РУС. Як встановити варильну поверхню в стільницю своїми руками: виріз отвору і кріплення.

Як вирізати в стільниці отвір під плиту

Ця покрокова інструкція про те, як вирізати отвір у стільниці з дсп чи мдф під варильну панель своїми руками. Коли ви переробляєте свою кухню,  ймовірно вам потрібно знати, як вирізати отворів в стільницях з дсп чи мдф, якщо ви встановлюєте раковину або варильну поверхню. Це завдання може здатися простим, але ми можемо запевнити вас, що є багато нюансів, які потрібно враховувати для хорошого результату.

З одного боку, ви повинні уважно стежити за контуром газової плити, використовуючи шаблон або слідувати інструкціям, зазначених на виробі. У більшості випадків є певні обмеження, на які ви повинні звернути увагу, наприклад мінімальна відстань від плити до задньої панелі або з обох сторін, до стін. Використовуйте великий кутник L-подібний, щоб намалювати прямокутник на стільниці, інакше кути будуть не під прямим кутом.

Щоб отримати точний отвір, ви повинні використовувати гарну пилу з відповідним лезом. Тому лезо повинно мати, орієнтовані вниз зуби, інакше воно буде розколювати поверхню. Просвердліть початкові отвори уздовж чотирьох кутів прямокутника, використовуючи дрельк, або перфоратор (отвір повинен бути ширше, ніж розмір леза лобзика).

План робіт по установці варильної поверхні в стільницю

Матеріали:

  • стільниця;
  • столярний олівець;
  • ізоляційна стрічка.

Інструменти:

  1. Захисні рукавички, захисні окуляри;
  2. Пила або електролобзик;
  3. Рулетка, рівень, кутник;
  4. C-образні затискачі.

Поради:

  • Надягніть захисні окуляри при виконанні розрізів.
  • Виберіть лезо з тонкими зубами.

Термін виконання робіт:

  • 10 хвилин

При установці варильної поверхні газової плити або кухонної раковини ви повинні вирізати отвори в стільниці.

Порада: стежте за інструкціями від виробника під час вирізання отвору в стільниці на кухні, якщо ви хочете запобігти можливим проблемам.

Як вирізати отвір у стільниці під варильну поверхню

розмітка стільниці під газову плиту
Маркування напрямних ліній

Першим кроком є визначення контуру плити. У більшості випадків вона повинна містити інструкцію, як це зробити, але є техніка, у якій вказані тільки рекомендовані розміри отвору. Помістіть варильну поверхню на стільницю, яка розташована поверх шаф. Залиште рекомендовану відстань від задньої панелі до переднього краю стільниці.

Проведіть медіану на стільниці і відзначте лінії врізу, використовуючи інструкції, надані виробником.

як врізати варильну поверхню в стільницю
Розмітка стільниці під отвір для плити

Як ви можете бачити на зображенні, вам потрібен L-подібний кутник, рулетка і столярний олівець, щоб зробити роботу професійно. Переконайтеся, що лінії врізу паралельні, і розташовані під прямим кутом. Крім того, прямокутник повинен бути симетричним.

Порада: Перевірте, чи правильно розташований прямокутник під кухонною шафою, в яку буде вмонтована витяжка, і навколо нього достатньо місця (відповідно до інструкцій виробника).

як врізати плиту
Установка прокладок під стільницю

Щоб отримати точний результат, ви повинні розмістити кілька прокладок під стільницею. Проте стільниця повинна бути рівною.

Ви повинні залишити близько 5 сантиметрів  вільного простору між шафами і стільницею, інакше лезо пилки може пошкодити їх.

як правильно вирізати в стільниці отвір під плиту
Робимо початкові отвори для свердління

Використовуйте дрель з спеціальним сверлом для створення початкових отворів уздовж кутів. Дуже важливо правильно вирівняти біти, інакше ви можете просвердлити за межами контуру.

Порада: Переконайтеся, що ви використовуєте хороше обладнання для свердління з контролем обертів. Встановіть свердло на низьких швидкостях і утримуйте дриль обома руками, якщо ви хочете мати хороший контроль над нею. Повторіть процес для кожного кута прямокутника.

висверлити отвори під виріз в стільниці
Проходження ламінованого шару

На цьому зображенні ви повинні помітити, що свердло проходить через верхній шар. Не застосовуйте занадто великий тиск на обладнання для свердління, інакше воно може зісковзнути з місця.

як вбудувати варильну поверхню
Прибираємо залишки від процесу порохотягом

Свердління отвору в стільниці за допомогою дрилі створить багато залишків, тому ми рекомендуємо вам попросити когось їх прибрати, оскільки ви робите отвір.

Порада: Працюйте з великою обережністю і увагою, так як важливо зробити отвори точно в зазначених місцях.

як вирізати отвір у стільниці під плиту
Початкові отвори для вирізання в стільниці

Після свердління кутових пускових отворів ви повинні виконати розрізи уздовж напрямних ліній. Якщо у вас немає досвіду в цій галузі, ви повинні покрити лінії розрізу маскувальною стрічкою. Таким чином, ви допоможете запобігти подрібненню крайок.

як вирізати отвір у стільниці електролобзиком
Різка отвору електролобзиком в стільниці

Щоб зробити розрізи, ми рекомендуємо вам використовувати електролобзик. Виберіть лезо з спрямованими вниз зубами. Крім того, лезо повинно мати розведені зуби. Якщо ви раніше не працювали з лобзиком, ми  рекомендуємо вам закріпити стільницю. Переконайтеся, що лезо проходить точно по лініях розрізу.

Порада: прибирайте стружку що утворюється часто, інакше вона може покрити лінії. Встановіть електролобзик на низьких швидкостях.

як вирізати отвір у стільниці під газову плиту
Готовий отвір у стільниці для плити

І останнє, але не менш важливе: вам потрібно подбати про встановлення варильної поверхні в стільницю своїми руками. Якщо ви дотримувалися наших порад і читали інструкції виробника, варильна поверхня повинна легко входити в отвір. Проте, якщо краї не зовсім прямі, ви можете згладити їх силіконом чи герметиком.

Порада: використовуйте наждачний папір, щоб згладити ріжучі кромки.

встановити плиту в стільницю
Встановлення варильної поверхні в стільницю

Після цього вам залишається лише встановити варильну поверхню в стільницю, підключити її і закріпити за допомогою самонарізів, які повинні іти з нею у комплекті.

Дякуємо вам за те, що ви прочитали нашу покрокову рекомендацію, як вирізати отвір у стільниці та встановити варильну поверхню своїми руками, рекомендуємо вам ознайомитися з іншими статтями. Не забувайте ділитися нашими проектами з друзями, використовуючи віджети соціальних мереж.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (4 голосів, середній: 4,50 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти