РУС. Як побілити стелю, а також як правильно побілити стелю фото.

Як правильно побілити стелю

Як правильно побілити стелю і якісно.

Незважаючи на величезне розмаїття стельових оздоблювальних матеріалів, однією з найбільш популярних залишається побілка. Якщо це покриття оновлювати раз в один-два роки, воно вважається найбільш безпечним для здоров’я. Тому його дозволяється застосовувати навіть в приміщеннях, де живуть маленькі діти. Про побілки ми знаємо ще з далеких радянських часів, проте далеко не кожен знає, як побілити стелю за допомогою цього матеріалу. Наша стаття обов’язково допоможе кожному бажаючому розібратися в цьому питанні.

Як правильно побілити стелю

Переваги обробки білилами

Кожен знає, в яку копієчку «влітає» ремонт. Тому якщо ви вирішили заощадити хоча б на щось, нехай це буде стельове покриття. Побілка – абсолютно недорогий матеріал, який може дозволити придбати будь-яка людина, яка улаштувала ремонт.
Якщо потрібно підготувати приміщення для новонародженого, такий тип покриття підійде просто ідеально. Адже він відрізняється антибактеріальними властивостями, в ньому не застосовуються будь-які шкідливі речовини, побілка не викликає хвороб і не провокує нападів алергії.
Це той оздоблювальний матеріал, який буде виглядати в своєму первозданному вигляді від двох до чотирьох років. (При правильному дотриманні технології розведення і нанесення, зрозуміло). Весь цей час вам не потрібно буде турбуватися про зовнішній вигляд стелі.
Якщо наносити побілку правильно, фінішний шар буде мати безліч пор. Саме вони дозволяють стелі «дихати», а також зберігають її сухість і чистоту.

Чим побілити стелю?

Нашим дідусям і бабусям було відомо всього два варіанти побілки: з вапна і з крейди. На сьогоднішній день ці матеріали все так же широко використовуються, однак вони мають свої плюси і мінуси. Потрібно знати, як побілити стелю вапном. Так, наприклад, вапно не рекомендується використовувати в тих кімнатах, де живуть або працюють алергіки. Крейда, навпаки, абсолютно не несе негативного впливу на стан здоров’я. При цьому вапно дає більш міцне покриття, завдяки чому його прийнято використовувати на стелях з невеликими щілинами і тріщинами. Також за допомогою цього матеріалу можна добитися практично ідеальної поверхні. Але якщо ви бажаєте отримати максимально біле покриття, в такому випадку доведеться працювати з крейдою.

Останнім часом все частіше можна зіткнутися з тим, що процес побілки проходить із застосуванням водоемульсійною фарби. Тому просто необхідно знати, як побілити стелю снежкою. І цей спосіб стає все більш популярним, адже навіть новачкам в ремонтних роботах білити стелю фарбою не складе ніяких труднощів. Що ж змушує людей відмовитися від вапна і крейди на користь водоемульсіонки?

Така фарба висихає дуже швидко, що робить можливим експлуатацію приміщення буквально через кілька годин. Хтось взагалі не хоче використовувати фарбу, боячись специфічного запаху, який не вивітрюється тижнями. З таким видом фарби вам не варто про це переживати. Адже навіть в процесі роботи ви не відчуєте хімічного запаху. Це говорить ще і про склад фарби. У ньому відсутні шкідливі компоненти, які могли б завдати шкоди здоров’ю або викликати напади алергії. Навіть домашні тварини будуть відчувати себе комфортно в приміщенні, де використовувалося ця речовина. І звичайно ж, не можна забувати про широкому розмаїтті відтінків і сміливих дизайнерських рішеннях, які можна виконати за допомогою цього оздоблювального матеріалу. Особливості роботи з ним ми розглянемо далі в статті.

Перед тим, як побілити стелю, обов’язково перевірте, чим була побілена ваша стеля раніше. Оновлювати покриття ми рекомендуємо тим же самим матеріалом, який застосовувався в минулий раз. Визначити, з чого саме зроблена побілка, дуже легко. Доторкніться до неї. Якщо на руці залишилися білі сліди – це крейда. Якщо при намоканні побілка не липне до рук, а стає темніше, це вапно. Якщо накласти поверх крейди вапно і навпаки, ви ризикуєте в результаті одержати не гладку ідеальну поверхню, а стеля з жовтими і сірими розводами.

Якими інструментами користуватися при побілці?

Ринок будівельних інструментів просто переповнений різними пристосуваннями. Якщо ви вирішуєте виконувати всі роботи самостійно, необхідно підібрати саме той інструмент, з яким вам буде комфортно і зручно працювати. Якщо ви стикаєтеся з тим, як побілити стелю вперше, можете прикупити відразу кілька недорогих інструментів, щоб потім вибрати один, працювати з яким сподобається найбільше. Це може бути звичайна широка кисть або валик. Варіанти подорожче – спеціальний пилосос і краскопульт. Але робота з останніми двома пристроями має свої особливості. Їх найкраще застосовувати в тих кімнатах, де задуманий комплексний ремонт. Необхідно врахувати, щоб бризки, які будуть розлітатися на всі боки від них, не забруднили покриття стін, підлоги і меблі (якщо всю не вдається винести на час поновлення стелі).

як побілити стелю снежкою

Якщо обираєте кісточку, краще зупинитися на натуральній щетині з шириною до 20 см. Перед тим як починати роботу з пензлем, замочіть її на пару годин в теплу воду. Завдяки такому нехитрому прийому щетинки більш надійно закріпляться в основі, тому не будуть залишатися на пофарбованої поверхні. Не забудьте добре вимити пензлик від складу після завершення робіт.

Валик – також відмінний інструмент, яким виходить якісно і основне, як швидко побілити стелю. Однак потрібно враховувати, що, можливо, ними не вийде ідеально фарбувати кутові зони. Для цього підійде тоненький пензлик. Якщо збираєтеся працювати валиком, заздалегідь придбайте спеціальний піддон.

Підготовка до побілки приміщення.

Підготовка кімнати до подібного роду робіт дуже важлива. Якщо її не виконати на належному рівні, можна болісно довго відмивати меблі, стіни і підлогу від білястих розлучень. Тому ретельно проконтролюйте цей етап:

  • Перед тим, як правильно побілити стелю ми радимо зняти карнизи і люстру, а також всі інші освітлювальні прилади в кімнаті.
  • Якщо є можливість, винесіть всі меблі. Іноді не виходить перенести дуже важкі предмети меблів або немає місця, куди їх поставити. В такому випадку вам потрібно якомога більше старих простирадл і спеціальної захисної плівки. Як можна ретельніше закрийте ними то, що залишилося в кімнаті. Якщо плівки немає, скористайтеся наступним радою. Візьміть максимально місткі сміттєві пакети і розріжте їх боковини. Отримайте цілісне полотно. Якнайбільше таких полотен з’єднайте один з одним за допомогою клейкої стрічки. В результаті вийде подобу саморобної плівки.
  • Перед тим, як побілити стелю. Стіни і підлогу також потрібно захистити плівкою. Для підлоги можна використовувати звичайний скотч, а для стін ідеально підійде малярський. Він не сдерёт шпалери і не залишить на них темних плям.

Готуємо стелю

Старе вапняне або крейдяне покриття радимо видалити одним з двох способів:

  1. За допомогою скребка «відбити» стару побілку від стелі.
  2. Розмити водою.

Від старого покриття необхідно позбутися в тому випадку, як побілити стелю з іншого матеріалу. Приводом для зачистки стелі також є великі забруднення, розлучення і потемніння побілки по всій площі.

Якщо на стелі видніються невеликі дефекти, то повністю оновлювати покриття зовсім не обов’язково. Досить змочити кисть водою і акуратно «затушувати» плямочка шаром старої побілки. Тобто, зволоженою кистю потрібно «стягувати» чисту побілку до «епіцентру» забруднення. Однак такий спосіб, не дивлячись на свою ефективність, вимагає чималого досвіду.

Іноді можна покрити стелю, не знімаючи старої побілки. Це дозволяється виконувати лише поверх аналогічного матеріалу. Але навіть в цьому випадку ніхто не гарантує, що через деякий час не проступлять жовті або сірі розводи.

як правильно побілити стелю

Іноді доводиться змінити обробку стелі одного типу на побілку. Наприклад, раніше часто користувалися олійною фарбою. Щоб побілити таку стелю, потрібно докласти чимало сил для того, щоб зняти цю саму фарбу.

Після ретельного видалення старих покриттів поверхню необхідно заґрунтувати і вирівняти шпаклівкою. Якщо побілка буде нанесена тонким шаром, будь-яка нерівність буде помітна, особливо при яскравому освітленні. Тому обов’язково гарненько зашліфуйте поверхню після повного її висихання. Тепер потрібно нанести ґрунтовку для білил. Найчастіше використовується мідний купорос. Проводити такі роботи можна не раніше, ніж через 24 години.

Як побілити стелю вапном.

  • На літр води буде потрібно приблизно два-три кілограми гашеного вапна.
  • В отриманий розчин додаємо 100 г солі. Її потрібно попередньо замочити.
  • На наступному етапі потрібно акуратно ввести близько 200 г алюмінієвих квасцов.
  • Якщо потрібно, додайте барвники (не більше півкілограма).
  • Отриманий розчин необхідно розвести теплою водою до отримання обсягу 10 л.

Якщо ви неправильно приготуєте побілку, навіть сама акуратна робота і правильна технологія нанесення не зможуть виправити ситуацію. Неминуча поява плям і розлучень, від яких можна буде позбутися, лише повністю переробивши роботу. Тому ретельно все підготуйте перед тим, як побілити стелю вапном.

Як побілити стелю крейдою.

Щоб приготувати крейдяні побілки, якої вистачить для покриття 10-12 м2 поверхні, потрібно:

  • У 5 літрів підігрітої води потрібно додати 50-60 г столярного клею.
  • Після повного його розчинення додайте 3 кг крейди.
  • Попередньо його потрібно гарненько просіяти, щоб в розчині не було камінців, ниток, волосинок і іншого.
  • Тепер потрібно дуже акуратно ввести 15-20 г синьки. Це дозволить нейтралізувати неприємний жовтуватий відтінок і надати майбутньому покриттю ідеальний білосніжний тон.

Як побілити стелю крейдою

Увага! Перед тим, як правильно побілити стелю зверніть увагу. Занадто рідкі білила не даватимуть того красивого щільного шару, який ви бачили на фотографіях або картинках будівельних сайтів. Крім цього будуть виділятися найменші нерівності, які ви не зашліфували або не усунули. Перевірити густоту розчину дуже легко. Для цього скористайтеся ножем (той, який ви не будете більше використовувати для продуктів) і опустіть його в розчин. Якщо по лезу стікає густа щільна маса, значить, розчин приготовлений ідеально. Якщо по лезу стікає біляста «водичка», значить, густоти недостатньо. Виправити це можна поступовим додаванням крейди до загальної маси. Робіть це акуратно, добре перемішуючи. Інакше можна легко переборщити.

Побілка стелі

Ми вже писали про те, що кожен інструмент (кисть або валик) має свої особливості. І вони якраз проявляються в роботі. Тому далі ми розповімо про те, як необхідно наносити побілку різними пристосуваннями.

Особливості використання пензлика
  • Для початку акуратно пройдіться пензликом по периметру стелі. Робити це потрібно з обережністю, щоб уникнути попадання розчину на стіни.
  • Намагайтеся всю роботу виконувати повільно, ні в якому разі не потрібно поспішати. Плавні рухи – це запорука гарного результату, який буде вас радувати довгий час.
  • Щоб не було видно «смугастих» слідів від ворсинок пензлика, після зафарбовування периметра потрібно переходити до фарбування поверхні, яка залишилась. Але робити це потрібно спочатку уздовж віконного отвору. Даємо висохнути.
  • Після цього переходимо до завершального етапу, тобто, наносимо другий шар. Але в цей раз проходимся пензлем «поперек» віконного отвору, тобто, під прямим кутом до нього. Завдяки цьому сліди від пензля будуть непомітні, а стеля буде виглядати дуже красиво і охайно.

побілка стелі пензлем

Побілка стелі валиком.

Цей інструмент прекрасно підійде тим, хто не любить або ще не працював пензлем. Технологія нанесення побілки нічим не відрізняється від того, який ми розглядали вище. Незважаючи на те що у валика немає ворсинок, які залишали б сліди, наносити побілку потрібно теж спочатку уздовж вікна, потім – перпендикулярно до нього.

Побілка стелі валиком

Особливості використання фарбопульта (або пилососа).

Нічого складного в роботі з цими пристроями немає. Але якщо ви працюєте з ними вперше, потрібно ознайомитися з деякими нюансами. Ні в якому разі не можна близько підносити банку з пилососом до стелі, інакше не уникнути появи крапель. В такому випадку всю роботу доведеться виконувати наново. Щоб білила покрили стелю хорошим шаром, досить тримати банку на відстані 70-100 см. Щоб отримати ідеальну стелю, потрібно нанести 3-4 шари. Кожен шар повинен добре просохнути перед нанесенням наступного. Такий спосіб максимально приховує недоліки і дефекти стелі, які не були усунені на етапі підготовки, оскільки шар виходить більш щільним.
Робота з водоемульсійною фарбою

Необхідно відзначити, що роботи з водоемульсійними фарбами (ВЕФ) набагато менш трудомісткі, ніж з білилами. Саме тому побілка стелі таким способом набирає все більше і більше обертів. Тим більш естетичним виглядом своєї оновленої стелі за допомогою ВЕФ ви зможете насолоджуватися набагато довше. Адже це покриття вимагає більш рідкісного поновлення.

Існує широкий вибір ВЕФ. І віддавати перевагу одному з них слід з урахуванням особливостей того приміщення, в якому планується побілка стелі:

  • Так, наприклад, для кімнат з підвищеною вологістю (а такими вважається не тільки ванна, а й кухня) абсолютно «протипоказані» полівінолацетатні ВЕФ. Вони бояться води, тому поверхні з ними не підлягають миття.
  • Найдорожчими є латексні ВЕФ. Вони виглядають дуже ефектно, створюючи максимально гладку поверхню, і не бояться води.
  • Акрилові ВЕФ також завойовують популярність у споживачів завдяки стійкості в процесі миття. Підходять для різних типів приміщень.
  • Силікатні ВЕФ можуть застосовуватися на бетонні або навіть кам’яні поверхні.
  • Для того щоб, побілити стелю у ванних кімнатах і кухнях ідеально підходять силіконові ВЕК. Вони захищають поверхню від цвілі і грибів, а також ідеально пропускають повітря.

При виборі фарби для побілки (та й для інших видів робіт) дуже важливо враховувати її витрата. Вся важлива інформація знаходиться на етикетці, тому читайте її дуже уважно (особливо те, що написано дрібним шрифтом). Обов’язково придбайте фарбу лише в опалювальних магазинах або складах. В цьому випадку ви можете бути впевнені в тому, що фарба не піддавалася замерзанню. Після відтавання вона змінює свої властивості не в кращу сторону.

Підготовка до побілки.

Як і у випадку зі звичайними білилами стелю необхідно ретельно обробити перед нанесенням ВЕФ. Для цього потрібно зчистити або розмити старе покриття. Якщо попереднім покриттям була побілка, видалити її не складе особливих труднощів. Якщо це була фарба, позбутися від неї буде складніше.

Щоб полегшити собі роботу, рекомендуємо виконати наступне:

  • Розбризкайте воду на стелю зі старою ВЕФ.
  • Повторіть процедуру через 20 хвилин.
  • Тепер потрібно створити максимальний протяг в цьому приміщенні.
  • Коли шар старої фарби набрякне, зішкребти його буде набагато легше!

Наступні процеси з підготовки поверхні в точності повторюють ті, які ми розглядали вище при роботі з білилами.

Побілка стелі.

Ідеальними інструментами в цьому випадку будуть валик, валик для роботи на кутах і невеликий пензлик (якщо кутового валика немає). Технологія фарбування також в точності повторює ту, яка використовується для білил: перший шар наноситься вздовж, а другий впоперек вікна. Але з самого початку необхідно також пройтися по периметру. Щоб не зачепити стіни, можна скористатися пензлем, але основні роботи будуть проводитися валиком.

побілка стелі валиком

Не варто купувати валики з пухнастими довгими ворсинками. По-перше, ці ворсинки можуть залишатися на поверхні. По-друге, такий інструмент буде набирати надмірну кількість фарби, що буде обтяжувати його. І робота буде вас втомлювати набагато швидше.

Враховуйте, що фарба висихає набагато повільніше білил. Саме тому ви повинні давати достатньо часу кожному шару, щоб він гарненько просох. Це забезпечить створення рівного щільного покриття, яке буде триматися дуже довго.

Для роботи з ВЕФ рекомендується також використовувати W-подібні рухи валиком. Завдяки цьому сліди від ворсинок будуть зведені до мінімуму.

Ні в якому разі не провітрюйте кімнату і не створюйте протягів в тому приміщенні, де працюєте.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти