дерев’яна) і в коробку зрізаною стороною. А потім з їх допомогою зафіксувати лиштви. Такий спосіб небезпечний появою тріщин в матеріалі, тому надійніше зробити фаски під саморізи і з їх допомогою закріпити налічники. Капелюшки можна легко приховати, використовуючи спеціальні аксесуари (потрібного кольору), доступні в кожному будівельному магазині.

Монтаж лиштви

Верхню горизонтальну планку і дві вертикальних можна поєднувати під 45 градусів. Якщо немає станка або стусла під рукою, можна зробити і 90 градусів, обрізаючи вироби під прямим кутом.

налічник під прямим кутом

Все, тепер ви знаєте, як правильно встановити міжкімнатні двері самому. Можна насолоджуватися результатом роботи як в естетичному, так і в практичному плані!

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 4,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти