РУС. Звукоізоляція стелі в квартирі фото та поради, як зробити її.

Звукоізоляція стелі.

Звукоізоляція стелі: особливості установки.

Недоліком всіх видів будинків є погана звукоізоляція. З цієї причини чуються сторонні шуми. Особливі проблеми виникають через сусідів вище поверхом. Вирішити подібні неприємності можна шляхом створення теплоізоляції стелі. Розглянемо докладніше, як зробити звукоізоляцію стелі, які бувають матеріали і критерії вибору.

звукоізоляція стелі

 Звукоізоляція стелі в квартирі, матеріали.

Вибираючи сировину для вирішення вищеописаної проблеми, необхідно враховувати такі властивості, як горючість, товщина, коефіцієнт звукоізоляції, безпеку для здоров’я. Останній критерій перевіряється в сертифікаті продукції. Завдяки розвитку і впровадженню в будівельну галузь інноваційних технологій існує велика кількість матеріалів, які вирішують проблему недостатньої шумоізоляції.

Популярні матеріали:

  • Мінеральна вата. Звукоізоляція мінеральною ватою безпечний для здоров’я людини матеріал. Часто використовується для тепло- і звукоізоляції поверхонь.  Не піддається усадці. Проводиться плитами, товщина яких не перевищує 5 см. Може експлуатуватися довгі роки.

звукоізоляція мінеральною ватою

  • Пінополіуретан. Звукоізоляція пінополіуретаном найнебезпечніший варіант. Виділяє токсичні речовини при горінні. Використовується в приміщеннях з хорошою вентиляцією. Відрізняється простотою монтажу завдяки наявності спеціальних пазів. Дуже добре справляється з ударними шумами.

звукоізоляція пінополіуретаном

  • Ущільнювальна стрічка. Екологічний варіант, безпечний для здоров’я людини. Дозволяє утримувати тепло в приміщенні через низький показник коефіцієнта теплопровідності. Не піддається деформації під дією перепаду температур і змін відсотка вологості.

Ущільнювальна стрічка

Природна сировина. Установка теплоізоляції для стелі в цьому випадку здійснюється із застосуванням кокосового волокна або лляного клоччя. Дорогий варіант. Крім того, використовується торф і пробка.

лляне клоччя

Критерії вибору звукоізоляційних матеріалів.

Звукоізоляція стелі, на що потрібно звертати увагу при виборі конструкції шумоізоляції. Якщо дозволяє висота приміщення, доцільно використовувати акустичну підвісну систему. Встановлюється така конструкція разом з мінеральною ватою для поліпшення поглинання шумів.

Коли стеля розташовується низько, прийнято робити монтаж плиткових підвісних панелей. Така система відрізняється простотою установки. Виготовлена ​​з мінерально-базальтової сировини. Не викликає алергічних реакцій.

Звукоізоляція стелі процес при якому, не варто використовувати пінопласт або пінополіпропілен. Такі матеріали зберігають тепло, але не вирішують проблему чутності сторонніх шумів.

Необхідно знати, що шумопоглинаючі властивості залежать від особливостей структури матеріалу. Чим більше показник пористості або волокнистість, тим ефективніше буде створена система звукоізоляції.

У приміщеннях з підвищеною вологістю і з метою утеплення часто застосовують рідкий утеплювач, який добре поглинає сторонні шуми і здійснює захист від конденсату.

звукоізоляція стелі львів

Часто необхідно проводити монтаж цілих систем, так як зробити шумоізоляцію шляхом установки одного виду матеріалу буде недостатньо. Доцільно звернутися до фахівця, який зможе грамотно підійти до питання і розрахувати всі показники.

Звукоізоляція стелі види її конструкцій.

Розглянемо, як зробити звукоізоляцію стелі і які системи для цього використовувати:

  • Підшивна стеля. Проводиться монтаж металевого каркаса на перекриття. Далі в порожнечі готової конструкції вкладається звукоізолятор, після цього все обшивають листами з гіпсокартону. Є нюанси: метал є провідником звукових хвиль, відбувається зменшення висоти кімнати.
  • Акустичні натяжні системи. Дорогий варіант через високу вартість матеріалів і монтажних робіт. Звукоізоляція здійснюється завдяки унікальним властивостям перфорованої тканини. Наділені відмінними естетичними властивостями. Для установки потрібно використовувати спецобладнання, через що самостійно створити подібну конструкцію не вдасться.
  • Підвісна стеля. Зменшують розміри приміщення. Проводиться установка каркаса з дротяних тяжів, який заповнюється звукоізоляційні панелями, які виконують роль чистового покриття. Доцільно використовувати в офісних центрах через зовнішнього вигляду.

Монтаж звукоізоляції стелі, поядок робіт.

Після придбання обраних матеріалів і попередньої підготовки витратних елементів – кріплень, що направляють, рівня, клею, дрилі, шумоизоляционного матеріалу і гіпсокартону – можна здійснювати монтаж звукоізоляції стелі.

Провести звукоізоляція стелі в квартирі можна своїми руками, що значно дозволить заощадити кошти. Для цього достатньо володіти навичками роботи з дрилем, рівнем і іншим стандартним будівельним обладнанням. Якщо подібних навичок немає, доцільно звернутися за допомогою до фахівців, які в короткі терміни і якісно проведуть монтаж звукоізоляції стелі.

Розглянемо, як зробити звукоізоляцію стелі шляхом установки профілів з укладанням навісного матеріалу.
алгоритм:

  • Підготовчий етап. Проводиться зачистка підстави. Незважаючи на те що звукоізоляція стелі в квартирі приховує недоліки поверхні, потрібно подбати про закладенні тріщин. Бажано обробити стельове покриття ґрунтовкою, – це збільшить властивості речовин, що клеять при установці ізолятора.
  • Установка напрямних. Для кращого варіанту варто застосовувати антивібраційні системи. У роботі необхідно користуватися рівнем і постійно перевіряти якість монтажу.
  • Монтаж звукоізоляції стелі. Найчастіше для здійснення подібних робіт застосовується сировину в рулонах або брикетах. Встановлюється безпосередньо на підготовлену поверхню з подальшим затискуванням підвісами. Слід забезпечити відсутність пустот. Для цього потрібно точно розрахувати кількість всього матеріалу, так як наявність зазорів знижує необхідні властивості. Для більш якісного результату бажано користуватися спеціальним клеєм. Так можна уникнути провисання і утворення пустот.
  • Безпосереднє закріплення профілю. Після установки рулонних матеріалів із застосуванням спеціальних універсальних крабів монтується профіль. Завдяки проведеним заходам забезпечується якісне додаткове кріплення напрямних. Таким чином створюється надійна конструкція, яка буде служити багато років. За допомогою рівня проводиться установка спецпрофіля по периметру приміщення. Далі монтуються листи ДСП або гіпсокартону. На цьому етапі точність має велике значення, тому стики повинні бути ідеальними. Як кріплень доцільно використовувати саморізи, які будуть вкручуються на 15 см один від одного. Таке розташування дозволяє домогтися потрібної жорсткості всієї системи, а також виключить появу провисання конструкції. Для полегшення робіт слід застосовувати спеціальні тримачі.
  • Завершальний етап – декорування. На цьому етапі здійснюється облагороджування поверхні – проводиться фарбування, встановлюються плінтуса та інші елементи. Якщо дозволяє фантазія, можна прикрасити нову стелю унікальними дизайнерськими дрібницями.

Монтаж звукоізоляції стелі

Для того щоб звукоізоляція стелі в квартирі була зроблена якісно, бажано звернутися за допомогою до професіоналів, які зможуть правильно провести розрахунок показників приміщення, виберуть відповідний матеріал, проконсультують з приводу кількості сировини. Якщо є навички монтажних робіт, при дотриманні вищеописаних рекомендацій можна здійснити виконання всіх заходів самостійно.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти