Стиль прованс в інтер’єрі
Зміст:
Статистика стверджує, що в даний час велика частина населення планети проживає не в селах, не в станицях і не в аулах, а в містах. Життя в мегаполісах втомлює, і багато людей мріють хоча б зрідка пожити сільським життям. Ну або хоча б випробувати його ілюзію: вибудувати для себе житло, як в селі, оточити його типовим відповідним інтер’єром та пейзажем … Звичайно, все це самообман. Але, як стверджують психологи, він дозволяє людям на якийсь час скинути з себе втому від життя в мегаполісі, зарядитися енергією, поправити власне здоров’я і навіть відчути себе молодше.
Йдучи назустріч численним побажанням, сучасні дизайнери винайшли спеціальний стиль заміської архітектури. У загальному і цілому його прийнято називати «кантрі», тобто «сільський». У свою чергу, даний стиль підрозділяється на безліч видів. Їх назви залежать від того, в стилі якої саме країни (часом навіть континенту або епохи) стомлений житель мегаполісу бажає збудувати собі заміські апартаменти.
Що таке стиль прованс в інтер’єрі
Розглянемо докладніше цей стиль. З назви видно, що його походження французьке (Прованс – одна з одвічних областей в цій країні). Образно кажучи, стиль прованс – це шматочок Франції, відтворений на заміській ділянці жителя мегаполісу.
Тут слід дещо уточнити. Справжній Прованс, як відомо, знаходиться на березі моря. Тому буде чудово, якщо заміська ділянка мешканця мегаполіса також розташована на морському узбережжі. Хоча, як запевняють дизайнери, це зовсім не обов’язково. В принципі «прованс» можна створити в будь-якій місцевості (за винятком, хіба що, районів Крайньої Півночі з їх льодами, білими ведмедями і полярним сяйвом).
Як інтер’єрний стиль, він відрізняється від інших, йому подібних, перш за все великою кількістю квітів, чагарників та інших зелених насаджень. При цьому рослинність може бути як справжньою, так і зображеною у вигляді малюнків. Звичайно, бажано, щоб вона була аналогічна тій, що виростає в цьому Провансі. Або як мінімум імітує її.
Тому більшої схожості з французьким Провансом можна домогтися за допомогою ікебан.
Особливості інтер’єру в стилі прованс
Що стосується інтер’єру, то тут архітектори і дизайнери не стали винаходити нічого ультрасучасного і вирішили обійтися старими добрими способами. Ви хочете, щоб ваш будинок виглядав так, ніби йому цілих триста років? Будь ласка! Для цих цілей відмінно підійдуть штучно зістарені тканини. Фарби на них будуть виглядати вицвілими, потертими і навіть начебто б торкнутими гниллю. Тобто ілюзія старості будівлі може виглядати виключно переконливою.
Здавна повелося, що в первинному Провансі зовнішня і внутрішня обробка стін виконана виключно в світлих тонах. Ніяких темних і похмурих фарб! Стіни можуть бути бежевими, оливковими, світло-блакитними, блідо-жовтими, а в ідеалі – білими.
Стиль «прованс» не терпить ніяких шпалер. Стіни (як зовні, так і всередині) бажано обштукатурити. Причому чим грубіше і підкреслено – недбаліше буде штукатурка, тим більше все це буде походити на справжній древній прованс. Само собою, в цьому стилі не повинно застосовуватися ніяких новомодних будівельних матеріалів на зразок пластика, алюмінію, пластмас і т. П.
Не хочете фарбувати стіни фарбою? Тоді їх можна обробити деревом. Це нітрохи не буде суперечити стилю «прованс». Правда, тут є одна неодмінна умова: оброблені деревом стіни необхідно пофарбувати в який-небудь світлий колір.
Це що стосується житлових приміщень. Якщо говорити про кухню, то вона обробляється диким каменем (в принципі, стіни можна покрити і штучним) або цеглою. Знову ж обов’язкова умова – цеглу при цьому необхідно пофарбувати світлою фарбою, щоб створити інтер’єр кухні в стилі прованс.
Підлоги в житлових приміщеннях – обов’язково дерев’яні і пофарбовані в світло-коричневий або цегляний кольори. Що ж стосується кухні, коридору та інших підсобних приміщень, то тут стиль «прованс» велить скористатися плиткою в цих же тонах.
Стеля в приміщеннях, збудованих в стилі «прованс», повинна бути обов’язково білою. Втім, тут можливе деяке кольорове розмаїття. Наприклад, до стелі можна пристосувати дерев’яну балку, яка при цьому може бути пофарбована в більш темний колір: коричневий, цегельний, сірий. Такі контрасти присутні в споконвічному Провансі, і в однойменному стилі вони допустимі і прийнятні.
Двері і вікна
Міжкімнатні двері також повинні бути пофарбовані в який-небудь світлий колір (бажано – в білий). При цьому допустимо нанесення на поверхню дверей слідів штучної кіптяви. Дизайнери запевняють, що таке поєднання кольорів буде виглядати досить ефектно.
Вікна в стилі прованс – це розмова окрема. Найкраще, якщо вони будуть великими, від підлоги до самої стелі. Саме так виглядають вікна в будинках справжньої батьківщини стилю. Їх найкраще робити з дерева, проте пластикові теж допустимі. Правда, при цьому пластик повинен бути пофарбований під дерево. Самі вікна повинні бути задрапіровані текстилем світлих відтінків, бажано в дрібну квіточку. Тюль і віконні штори повинні бути легкими, майже невагомими. Неодмінна умова – на підвіконнях повинні стояти квіти.
Меблі
Меблі в будинку, збудованому в стилі прованс повинні бути двох видів – натуральні дерев’яні з плетінням або на металевій основі. Якщо ви віддаєте перевагу металевим меблям, вони обов’язково повинні бути ручного кування. При цьому на них повинні бути сліди потертостей, фарба місцями може бути відсутньою. У стилі «прованс» не прийнятні ніякі сучасні зразки меблів (шафи-купе та ін.). Тільки комоди, тумби, дерев’яні підвісні полки і т. П. Все це повинно бути масивним і нарочито-грубим.
Особливу увагу слід приділити столу, як найважливішому елементу меблів в цьому Провансі. Він зобов’язаний бути якомога більш габаритним і, бажано, округлої або овальної форми.
Поверхні стін і меблів іноді розписуються малюнками. Слід враховувати, що на зображеннях повинні бути виключно квіти, причому виконані лише червоною фарбою. Алое на білому – таке давнє провансальське поєднання кольорів.
Дитяча кімната
До дитячих кімнатах стиль «прованс» пред’являє досить серйозні і, якщо можна так висловитися, витончені вимоги.
Слід почати з того, що у виконаній в такому стилі дитячої вельми безглуздо будуть виглядати всілякі сучасні наклейки і аплікації мультяшних героїв, кадрів з фільмів і всього того, чим так багаті дитячі кімнати в сучасних мегаполісах. Нічого цього в дитячому “Прованс” немає і бути не може.
Прийнято, що кімната повинна відрізнятися більшою яскравістю, ніж інші. При цьому слід враховувати, що вона повинна бути оброблена все тими ж традиційними «прованськими» світлими кольорами. Припустимо і навіть рекомендується стіни в дитячій розмалювати різними малюнками із зображенням квітів, дерев, тварин. Підлога в кімнаті повинна бути традиційно дерев’яною, стеля – білою (допускається також оздоблення деревом світлих тонів).
Взагалі треба прагнути до того, щоб оздоблення дитячої кімнати якомога більше нагадувало казку. Тому до меблів стиль «прованс» висуває великі вимоги. Вони повинні бути зручними, з плавними лініями, оброблені під постаріле дерево. Ніяких сучасних зразків інтер’єру і матеріалів! Всі меблі повинні бути дерев’яними або кованими.
Переважно, щоб замість шаф і тумб в дитячій були присутні такі давні атрибути, як кошики, коробки і скриня. Адже для сучасної дитини, що проживає в мегаполісі, все це так незвично і таємниче!
Окрему вимогу стиль «прованс» пред’являє до дитячих іграшок. Бажано, щоб не було ніякої механіки і електроніки (хоча, напевно, від мобільного телефону або ноутбука нікуди не дітися). Всі інші іграшки повинні бути ручної роботи, зробленими з натуральних, природних матеріалів і, переважно, виконаними в одиничному екземплярі. Унікальні речі – привід для щирої радості і відмінного самопочуття дитини.
Leave a Reply