РУС. Як підняти ванну самому, способи підняття ванни своїми руками.

Способи, якими можна підняти ванну.

Часто виникає необхідність у піднятті ванни трохи вище того рівня, на якому вона знаходиться. Це може бути пов’язано з тим, що з якоїсь причини стік з неї не здійснюється належним чином, так як ухил невеликий або зовсім негативний. Інша причина може полягати в тому, що заводські ніжки у вироба занадто короткі і господарям незручно ними користуватися. Високе зростання домочадців теж може стати причиною такого рішення.

Піднята на велику висоту ванна

У чому складність вирішення проблеми підняття ванни.

Вага будь-ванни складається з різних складових:

  • Сама по собі ванна.
  • Вода, налита в неї.
  • Вага людини що купається.

При навіть найскромніших підрахунках сукупна вага повної ванни з 1-2 знаходячимися в ній людьми може перевищувати 300-400 кг. При цьому все навантаження розподіляється всього на 4 ніжки, а їх сумарна площа зіткнення з підлогою навряд чи перевищує 10 кв. см, що становить 30 -40 кг на 1 кв. см. Ця обставина є чи не найважливішим при виборі варіанту підняття ванни. Важливу роль відіграє і сам матеріал, з якого ванна зроблена.

Опис способів підняття ванни.

Залежно від перерахованих вище обставин можна вибрати один із таких способів підняття ванни:

  • За допомогою подовження існуючих ніжок.
  • В результаті споруди основи з твердих матеріалів.
  • За допомогою змонтованого металевого каркаса.
  • Спорудження постаменту для красивих ванн.

Розглянемо більш детально кожен з цих способів стосовно реальних умов.

Як підняти ванну, подовживши її ніжки.

Найчастіше в комплекті зі стандартними ваннами йдуть передбачені для них ніжки, які кріпляться безпосередньо до самої сантехнічної конструкції. При цьому, їх довжина не завжди влаштовує користувачів. Що ж можна зробити в тому випадку, коли стандартні ніжки для купелі дуже короткі? Все досить просто: слід придбати нові гвинти, які мають велику довжину. Для цього потрібно вдома зібрати одну ніжку і разом з нею піти в торгову точку, де підібрати більш довгі гвинти. Після цього замість заводських шпильок вкрутити знову придбані і встановити ванну на місце.

підняття ванни

Необхідно при покупці шпильок звертати увагу на їх якість, адже їм судилося витримувати півтонни ваги. Це найпростіший спосіб, що не вимагає практично ніяких знань і умінь. Він дозволяє підняти навіть дизайнерські варіанти ванн без шкоди їх зовнішньому вигляду.

Схема кріплення ніжок на акрилову ванну

Установка ванни на тверду і надійну опору.

Подовжити ніжки у ванни, звичайно, простіше за все, але набагато надійніше спорудити під нею надійну опору з якихось твердих матеріалів. З цією метою можуть бути використані: дерево, цегла, тротуарна плитка. При цьому слід пам’ятати, що жоден з таких матеріалів не здатний витримати навантаження від ніжок через їх малу площу. Тому для її збільшення необхідно підкласти під ніжки металеві пластини зі сталі товщиною не менше 3 мм і площею від 100 см2.

Як підняти ванну

Крім того, слід пам’ятати, що ванна володіє особливим перезволоженим «кліматом». Тому при виборі дерев’яних підставок їх необхідно якісно обробити антисептичними речовинами і влаштувати гідроізоляцію. З цією метою бруски можна пофарбувати і покрити водовідштовхувальним лаком. Ці заходи дозволять захистити деревину від гниття, розшарування і появи на ній небажаного «життя» у вигляді цвілі і грибка. Єдиною перевагою деревини в даному випадку є зручність її обробки і, як наслідок, швидкість виконання завдання.

Схема монтажу ванни на цеглу

Вибираючи цеглу або плитку, потрібно керуватися тим, що вироби повинні бути обов’язково цілі без тріщин, сколів та інших вад. В цілому ці матеріали набагато міцніші дерева, але тільки за умови, що вони пов’язані між собою розчином. Можливе використання і плиткового клею, але його надійність залишає бажати кращого. При монтажі такої конструкції необхідно задню частину ванни піднімати приблизно на 1 см вище передньої, якщо конфігурація її дна не передбачає ухилу.

Установка ванни на саморобний металевий каркас.

Якщо ви вже непогано навчилися користуватися зварювальним устаткуванням, то можна зробити каркас із сталевого куточка і труб. Для цього знадобиться: зварювальний апарат, болгарка, куточки і труби. Перетин куточків і труб повинно бути достатньо великим, щоб витримати вагу ванни. Конструкція самого каркаса під ванну повинна забезпечувати максимальну стійкість і міцність. Каркас роблять такого розміру, щоб ванна впиралася в нього всіма своїми гранями, але не могла провалитися всередину. Щоб ванна трималася на каркасі більш стійко, а вода в ній довше не остигала можна скористатися монтажною піною, яка повинна заповнити зазор між каркасом і ванною.

Металевий каркас для ванни з профільованої труби 40х25 мм

Підняття ванни ванни на постамент.

Іноді ванна несе на собі не тільки гігієнічні функції, але крім того є предметом дизайну і декору. Зазвичай такі вироби мають оригінальні красиві форми, фігурні вигини, і, часто, дуже короткі ніжки. Що ж потрібно робити в такому випадку? Зрозуміло, що будь-який з вищеописаних способів просто зіпсує всю красу. Вихід залишається один – якщо не можна підняти ванну, то слід підняти всю підлогу під нею. Звичайно, підняти частину підлоги – завдання безсумнівно більш складне, проте після завершення всіх ремонтних робіт ванна кімната знайде королівський зовнішній вигляд. Побудований вами подіум може виходити з-під ванни як пряма, або ж фігурна сходинка. Їх навіть можна зробити кілька у вигляді сходів. Такий варіант дозволить вам привнести в звичайну ванну кімнату особливу вишуканість і неймовірну оригінальність.

Головне, якщо ви живете в багатоповерховому будинку, то не забувайте про вагу цього подіуму. До нього слід додати вагу ванни з водою і людьми. Навантаження на перекриття не повинне бути занадто великим, особливо це стосується старих будинків з дерев’яними перекриттями. Для полегшення ваги подіуму варто робити його не монолітним, а використовувати каркасні конструкції, які обробляти вподобаним матеріалом. Зауважимо, що якщо каркас зроблений з дерева, то він не витримає ваги повної ванни. Тому додатково повинні бути всередині нього зроблені стійки, які рівномірно розподіляють вагу ванни по всій площі подіуму.

Процес установки подіуму під ванну з фанери і брусків.

Для того, щоб спорудити каркасний подіум знадобиться наступне:

  • Пила або лобзик.
  • Ручний шуруповерт або дриль.
  • Молоток.
  • Фанера і бруски.
  • Саморізи, куточки і інші кріплення.
  • Будівельний рівень.
  • Поліетиленова плівка.

Робота над спорудженням подіуму буде здійснюватися в такий спосіб. У разі якщо ваш постамент примикає до стіни, а не буде посеред ванної кімнати, потрібно за допомогою будівельного рівня і звичайного олівця зробити розмітку верхнього краю для майбутнього постаменту. Основна підлога під ванною ретельно гідроізолюється поліетиленом або більш придатним для цих цілей ізоляційним матеріалом. Можна додатково використовувати коркову підкладку.

Потім вам необхідно укласти на підлогу фанеру на те місце, де ви хочете звести подіум, і прибити її до підлоги цвяхами, або дюбелями. Після цього треба зібрати з бруса міцний каркас, який відповідає розмірам і конфігурації майбутнього постаменту. Деталі скріплюються саморізами і куточками для більшої жорсткості. Для ванни, забезпеченою ніжками роблять спеціальні металеві опори, що збільшують площу впливу на подіум. Каркас обшивається фанерою і оформляється будь-яким підходящим під загальний стиль ванної кімнати матеріалом.

Подіум з брусків і фанери під ванну

Підняття ванни з акрилу за допомогою цегли або легкобетонних блоків.

У приватних будинках можливо пристрій подіуму не тільки з дерев’яних деталей, але і з цегли, який пов’язаний цементним розчином. Такий постамент дуже легко декорувати з використанням кахельної або мозаїчної плитки. Робиться він досить просто. На підлозі малюють контур майбутнього подіуму і викладають по ньому цеглу або піноблоки. Потім заповнюють цим же матеріалом всю внутрішню площу. Всю конструкцію заливають бетоном і вирівнюють за рівнем. Після повного висихання стяжки можна обкласти подіум плиткою. Створювати подібну конструкцію має сенс при комплексному ремонті ванної кімнати або в ході первинного будівництва.

Красивий багатоступінчастий подіум під ванну

Деякі нюанси  здійснюючи підняття ванни.

Як вже було сказано вище, ванни бувають різні, тому в залежності від матеріалу, з якого вони виготовлені, потрібно декілька різний підхід реалізуючи підняття ванни на більш високий рівень.

Чавунні ванни, зі зрозумілих причин, є одними з найважчих виробів. Змагатися з ними, напевно, здатні тільки кам’яні ванни з натуральної гірської породи. Саме через дуже високу вагу, до чавунних ванн потрібно поставитися особливо уважно.

Що ж стосується ванн з акрилових компонентів, то їх можна підняти над підлогою тільки за допомогою одних куточків, які просто монтуються в стіну. Підняти сталеву ванну над стандартним рівнем можна за допомогою цементної стяжки. Причому така стяжка робиться лише там, де буде знаходитися сама ванна. У цьому випадку необхідно зробити правильний ухил для водяного стоку. Для цього можна підкласти під задні опори сантехнічного вироби будь-яку квадратну трубу, або звичайний швелер. Крім того, можна використовувати широкі круглі шайби, і шпильки з різьбленням завдовжки в метр. У цьому випадку досить буде просвердлити отвори в цегляній опорі до самої підлоги. Шпильку ріжуть на чотири рівні частини. Їх вставляють в приготовані отвори і заливають будівельним розчином. Після його висихання ванну встановлюють ніжками на ці шпильки. Така конструкція забезпечує високу надійність і непорушність сантехнічного пристрою.

При установці ванни на цегляну кладку важливо знати, що, піднімаючи ванну вище над рівнем підлоги, дуже важливо стежити за дотриманням її непохитною стійкості. Вона ні в якому разі не повинна вихляти і хитатися. Самі кріплення для ніжок повинні мати дуже високу надійність. Піднімаючи ванну на дуже велику висоту (більше 10 см), слід робити кілька сходинок, а ні в якому разі не одну. Подіум, який покритий кахельною плиткою в змоченому стані може бути дуже слизьким, що загрожує отриманням травм при падінні. Щоб запобігти таким неприємності досить придумати і встановити біля ванни якийсь надійний поручень, за який можна схопитися в критичній ситуації. Можна також використовувати замість кахлю керамограніт, який більш безпечний через те, що не такий слизький.

Дуже віримо, що дана стаття допомогла вам знайти необхідний багаж знань в тому, як підняти ванну вище над рівнем підлоги. Зовсім не важливо, який варіант ви виберете, головне, пам’ятайте про те, що потрібно неухильно дотримуватися інструкції, і застосовувати в роботі тільки якісні і зручні матеріали. Це дозволить вам уникнути різних «непередбачуваностей», а зроблені своїми руками підйоми, каркаси або ж кріплення можна буде без побоювання експлуатувати протягом довгих років.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній: 4,50 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти