РУС. Ремонт натяжної стелі своїми руками після порізів, затоплення і т. д.

Ремонт натяжної стелі своїми руками.

В даний час в багатьох квартирах або приватних будинках можна побачити натяжні стелі. Для їх експлуатації необхідно знати про всі заходи безпеки, щоб не пошкодити полотно. Іноді бувають нагоди, наприклад, якщо змінилися завіси, переміщення меблів і навіть під час гри в більярд, коли через необережність на стелі утворюється дірка. Це викликає відразу паніку і питання, як бути? Адже по-любому хочеться уникнути будь-яких зайвих витрат. В першу чергу потрібно оцінити пошкоджену ділянку.  А  вже потім проводити ремонт натяжної стелі.

Буде правильно при виявленні пошкодження натяжної стелі звернутися до відповідних професіоналів, які вміло закриють пошкодження або на крайній випадок поміняють полотно. Деякі господарі таких стель, пробують виправити ситуацію зробивши ремонт натяжної стелі своїми руками, наприклад, заклеюють поверхню полотна за допомогою звичайного клею. Такі дії в більшості випадків призводять до того, що полотно псується повністю. Тому всі маніпуляції потрібно виконувати, не поспішаючи і ретельно все обміркувавши.

ремонт натяжної стелі фото
Натяжні стелі складаються з плівки, спеціальної тканини або з тканиноподібного полотна. Їх натягують на каркас з профілю. Натяжні, як і підвісні стелі монтуються за допомогою каркаса. Як правило, такі полотна бувають еластичними, завдяки чому натягуються самі або підлягають нагріванню за допомогою спеціального фена, стаючи внаслідок цього ще більш еластичними і легко розтягуючись на каркасі.
Даний матеріал досить тонкий, і не дивлячись на всі переваги, у таких стель є все ж один важливий недолік, а саме нестійкість матеріалу полотна до впливу різного роду проколів, ударів і інших дій гострих предметів. І буває дуже прикрим через це вимушена заміна всього полотна. Для того, щоб провести ремонт натяжної стелі своїми руками, існує кілька способів, про які буде сказано далі.

Причини для утворення дефектів, отворів і дірок в натяжній стелі.

ремонт натяжної стелі своїми руками
Основна причина полягає в необережності під час експлуатації стелі. Щоб уникнути подібних неприємних ситуацій, важливо знати певні правила поведінки при використанні конструкції або при його монтажі.
З причин пошкодження натяжної стелі можна виділити наступні:

  1. Стелю можна пошкодити, встановлюючи карнизи. Такі конструкції часто змінюють під нові штори і в інших подібних ситуаціях. Те ж саме можна сказати і щодо установки жалюзі і інших пристроїв, які знаходяться від полотна в безпосередній близькості. Дана причина утворення ушкоджень на полотні стелі є дуже поширеною. Можна зачепити плівку під час монтажу гострим кінцем інструменту або карниза при його фіксації на стіну. Слід зробити на гострих краях і кінцях карниза м’які прокладки в процесі роботи з ним. Вони буду розташовуватися між полотном і ним, захищаючи від ушкоджень.
  2. Отвори можуть бути утворені від предметів, підкинутих вгору, наприклад дитячою іграшкою або пробкою від шампанського. Полотно іноді може витримати такий удар, але іноді – ні.
  3. Пошкодження можуть з’являтися вздовж швів, що є наслідком застосування виробів низької якості або додавши занадто великих зусиль, коли її натягують.
  4. Близько стіни на натяжній стелі може утворитися розрив через те, що відстав профіль. Причина тут полягає в її неякісній фіксації.

Ремонт натяжної стелі своїми руками, його способи.

Дана проблема може бути вирішена декількома способами, які реалізуються в разі, якщо поріз або прокол знаходиться поблизу кріплення на відстані не більше 20 сантиметрів. В такому випадку полотно можливо нагріти за допомогою спеціального нагрівача і спробувати розтягнути його до кріплення. Стеля в результаті буде повністю без будь-яких дефектів і мати сприятливий зовнішній вигляд. Якщо пошкодження великі, то стелю доведеться демонтувати, щоб виконати її склейку або заміну. Існує також оригінальне рішення проблеми – установка на місці пошкодження полотна декоративного елемента або звичайного світильника. При цьому потрібно намагатися не розширювати поріз або отвір.

Демонтаж натяжної стелі.

демонтаж натяжної стелі

В першу чергу необхідно розібратися, що за тип кріплення у даної стелі. Як відомо, розрізняються гарпунні або безгарпунне з’єднання натяжної стелі, які відрізняються один від одного по виду натягу. Від цих різновидів залежить можливість як виконати ремонт натяжної стелі своїми руками. У першому випадку по краях полотна міцно запаюють пластикову планку спеціальної форми, яку вставляють в спеціальний замок. Зняти їх досить легко. Для другого варіанту натягнуте полотно вставляють в особливий затиск, що частково деформує його край. Це означає, що досить складно дістати їх з кріплень, не пошкодивши. Під час наступної установки настануть труднощі з рівномірним натягуванням плівки.

Необхідні при ремонті натяжної стелі інструменти.

В основному для ремонту натяжної стелі своїми руками не потрібно якихось особливих складних елементів, і їх набір залежить від виду пошкодження і матеріалу стелі. При виконанні самостійного ремонту натяжної стелі будуть потрібні наступні інструменти:

  • тканинний або малярний скотч;
  • ножиці;
  • ніж;
  • відрізок антенного кабелю;
  • латочка з стеклообоев, тканини та інших подібних матеріалів;
  • капронова нитка;
  • голки;
  • лак;
  • фарба;
  • тупий плоский предмет на зразок шпателя;
  • фен.

Перелік даних матеріалів не має на увазі їх спільне використання. Все залежить від типу проведених робіт.

 Ремонт натяжної стелі з тканинним полотном.

самостійний ремонт пошкодженої натяжної стелі

Розрізи на тканинному полотні невеликих розмірів відремонтувати порівняно просто. Найкраще виходить ліквідувати дірки і розрізи в безшовних стелях з тканинного полотна. Якщо з’явилася дірка в такому полотні, то її можна акуратно зашити при її найменшому розмірі. Для цих цілей береться голка і тоненька капронова нитка. У разі, якщо шов дуже помітний, то можна його зафарбувати і закрити матовим прозорим лаком, який добре замаскує на стелі шов нейтральним кольором. Проколи в тканинних полотнах можуть бути закладені також за допомогою тканинного скотчу або шматочком стеклообоев. У разі, якщо має місце великий розрив, а голка не спроможна усунути проблему, то береться відрізок ідентичного матеріалу, який в ідеалі повинен бути тим же самим матеріалом, який використовувався при виготовленні полотна. У зворотному випадку потрібно підібрати найближче схожий за текстурою і кольором матерію. Навіть, якщо кольори не будуть збігатися, то проблему можна вирішити зафарбовуванням. Рекомендується при цьому наносити фарбу за допомогою фарбопульта, щоб лягала рівномірно і не покривалася мазками, коли висохне. Така латочка приклеюється на натяжну стелю з використанням прозорого клею. Для цих цілей дуже добре підійде клей з ціаноакрілом. Латка наклеюється з внутрішньої сторони натяжної стелі і ретельно і повільно розпрямляється.
Необхідно перед роботою перевірити края тканини, а саме чи добре прилягають вони до виправлення цієї. І, зрозуміло, слід підбирати максимально схожі лак, фарбу і інші фарбувальні засоби. У певних випадках може бути використана і фарба в балончиках.

Практичні рекомендації для ремонту натяжної стелі з ПВХ.

самостійний ремонт натяжної стелі

Для натяжних стель з полівінілхлоридної плівки існують трохи інші методи усунення розривів, виходячи з специфікації матеріалів. В даному випадку необхідно враховувати місце утворення діри. Таким чином, якщо вона розташовується поблизу стіни (приблизно в 15 сантиметрах від неї), то плівка демонтується від каркаса. З того боку, де утворився розрив, відрізається пошкоджену ділянку і фіксується знову на профілі. Однак, тут криється певна небезпека: не потрібно перетягувати плівку більш, ніж на 15 сантиметрів, так як вона може лопнути, через що прийде в непридатність все полотно в цілому.

Подібні розрізи видаляються незвичайним способом, а саме їх прибирають просто в паз багета, який утримує натягнуте полотно. Роблять це в такий спосіб: беруть відрізок антенного кабелю розміром в 10 сантиметрів, який клеять впритул до профілю і паралельно до розриву. Після того, як клей висохне, береться фен, полотно нагрівається і підтягується до паза багета, прибираючи його туди. При цьому потрібно допомагати собі тупим плоским предметом. У разі появи складок, їх усувають аналогічним шляхом, тобто вздовж плівки клеяться кабель, плівка натягується, нагрівається і заправляється в паз.

Важливо також враховувати і наявність гарантії для полотна натяжної стелі, яку видає виробляюча компанія. Якщо полотно ще знаходиться під гарантією, то краще як слід подумати і доручити цю справу фахівцям за такими роботами. При цьому можна тимчасово закрити отвір малярським скотчем, щоб декілька убезпечити її від подальшого розповзання.

Те пошкодження, яке з’явилося далеко від стін, ховається за допомогою декоративних елементів, світильників, декоративних ґрат і іншими подібними деталями.

Тут слід нагадати, що всі дірки без винятку необхідно зміцнювати, в зворотному випадку полотно порветься.

Приміром, освітлювальні прилади посилюються за допомогою пластикового кільця, який має стійкість до нагрівання. Його фіксують до полотна клеєм, а після по внутрішньому діаметру вирізують отвір відповідно приладу в плівці. Інші прилади та елементи монтують таким же чином.

Щоб видалити проколи, використовують спеціальний клей, який можна придбати в спеціалізованих магазинах. Якщо обробити таким клеєм прокол, то він не буде далі розширюватися.

Ремонт натяжної стелі за допомогою клею.

ремонт натяжної стелі

Щоб виконати ремонт натяжної стелі, потрібно відрізок матеріалу, що залишився після її монтажу. Порядок дій при цьому наступний:

  • А з останків після монтажу матеріалу вирізується відрізок полотна (тобто латка) розміром трохи більше самого отвору.
  • Латочку намазують клеєм. Її притискають до щілини. Це потрібно робити дуже обережно, не вдавлюючи занадто сильно, в зворотному випадку утворюються зборки, а клей виступить назовні.
  • Все як слід розгладжують руками. Ремонт стелі можна вважати виконаним.

Якщо ідентичною матерії немає в наявності, то можна звернутися в місце, де було придбано виріб, тобто магазин або саму виробляючу компанію. Там можна знайти полотна, які схожі за кольором і з текстурою з уже встановленими у будинку.

Однак, варто враховувати, що в деяких випадках стелю заклеювати неприпустимо. Не рекомендується самостійно ремонтувати пошкоджену натяжну стелю в наступних ситуаціях:

  1. Якщо полотно розірвалося по шву, так як склеювання тільки погіршить стан стелі, не привівши до бажаного результату. Тоді тканину або плівку однозначно доведеться натягувати заново.
  2. Якщо покриття стелі відірвалося від стіни. В даному випадку необхідний демонтаж стелі і зміцнення профілю або багета або установка нової стелі.

Причинами таких пошкоджень служать неграмотні дії тих, хто встановлював стелю, а також низька якість використовуваного матеріалу. Єдиним вірним рішенням буде вимагати від компанії-установника замінити стелі або ж повернення витрачених грошей за недобросовісно виконану роботу.

Використання аплікації або скотча.

В даному випадку використання скотча або аплікації на має увазі наступні дії:

  • Якщо діра або проріз невеликі, то склеюючі поверхні очищаються від пилу і забруднень.
  • Далі відрізається шматок від скотчу та акуратно кріпиться до полотна.
  • Якщо ж має місце серйозне пошкодження, то доведеться шукати ще й відрізок полотна.
  • Матерія прикладається до щілини, проклеюєтьсяскотчем з усіх боків.

Необов’язково при цьому шукати точні поєднання фактури і кольору. В якості клаптика може виступати мозаїка або незвичайна аплікація.

Важливо врахувати, що в разі сумнівів до відносної якості виконання роботи самостійно, краще звернутися до послуг фахівців. У зворотному випадку ремонтом справа не завершиться, а потрібно повна заміна всієї стелі, що тягне за собою непотрібні додаткові фінансові витрати.

Ремонт натяжної стелі за допомогою установки світильника

ремонт натяжної стелі

Усунути виникнувше пошкодження можна за допомогою установки на стелі світильника. Такий варіант цілком прийнятний, крім того, не обов’язково, щоб це був саме світильник. Наприклад, можна скористатися пластиковою тарілкою, пофарбувавши її в потрібні відтінки і заклеївши на натяжні стелі. Це буде виглядати досить оригінально.
Також можна застосувати звичайну вентиляційну решітку або декорацію сповіщувача. Такий монтаж виконується все тим же самим видом клею.
Якщо ж є бажання встановити справжню люстру, то потрібно прибити до поверхні основної стелі спеціальний гак, до якого кріпиться світильник. Необхідно при цьому враховувати, що в разі, якщо на цьому місці відсутня електрична проводка, то світильник так чи інакше можна встановити в якості декорації. Інакше потрібно буде розібрати стелю, а це займе ще більше часу.
В цілому спосіб вирішення для закладення отвору на полотні не настільки важливий. Можна навіть, якщо цього дозволить структура матеріалу, просто зашити стелю за допомогою капронових ниток або замість скотча застосувати склошпалери. Так чи інакше, такі методи допустимі тільки для незначних ушкоджень. Для інших ситуацій, наприклад, якщо в натяжній стелі з’явилася велика діра або має місце пошкодження на швах, краще звернутися саме в ту компанію, де бувло оформлене замовлення на установку натяжної стелі, так як кваліфікована допомога майстром обійдеться набагато дешевше, ніж повторне обладнання натяжної стелі, в разі проведення її неправильного ремонту.

Ліквідація протікання натяжної стелі.

Якщо трапилася витік, то братися за ремонт натяжної стелі має сенс, якщо вони виконані з полівінілхлориду, а вода при цьому холодна, оскільки гаряча вода повністю деформує плівку, а в тканинну основу впитається, залишивши на ній після висихання розводи.
Воду зі стелі можна злити самостійно через отвір для світильника, вставивши туди шланг або відігнувши кут полотна. Стеля після повного висихання повинна мати свій початковий вигляд. Якщо витікаюча вода була брудна, то стеля підлягає демонтажу, щоб відмити її від бруду, а потім встановити вдруге. Тут не обійтися без допомоги майстрів.

Додаткові нюанси.

ремонт натяжної стелі

Найчастіше має місце відрив полотна на тій ділянці, де кріпиться світильник. Тоді найкраще буде замаскувати його кільцем великих розмірів.
Якщо стельове полотно дуже старе і вже зношене, через що відбулася кристалізація або руйнування внаслідок низької температури, краще замінити його повністю.
Тому дуже важливо не викидати після монтажу обрізки від плівки, яка в подальшому може бути використана в якості залатки.
Буває і так, що отвір обклеюється кольоровою плівкою або на нього монтується аплікація. Якщо виконати це правильно і зі смаком, то можна отримати на додаток до усунення отвору також декоративну деталь в приміщенні.

Найгіршим варіантом буде, якщо плівка розірветься по шву, що буває при економії і використанні матеріалів низької якості, а також як наслідок неправильно виконаного монтажу стелі, наприклад, через занадто сильно натягнуте полотно.
Через неправильну натяжку, високих температур і старіння після закінчення тривалого періоду експлуатації також буває і провисання стелі. Проблему можна вирішити тільки шляхом перетяжки полотна

Висновок.

Прості пошкодження і порізи полотна натяжної стелі усунути досить просто, чи не здійснюючи навіть повного демонтажу стелі. Це можна зробити своїми руками, не привертаючи до роботи фахівців і будучи дуже уважним і акуратним. Але при більш серйозних пошкодженнях, краще не ризикувати, якщо є сумніви щодо якості виконуваного ремонту, оскільки можна посилити і так складну ситуацію. Тому дуже важливо підходити до цього питання дуже серйозно, щоб вимушено не здійснвати повну заміну усієї натяжної стелі.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Голосів ще немає)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти